Рай для драцени маргината або характер самки дракона

види і сорти драцениДумки квітникарів протилежні. Одні знають драцену маргината як вимогливе і хворобливе рослина, інші вважають її невибагливої. Істина посередині: в перші роки драцена примхлива, життєстійкості ж дорослого деревця позаздрить будь-яка з діжкових культур. Правила догляду за драценою – вимоги до умов, основні етапи вирощування, рішення проблем.

Вимоги до змісту: характер суккулента

Родина драцени облямованої – субтропіки, о. Мадагаскар. У дослівному перекладі назва звучить як облямована самка дракона. Каскадний сукулентних чагарник має характерні вимоги до змісту.

  1. Освітлення. Прямого сонячного світла боїться більше, ніж ряболисті види. Місце для драцени маргината знаходять на північно-східних вікнах, на східній стороні. Тіньовитривала культура (сціогеліофіт), але до тіньолюбних (сциофіти) не відноситься: на тінь реагує пожовтінням листя, витягуванням приросту. Недолік сонця компенсують люмінесцентними лампами: їх світло драцена сприймає вдячно.
  2. Полив. Помірний, навіть убогий. Навесні, влітку – у міру пересихання субстрату на 2-3 см. У період спокою – рідкісний, раз в тиждень. У вологому субстраті коріння, нижня частина стовбура драцени схильні до загнивання.
  3. Вологість. Вологолюбна, на сухе повітря реагує висушеними кінчиками листя. Обприскувати, зволожувати повітря в спеку потрібно щодня. Взимку драцену не обприскуйте. догляд за драценоюПідвищена вологість згубна для драцени
  4. Температура. Навесні-влітку комфортною температурою будуть +18 … + 28 ° C. У період спокою драцени, з середини-кінця листопада по січень – близько + 14 … + 28 ° C. При t до +12 ° C полив скорочують.
  5. Грунт. Пухкий, легкий, з малим вмістом органіки, азоту.

Увага! При надлишку фтору в складі субстрату драцена уповільнює розвиток, в’яне, на листках утворюються плями некрозу. Використання мінеральних фторсодержащих добрив не бажано.

Ключові моменти вирощування: квітникарю на замітку

підживлення. Навесні-влітку вносять листкові підживлення, прикореневі – це мінеральні добрива для пальм, драцен, квіткових. Після весняної пересадки прикореневі підживлення не вносять, щоб виключити кореневої опік. Можна зустріти поради удобрювати в період спокою. Питання спірне: взимку сокодвижение загальмовано, як і фотосинтез. Добрива не використовуються, а лежать мертвим вантажем, потім вимиваються. Якщо деревце здорово, а субстрат живильний, в добриві взимку сенсу немає.

Увага! Драцена маргината відчуває мінімальну потребу в азоті. При підгодівлі не використовують органіку, добрива з високим відсотком азоту.

Пересадка. Драцену пересаджують кожні 2-3 роки. І розсаджують, прибираючи з вазона стволи різної висоти через різницю в водоспоживання. Дорослі кадовбів часто вже не пересаджують, а міняють верхній шар грунтосуміші. Пересаджувати можна з середини-кінця лютого по травень.

При пересадці діють у такий спосіб:

  • викладають дренаж – шар не керамзиту, дрібної гальки заввишки 2-3 см;
  • викладають шар грунту;
  • розправивши коріння, поміщають рослину в центр. Присипають субстратом до колишнього рівня;
  • поливають бідно – так, щоб вода лише притиснула грунт до коріння. Під корінь воду не ллють – поливають по краю горщика.

пересадка драцени

Як приклад грунтосуміші:

  • пісок, перегній, земля листова, дернова – в рівних частинах;
  • той же склад при 30% піску;
  • грунтосуміш для пальм або кактусів.

Увага! Чи не використовують універсальні суміші через високий вміст органіки. Чи не використовують і торф як вологоємний компонент, який несе органіку.

При пересадці в перший місяць не проводять прикореневі підживлення, щоб виключити кореневої опік. І в листових в перші два місяці сенсу немає: достатньої кількості поживного субстрату.

Порада! Часто деревце утворює кілька нестійких стовбурів. Доросла драцена маргината, особливо з розгалуженим змієподібними стеблами, потребує опори.

Обрізка і формування. Для чого драцені потрібна обрізка:

  • для обмеження зростання;
  • для збереження рівного основного стебла;
  • для отримання многоглавой крони правильної форми.

Обрізку драцени маргината проводять навесні. Обрізають верхівки, бічне розгалуження. Після обрізки деревце дасть нові точки зростання: нирки на стеблі під час обрізання стовбура, при обрізанні верхівки – нові мутовки листя. Прокинулися бічні нирки дадуть нові бічні пагони.

ніж підгодувати драцену

розмноження:

  1. Розмноження верхівками. Верхівку зрізають, обробляють біостимулятором. Держак ставлять у воду або в субстрат, накривши плівкою. При укоріненні в воді стежать, щоб листя не намокали. Коріння утворюється через 12-15 днів, через місяць драцену пересаджують в вазон.
  2. Відрізками стебла. Частини бічних пагонів ділять на відрізки до 8-10 см, поміщають в субстрат. Поглиблюють живці на 2 см, обробивши верхній кінець парафіном, вугіллям, нижній – стимулятором росту. Перші 10 днів утримують під плівкою, при t до 25 ° C.
  3. Розмноження повітряними відводами, коли держак від рослини не відокремлюють до утворення коренів, практикують рідко.

Увага! Стеблові живці краще вкорінювати в субстраті: приживлюваність вище, ніж при укоріненні в воді. Верхівки показують однаковий відсоток вкорінення.

Хвороби і шкідники. Шкідники знайомі квітникарям: це щитівка з павутинним кліщем, трипси. Сліди їх перебування – в’янення листя, пожовтіння, пригнічений стан рослини. На перших порах допоможе мильний розчин, яким промивають листя. При масштабному ураженні використовують інсектициди. При пошкодженні грибковими хворобами використовують медьсодержащие фунгіциди.

Драцена не так проста в догляді, як кажуть. Буває примхливої ​​і навіть болючою. Або не буває – у квітникарів, які знають нюанси догляду за невибагливим сукулентів. Пишними верхівками листя вона радує довгі роки, до 12-15 років – саме стільки й живе драцена в дбайливих руках.

Догляд за драценою в домашніх умовах: відео