Про виноград Надія АЗОС

Вибираючи сорт винограду собі на дачу або для саду, хочеться придбати невибагливий і урожайний. Саме до таких відносять виноград Надія АЗОС. Якщо вивчити його опис, то стає зрозумілим, що це кращий сорт. Він поширився по всій Росії, тому що дає багатий урожай, солодкий, і росте навіть в суворих погодних умовах. Творцем цього вдалого сорту стала М.М. Апалькова, яка схрестила сорт «Молдова» і «Кардинал». Вона була досвідченим селекціонером. Час появи нового сорту – 1963 – 1965 рік.

Грона Надія АЗОС

Грона Надія АЗОС дуже гарні

Опис

Тим, хто думає про те, чи варто купувати цей виноград, визначитися з рішенням допоможе докладний опис. Це столовий сорт винограду, тобто призначений для їжі в свіжому вигляді. У таких рослин великі грона, а ягоди – соковиті і солодкі. Інші сорти, тобто технічні, відправляють на консервацію, виготовлення соків або вина. У нього раннесреднего термін дозрівання, тобто близько 125-130 днів з початку вегетації.

Урожай збирають вже в останніх місяцях серпня. Їх можна не знімати з куща до перших заморозків, тому що і тоді не зміняться смакові показники плодів.

Урожай Надії АЗОС

Урожай Надії АЗОС можна збирати з серпня по самі морози

Складемо опис сорту, щоб було легше розглянути його плюси і мінуси.

  • Кущ. Сильнорослий, пагони до 3 м. На кожному пагоні – по 1,4 грона. Плодоносність виноградних пагонів -75-90%, забезпечують урожаєм, як самі пагони, так і їх пасинки.
  • Листя. П’ятилопатеве. Самі листя великі, з опушенням.
  • Квіти. Квіти обох статей. На одному пагоні буває тільки одне суцвіття. Цвіте пізно.

Колір Надія АЗОС

Колір сорти Надія АЗОС

  • Гроно. Виноград Надія відрізняється великими гронами. Вони або гіллясті, або конічної форми, важать від 450 г до 750 г. Це пухкі грона.
  • Ягоди. Ягоди темного синього кольору, вони або видовжені овальні, або ж короткі, еліптичної форми. У них є насіння. Вони помітні, і їх вага по відношенню до всієї ягоді – до 40 мг. Одна ягідка в середньому важить 5 г, до 8 г, вони відносяться до розряду великих плодів. Смак ягід відмінний: у них хрустка м’якоть, що відрізняється мясистостью, покрита шкіркою середньої по товщині. Виноградарі називають смак простим, але характеризують смакові якості як хороші, гармонійні, солодкі.

Дегустаційна оцінка (виставляється свіжому винограду) – 8,2 бала. Цукристість невисока – від 15 до 17%, але і кислотність не більш 7-8 г / л. Ягоди кріпляться міцно, не обсипаються, покриті восковим нальотом.

Виноград привертає ос, тому необхідний захист від цих комах. Попередні заходи допоможуть, тому садівники радять знаходити їх гнізда і знищувати всю сім’ю шкідливих комах.

Оси на винограді

Щоб захистити плоди від пошкодження осами, необхідно заздалегідь знищити осині гнізда і сім’ї

Від ос краще поставити захист. З’їсти ягоди вони не можуть, але дірявлять їх, через що ті починають гнити.

Характеристика

Загальна характеристика

Якщо вивчити уважно опис сорту і його характеристики, то стає зрозумілим, що селекціонери працювали над створенням такого винограду, який би вижив і приносив урожай на території нашої країни. Росія відрізняється непостійною погодою, у нас не таке вже довге літо, більшу частину року стоїть холодна погода, а взимку можуть бути і сильні морози. Тому селекціонери працювали над створенням винограду, який би вижив в цих умовах.

Гроно і листя Надія АЗОС

Гроно і листя сорту Надія АЗОС

На території Росії температура нерідко падає до -22 -25 градусів, і потрібен був сорт, який не згине при таких морозах. Сорт винограду Надія такий, але його вкривають на зиму.

Що ще додати, складаючи опис сорту? Виноград дає рясний урожай і на глиняних, і на піщаних грунтах. Переносить посуху, тому що росте і без додаткового поливу. Урожайність сорту висока, залежить від тієї кліматичної зони, в якій його посадили. Саме мінімальна кількість зібраних ягід – 160 Ц. з гектара, а при сприятливих умовах – 5-8 т з одного гектара.

Якщо висаджувати його на дачі, приносить до 30 кг ягід з одного куща.

Відгуки садівників

Виноградарі по достоїнству оцінили цей сорт, вважаючи його найкращим «дітищем» Анапской зональної станції Краснодарського краю. Але відзначають, що буває перевантаження куща, через що грона дрібнішають. Тому необхідно унормувати кількість грон і суцвіть. Садівники відзначають, що сорт стоїть, тому що відрізняється високими смаковими якостями. Його називають продуктивним сортом, важкоатлетом.

розміри грона

Розміри грона сорти Надія АЗОС

Про Надії АЗОС пишуть, що це найкращий чорний сорт півдня Росії. Багато хто говорить, що цей сорт їх ні разу не підвів. В Інтернеті чимало позитивних відгуків про цей виноград та майже немає негативних.

Плюси і мінуси сорти

Якщо говорити про опис сорту, то варто розповісти про його достоїнства і недоліки. Вивчивши їх, можна приймати рішення про те, чи варто садити у себе на ділянці цей виноград.

Плюси

  • Зростає в будь-яких умовах. Надія АЗОС – невибагливий сорт, не вимагає особливого догляду і умов. Цей стає зрозумілим, якщо вивчити опис.
  • Відмінний смак ягід. У них є приємна кислинка, яка подобається багатьом.
  • Привабливий вигляд ягід. Цей виноград – один з кращих ринкових сортів, тому що не втрачає форму при транспортуванні. Його ягоди великі, рівні, красиві, тому він відразу ж притягує до себе погляди покупців.
  • Щільна шкірка. Ягоди не можуть пошкодити оси, тому вони залишаються привабливими. Але їх потрібен захист від птахів, які теж не проти поласувати солодкими ягодами.
  • Рідко хворіє. У цього сорту стійкість до сірої гнилі і мілдью. Особливо стійкий він до оідіумуму.
  • Чи не боїться холодів. Витримує і низькі температури до -23 градусів.
  • Швидко починають приносити плоди. Перші грона, які називають сигнальними, з’являються вже на другий рік після того, як ви посадили рослина. З кожним роком врожайність зростає.

розміри ягоди

Ягоди сорту дуже великі

Мінуси

Складаючи опис, зупинимося і мінуси сорти.

  1. Важко розмножувати. Його черешки слабо вкорінюються, тому не так легко виростити нові рослини. Однак садівники запевняють, що він вкорінюється гірше інших сортів, але вихід саджанців буває не поганий – 50-70%.
  2. Чи не відрізняється високою врожайністю. Вона не перевищує 7,8 т на гектар, що трохи, якщо порівнювати з іншими сортами, але деякі джерела вважають, що це показник високої врожайності.
  3. На урожай впливає погода. Якщо під час цвітіння винограду йдуть дощі, може погано проходити запилення. Це призводить до горошенія. Часті дощі або рясний полив, тобто перенасичення вологи під час дозрівання стають причиною розтріскування ягід. Якщо літо спекотне, ягоди підпікають. Тому їх тоді варто вирощувати на альтанковий формуванні. Тоді грона будуть звисати вниз, і їх вкриють листя.

Вирощування

Якщо ви, прочитавши опис сорту, вирішили посадити його на своє ділянці, робіть це правильно. Висаджують рослини навесні, коли земля прогріється під сонячними променями і підсохне. У південних районах країни – з 5 до 20 травня. У північних – у другій половині травня. До того, як садити рослина, замочіть його коріння у воді кімнатної температури. Можна прибрати всі сухі або пошкоджені корінці і вкоротити основні коріння на 15 см в нижній частині п’яти.

Саджанець Надії АЗОС

Живці сорти важко вкорінюються

Ями для посадки риють шириною від 80 см до 1 м, а глибину роблять такий, щоб помістилися всі коріння. В ямі повинні бути не тільки грунт, але і перегній або компост, хлористий калій, суперфосфат.

Важливо правильно посадити рослину, щоб потім воно могло набрати повну силу: розправляючи коріння і не забуваючи про полив.

Зав'язь Надія АЗОС

Зав’язь сорти Надія АЗОС в кінці червня

Ранньою весною поливайте рослину – по 4 відра на один кущ, додаючи в воду півкіло деревної золи. Полив необхідний і за тиждень до цвітіння або ж відразу після цвітіння. Важливо прибирати бур’яни і час від часу рихлити ґрунт. Молоді кущі і підгодовують. Потрібна весняна обрізка, щоб не перевантажувати кущі врожаєм.

Садівники вважають за краще залишати 2-3 лози, а на них 6-10 нирок. Менша кількість залишених грон, гарантують, що вони будуть великими.

Надія АЗОС стійка до грибкових захворювань, але обробка все одно потрібна, з метою профілактики. Обробіть рослину до періоду вегетації (2 рази) і під час вегетації (2 рази).