Ландшафтні дизайнери з великою охотою використовують горобину. Завдяки високій декоративності протягом усього року рослину можна зустріти повсюдно в парках, садах, алеях та інших громадських місцях. Одним з найбільш унікальних і високодекоративних сортів горобини є горобина Титан, опис сорту і особливості вирощування будуть представлені в цій статті.
Походження
Рослина було отримано в результаті схрещування горобини звичайної з двома плодовими деревами: грушею і краснолистной яблунею.
Це одне з найбільш вдалих досягнень вітчизняного селекціонера Мічуріна.
Даний вид має всі необхідні якості:
- високою стійкістю до хвороб;
- морозостійкістю;
- засухоустойчивостью.
Сортові ознаки
Розглянемо основні характеристики цього сорту, які відрізняють його від інших різновидів:
- має масивні розмірами і густолисті кроною;
- висота досягає 5 м;
- гілки прямі коричневого кольору;
- листя глянцевого темно-зеленого забарвлення;
- суцвіття у вигляді щитків, середнього розміру, білосніжні.
Плід у цього сорту соковитий, має кисло-солодким смаком. Ягода дрібна, середня вага 2-3 г. Шкірка темно-червоного кольору з легким восковим нальотом. М’якоть жовта.
Урожай цього сорту застосовують в кулінарії для приготування різних страв та десертів. Плоди придатні не тільки для переробки, але і для вживання в свіжому вигляді.
Особливості посадки
Ця рослина вирощують у багатьох регіонах. З огляду на габарити дорослого дерева, висаджувати саджанці рекомендується на кордоні саду. Посадка горобини Титан, як і інших сортів цієї рослини, здійснюється на родючій і легкої грунті. Ділянка під посадку горобини удобрюють з осені. Грунт посипають компостом або перепрілим гноєм, з розрахунку 1 відро на 1 м2. Потім проводять перекопування.
Найчастіше посадка горобини Титан виробляється навесні, коли мине загроза весняних заморозків. Саджанці можна придбати в розпліднику або на садівничому ринку.
Схема посадки
Садять молоді дерева на відстані 3-4 м один від одного. Вони мають добре розвинену кореневу систему, тому для них виривають ями відповідних розмірів, 90х90 см.
У посадкову яму вносять поживні речовини, щоб саджанці швидше почали розвиватися і плодоносити. Для цього використовується живильна суміш з перепрілого гною 5 кг, фосфору і деревної золи по 100 г кожного речовини. Всі компоненти перемішують разом з садової землею і засипають в посадкову яму.
Поверх утвореного горбка укладають корінці саджанця, розпрямляють, потім присипають залишилася садовою землею. Щоб саджанці горобини Титан росли рівно, їх злегка притоптують. Після цього посадки рясно поливають, на одну рослину витрачають 10 л води.
Догляд
Основний догляд за посадками полягає в проведенні ряду процедур:
- полив;
- розпушування грунту;
- прополки;
- обрізка;
- підгодівлі;
- боротьба з хворобами і шкідниками.
Полив
Це посухостійка рослина, але його потрібно регулярно поливати, якщо ви хочете домогтися від нього декоративності і багатого врожаю ягід.
Залежно від регіону вирощування частота поливів буде різною. На приватність зволоження посадок впливає і пору року. Полив проводиться в міру висихання грунту.
Розпушування
Процедура розпушування є обов’язковою Її виробляють через 2-3 дня після поливу. Розпушуючи грунт навколо стовбура, ви підвищуєте її волого-і повітропроникність.
Прополка
Горобина – сонцелюбива рослина, тому на перших роках життя навколо рослин необхідно видаляти бур’яни, що закривають доступ до світла.
Підживлення
Якщо посадка саджанців проводилася в родючий грунт, то в перші 3 роки рослинам не потрібно вносити підживлення. Подальше харчування горобини проводиться навесні, влітку і восени після збору врожаю. Для цього застосовують мінеральну підгодівлю.
Грунт навколо рослин посипають міндобрив, потім не дуже глибоко перекопують і рясно поливають водою.
Обрізка
Перша обрізка дерев проводиться відразу ж після посадки. Обрізку підлягає верхівковий пагін. Така процедура стимулює розвиток бічних пагонів. На другий рік підрізають бічні гілки. У наступні роки проводиться Формування крони. Підстригаються занадто довгі гілки, а також видаляються промерзлі і зламані пагони.
Боротьба з хворобами
Найчастіше горобина хворіє:
- антракнозом;
- борошнистою росою;
- плямистістю листя;
- плодовою гниллю.
З метою профілактики дерева обробляють спеціальними препаратами на початку весни до моменту розпускання бруньок, після цвітіння і через два тижні після плодоношення.
Уражені хворобою листя, пагони і ягоди утилізують, а хворих на туберкульоз рослину обприскують 1% розчином бордоською рідиною.
Збір ягід
Збирання врожаю здійснюється в кінці серпня – початку вересня, в залежності від регіону зростання. Перезрілі плоди горобини цього сорту втрачають не тільки товарний вигляд, а й смакові якості. Важливо не забувати і про птахів, які люблять поласувати соковитими і солодкими ягодами.
Кисті зрізають за допомогою секатора і складають в дерев’яний ящик.
Урожай поміщають в прохолодне місце, де температура тримається в межах 5-7 ° С. Ягоди можна і заморозити.
Розмноження
Як і всі сорти горобини, цей гібрид розмножується декількома способами:
- насінням;
- живцями;
- відводками.
Насіннєвий метод є малоуспішним, як і метод вирощування відводками. Садівники в основному застосовують метод живцювання.
Заготівля живців
Пагони заготовляють ранньою осінню. З дерев зрізають плодоносні дворічні гілки з одревесневшей корою. На кожному черешку повинно бути по дві бічних гілки з нирками. Нижній зріз проводиться гострим ножем під кутом 45 °. При такому зрізі пагони швидше випустять корінці.
Заготовлений матеріал маркують і відправляють на зберігання в темне і прохолодне місце. Приблизно за місяць до висадки у відкритий грунт гілочки опускають у воду. Щоб прискорити процес утворення коренів, в воду додають стимулятори утворення коренів «Епін», «Корневин». Також додатково кладуть 1 таблетку активованого вугілля, щоб запобігти утворенню цвілі на держаках.
Посадка живців в саду
Приблизно через місяць в місцях зрізів з’являться корінці. Це знак того, що прийшов час висаджувати їх у відкритому грунті.
Посадка живців проводиться за тими ж правилами, що і посадка саджанців. Головний догляд за живцями полягає в регулярних поливах, прополці, підгодівлі і обрізаннях по тій же схемі, що і у саджанців.
Цей сорт є морозостійким, але в молодому віці рослини потребують укриття. До моменту настання холодів їх вкривають хвоєю, ялиновим гіллям, руберойдом або опалим листям.