Якщо раніше багато ласували тільки тим виноградом, що купували в магазині або на ринку, то зараз навіть початківець садівник може виростити у себе виноградні кущі, якщо правильно підбере сорт. Досвідчені виноградарі радять починати з сорту «Пам’яті Негруля». Якщо уважно прочитати опис, то можна переконатися, що це самий невибагливий сорт, підійде і для початківців садівників. Він радує багатим урожаєм, має приємний смак. Його вивели в Молдавії. Над створенням цього сорту працювала група вчених під керівництвом Г.М. Журавльова.
Пам’яті Негруля – невибагливий сорт з чудовими ягодами
Опис сорту
До того, як висаджувати у себе виноград, важливо прочитати його опис. Популярний сорт «Пам’яті Негруля», який зустрічається всюди. І це не випадково.
- Кущі. У цього сорту вони сильнорослі. Ступінь визрівання лози – висока, число плодоносних пагонів велике – від 55 до 70%. Лоза – потужна.
- Квіти. Двостатеві. Квітки добре запилюються.
- Листя. Вони темного зеленого кольору, середні за розміром, округлі.
- Грона. Вони циліндричної форми. Розмір – не надто великий, але й не маленький: 20 на 12 см. Маса грона невелика – 350-700 м Сама гроно пухка. На одному пагоні від 0,9 до 1,4 грон.
- Ягоди. Якщо робити опис сорту, не можна не приділити увагу ягодам. А вони заслуговують на увагу. Впадає в очі їх яскравий соковитий колір і красива форма. Тому цей виноград легко реалізувати. Ягоди цього сорту – овальної форми, витягнуті, на кінцях трохи загострені. Вони не маленькі, тому що розмір однієї ягоди 3 на 2 см, а важать вони від 5 до 9 м Пофарбовані плоди в насичений фіолетовий колір, у них видно густий восковий наліт.
Ягоди сорту покриті восковим нальотом
Цей виноград і красивий, і смачний. Знавці називають його смак простим, але гармонійним.
У ягід немає пряного аромату, м’ясиста м’якоть, з легкою кислинкою, дуже соковита. Шкірочка щільна, але під час їжі не відчувається. Усередині ягоди є кісточки, всього 2 чи 3. За дегустаційної оцінки ягоди набрали 8,5 балів. У них непогана цукристість – 16,3 г / 100 см³, а кислотність всього 6 г / дм³.
Грона Пам’яті Негруля можуть досягати 1 кг
Характеристика
Опис сорту важливо, але потрібно вивчити і його характеристику, щоб склалося враження про особливості рослини.
Основні характеристики
Це столовий сорт винограду, тобто, призначений для вживання в свіжому вигляді. Урожайність сорту – від 180 до 200 ц / га. Відноситься до категорії среднепоздних, урожай збирають через 145 ̶ 160 днів. Термін дозрівання залежить від погоди і регіону, в якому був посаджений виноград. За іншими відомостями, виноград встигає дозріти за 130 днів, перша брунька розпускається вже в середині квітня, а перші ягоди достигають у кінці серпня.
Лист Пам’яті Негруля має чітку форму і червоний черешок
Треба стежити за кущем, прибирати непотрібні пагони і пасинки. Норма – це 20 пагонів на 1 кущ або ж 45 очок.
Багато виноградарів вибирають цей сорт, так як він невибагливий і відрізняється високою врожайністю. Витримує сильні морози до -24 градусів. Стійкий до багатьох хвороб, серед яких філоксера, мілдью, сіра гниль, оїдіум, тому його зможе виростити і новачок. Якщо за лозою правильно доглядати, вона добре визріває.
Але урожай потребує захисту. Його полюбили птиці. Їх доведеться відлякувати, щоб не втратити винограду.
Розміри ягід сорту вражають
У сорту красиві грона, які добре зберігаються і легко переносять транспортування. Ягоди соковиті і солодкі, приємні на смак. Їх або їдять в свіжому вигляді, або ж готують з них компоти, джеми, соки.
Плюси сорту
Якщо вивчити опис сорту і його характеристики, то можна зрозуміти, що виноград Пам’яті Негруля – це кращий варіант для посадки на своїй ділянці. Його легко виростять і новачки. Але пройдемося ще раз по його плюсів, які привернуть і досвідченого виноградаря, але особливо новачка.
Кущі сорти високоростие і їх можна вирощувати на арці
- Висока врожайність у сорту.
- Ягоди привабливі зовні, їх відрізняє красивий восковий наліт, їх можна перевозити з місця на місце. Рівень товарності і транспортабельності – високий.
- Ягоди смачні, у них приємний освіжаючий смак. Зберігаються довго.
- Сорт стійкий до багатьох захворювань, які вражають виноград.
- Витримує сильні морози до мінус 24 градусів. Але його вкривають на зиму.
Догляд за рослиною
Якщо вивчити опис сорту, то можна зрозуміти, що цей виноград невибагливий. Але це не означає, що сорт не вимагає догляду. Він не так примхливий, але і про нього треба дбати.
Посадка
Цей сорт не рекомендують садити в сильно глинистому ґрунті, на солончаках, і там, де грунтові води залягають досить близько. Щоб збирати стабільний урожай, садіть його або на чорноземі, або на суглинних грунтах, вибираючи влагопроніцаемие. Намагайтеся знайти для нього сонячне і світле місце, тому що інакше врожайність знизиться, а сам він буде не таким смачним. Заздалегідь підготуйте землю, перекопайте її, удобривши компостом або гноєм.
Живці Пам’яті Негруля відмінно вкорінюються у воді
Правильно вибирайте саджанці: з могутнім корінням, розвиненим втечею яскравого зеленого кольору. Легко натисніть на очі втечі. Якщо вони впадуть, то саджанець не годиться для посадки.
Садити цей сорт можна і навесні (з квітня по травень) або восени (до настання перших заморозків). Краще садити його з осені, тому що тоді він встигне зміцніти до весни і почне повноцінно розвиватися з настанням перших весняних теплих днів. Для посадки викопайте яму діаметром 100 см і глибиною не менше 80 см. Не забудьте про нижній дренажний шар, який роблять з щебеню і піску. Землю, яку ви викопали, перемішайте з добривами (гній, суперфосфат, хлористий калій) і засипте їй яму. Після посадки полийте саджанець, не шкодуючи води (2̶ 3 відра).
Урожай сорту Пам’яті Негруля в Підмосков’ї
Догляд
Сорт Пам’яті Негруля непогано переносить посуху, але це не означає, що його не потрібно поливати, тому що при нестачі води врожайність впаде, якість ягід погіршиться. Полив припиняють за місяць до збору врожаю, тобто десь в липні. Потрібно і своєчасна підгодівля рослини. Навесні, на початку росту лози, їй необхідні азотні добрива. Але замість них іноді використовують і коров’як або курячий послід, з яких готують настої. Ще одна підгодівля потрібно за пару тижнів до цвітіння. Коли рослина відцвіте, і ягоди стануть розміром з горох, проводять підживлення мікроелементами. Можна проводити і позакореневе підживлення, обприскуючи листя препаратами, розведеними у воді.
Формування на шпалері найкраще виконувати у вигляді горизонтального кордону
Сорт стійкий до хвороб, і на це акцентується увага, якщо робиться опис, але профілактичну обробку все ж треба проводити, не менше 2 разів на рік.
Сорт «Пам’яті Негруля» вимагає форміровкі по типу двуплечний кордон. На одному кущі залишають до 20 пагонів, по 4-5 на кожній лозі. Тоді врожайність винограду збільшується. Рекомендується середня обрізка, але допускається і довга, і коротка. Восени урожай захищають від птахів. Деякі садівники розвішують плакати із зображенням очей хижих птахів. Але набагато надійніше використовувати негнучку сітку.
Відлякування птахів за допомогою намальованих очей
Багато звертають увагу і на опис сорту, і на відгуки виноградарів. Більшість садівників хвалить цей сорт, виноград смачний і зберігається тривалий час в темному прохолодному приміщенні. Смак ягід, його товарний вигляд не псуються. За словами садівників, урожай дозріває в першій половині вересня. Якщо літо було дощовим, ягоди у винограду виходять більш витягнутими, ніж ті, що росли в сонячні дні.
Якщо в серпні-вересні постійно йдуть дощі, частина ягід лопається. Це єдиний недолік сорту.
Така ж проблема буде у тих, хто поливає ягоди в період дозрівання. Але всі згодні з тим, що у цього сорту стабільний і багатий урожай, велика кількість ягід садівники отримують щороку.