Посадка вишні Радонеж

В останні кілька років вишню Радонеж стали все частіше вирощувати на садових ділянках. Це пов’язано з тим, що садівники оцінили всі переваги цього різновиду, серед яких високі показники врожайності, невимогливість до догляду і стійкість до більшої частини захворювань.

вишня Радонеж

Основні характеристики

Радонезького вишня була виведена в 2001 році селекціонерами Уралу. В її основі черешня Черьомушкіна і вишня Ізюм. В кінці 2002 року її включили до Державного реєстру РФ. Вона підходить для вирощування в усіх областях країни.

Вишня сорту Радонеж відноситься до самобесплодним різновидів. Структура її суцвіть представлена ​​в такому вигляді, що вони не можуть самостійно виділяти пилок. Щоб збільшити показники врожайності, поруч з цією культурою доведеться висаджувати інші сорти вишні, які схожі з нею по характеристикам (терміни дозрівання, показники врожайності і ін.). Кращими запилювачами вважаються Мічурінка, Уральська Рубінова і Босфор.

Вегетаційний період вишні сорту Радонеж триває 100 днів з моменту появи перших зав’язей. Збір врожаю припадає на середину липня. Щоб знизити кількість розтріскуються плодів, не потрібно затягувати терміни збору врожаю. Плодоносить ця культура не відразу, а через 2 роки після посадки.

Зовнішні характеристики дерева

З основних характеристик рослини відзначаються такі:

  • дерева чагарникового типу, максимальна висота – 2 м;
  • крона пірамідальної форми, середньої густини, захищає ягоди від перезрівання і сонячних опіків;
  • максимальна довжина пагонів становить 20 см;
  • суцвіття рожевого кольору з приємним ароматом;
  • зав’язі формуються тільки на однорічних пагонах;
  • листя великі, темного зеленого відтінку, покриті щільним шаром воскового нальоту.

вишня Радонеж

Особливості плода

Опис основних характеристик ягід виділяє наступні параметри:

  • максимальний діаметр плода становить 1,5 см;
  • ягоди вишні сорту Радонеж характеризуються насиченою бордовою шкіркою;
  • м’якоть середньої щільності, також бордового відтінку;
  • середня маса ягоди – 4 м

У м’якоті містяться дрібні волокна кремового кольору. Є невелика черевна смуга, біля якої спостерігається приплюснути плода. Також є невелика кісточка, яку нескладно відокремити від основної м’якоті. Смак приємний, солодкий. Ягоди використовуються як в свіжому, так і в консервованому вигляді.

Рекомендації по вирощуванню

Вирощувати сорт вишні Радонеж краще на добре освітлених ділянках. Ідеально, якщо вони будуть знаходитися на височинах, куди не потрапляють близько розташованих грунтові води. Мінімальна глибина грунтових вод повинна становити 2 м. Це забезпечить захист від кореневої гнилі та поліпшить повітрообмін.

Посадка дерева цього сорту повинна проводитися з південно-східної частини саду. Це прискорить процес дозрівання і поліпшить якість плодів. Висаджування кущів бажано поблизу будівель або загороджень, щоб захистити їх від протягу.

Кислотність ґрунту не повинна перевищувати 3%. Найкраще висаджувати цей різновид в суглинних землях або чорноземах. Такі землі більш родючі, тому й удобрювати їх доведеться не так часто.

Місце для посадки садівник повинен готувати з осені. Насамперед ви повинні перекопати всю ділянку, видаляючи з нього всі сторонні предмети (камені і коріння бур’янів). Після цього викопати лунки на відстані 3 м одна від одної. Їх глибина повинна бути 90 см, а ширина 80 см.

У кожну лунку всипають по 2 кг щебеню, який буде служити дренажем. Після цього всипають по 5 кг перегною. Таке добриво ідеально підгодує грунт і зробить її більш родючою.

Правила посадки

Посадка проводиться в кінці березня. Для початку потрібно вибрати якісний посадковий матеріал. Саджанці повинні бути 2-річного віку без пошкоджень на своїй поверхні. Найкраще купувати їх в розплідниках.

Всередину лунки поміщають посадковий матеріал. Його коріння потрібно рівномірно розподілити по всій площі ями. Коренева шийка повинна залишитися зовні, щоб забезпечувати повітрообмін коріння. Яму щільно присипають землею і поливають 15 л теплої води.

Догляд

За вишнею сорти Радонеж доглядати не складно. Досить забезпечити їй якісний полив і повноцінні регулярні підгодівлі. Внесення добрив проводиться тільки на другий рік після посадки.

  1. Навесні потрібно влити під кожен кущ по 20 л нітрату калію (50 г на 4 л води), який забезпечить краще цвітіння.
  2. Для поліпшення смаку плодів потрібно проводити полив 10 л аміачної селітри (20 г речовини на 10 л води).
  3. Для підготовки рослини до зими проводять мульчування грунту з використанням соломи і перегною. Підживлення вносяться по 1 разу.

Полив повинен здійснюватися з інтервалом в 10 днів. На кожну рослину має припадати по 30 л теплої води. Це дозволить поліпшити зчеплення коренів із землею, і рослина буде більш стійким. Щотижня потрібно прополювати грядки і видаляти бур’яни. Обрізку підлягають тільки пошкоджені і сухі гілки. Місця зрізу потрібно поливати садовим варом.

Хвороби і паразити

Вишня Радонеж характеризується хорошою імунною системою, але часто уражається плодовою гниллю і оливковою плямистістю. Позбутися від цих хвороб допомагає розчин бордоської рідини (50 г на 10 л води). Подібні обробки проводять з інтервалом в 10 днів.

З шкідників відзначають тлю і птахів. Позбутися від попелиці під силу препарату «оксихом» (50 г на 5 л води), яким проводять щотижневі обприскування. У боротьбі проти птахів повинні застосовуватися спеціальні щільні сітки, якими покривають крону дерева.

вишня Радонеж

Висновок

Радонезького вишня – це один з кращих сортів вітчизняної селекції. Якщо дотримуватися всіх правил по вирощуванню і догляду, то ви будете щороку насолоджуватися смачними і якісними плодами у великих кількостях.