Рослини для флораріум: які вибрати

що таке флораріумПідібравши рослини для флораріум найбільш виграшним чином, можна створити дуже стильний і ефектний предмет інтер’єру. Список кімнатних квітів для цих цілей відрізняється великим різноманіттям.

Загальні критерії для вибору

Для флораріум вибираються низькорослі невеликі рослини з повільним зростанням. Це здасться дивним для багатьох квітникарів, але грунт для них не повинен бути надто поживним, щоб не допустити швидкого зростання. А багато, навпаки, роблять все, щоб створити кращі умови для своїх вихованців.

Тому флораріум – хороший варіант для тих, хто в силу зайнятості не може приділяти багато часу догляду за квітами. Решті ж доведеться трохи зменшити своє «завзяття» в цьому сенсі. Але на що точно варто витратити час – це на створення композиції. Необхідно продумати: які рослини вибрати, що стане смисловим центром.

Найбільш виграшно виглядає наступне розташування рослин у флораріуме: по центру – найвищі, далі – середні, і самі низькорослі – ближче до країв.

як створити флораріумВибирайте рослини зі схожими вимогами до догляду

На що слід, перш за все, звернути увагу при виборі:

  • для яких цілей створюється композиція;
  • рослини повинні бути середнього і маленького розміру;
  • їх повільне зростання;
  • схожі умови догляду.

Відповідні рослини для композиції можна знайти, наприклад, в лісі (мох, папороть); придбати в магазинах кімнатних квітів, і навіть в зоомагазинах – для оформлення тераріумів, акваріумів і т.п.

Порада. Якщо рослини для флораріум вибираються «дикі», то треба їх обробити дезінфікуючими засобами. Це може бути промивання слабким розчином марганцю. Але все ж, це не гарантує повне знешкодження, і є ризик заразити хворобами і шкідниками інші квіти.

ТОП 3 рослин для флораріум

Найбільш популярні рослини, які застосовуються для флораріум:

мох сфагнум (В пер. З грец. – губка) – звичайний «житель» флораріум. Без нього не обходиться майже жодна композиція. Може бути різних кольорів і відтінків: білий, зелений, рудо-червоний, бордо.

Відмінною особливістю моху є здатність вбирати в себе вологу в 20-25 разів більшу, ніж власна маса. Звідси і назва «губка». Ще однією приємною особливістю моху є здатність не гинути при відсутності поливу: мох просто «засне», але варто його трохи полити, і він знову «оживе».
Часто використовується в якості грунту як альтернатива землі.

сад в банку

папороті. Нерідко стають «душею» композиції. Завдяки декоративності різьблених листя можуть бути як центром композиції, так і застосовуватися для одиночної посадки у флораріуме. З низькорослих сортів використовуються: аспленум, птерис, адиантум.

Папороті можуть рости в півтіні, але потребують підвищеної вологості, тому їх часто обприскують.

фіалки. Дуже невибагливі і декоративні. Цвітуть практично цілий рік. Суцвіття можуть бути білими, рожевими, бузковими, фіолетовими, синіми. Різними можуть бути і самі пелюстки квітів: гофровані, гладкі, махрові.

Фіалка хороша сама по собі, тому може використовуватися як одиночний елемент флораріум. А може стати цікавим кольоровим плямою всієї композиції. Грунт для фіалки повинна бути помірно вологої. Але поливають під корінь. Її було обприскують. Квітка не виносить протягів і сухого повітря. Тому часто саме в скляній колбі фіалку створюються оптимальні умови.

Ці рослини займають «призові місця» в оформленні флораріум завдяки своїй декоративності і невибагливості. Тому сміливо можуть використовуватися навіть початківцями «художниками-декораторами». Але, звичайно, тільки ними, можливості не обмежуються.

Які ще рослини підходять для флораріум

Для флораріум можуть використовуватися безліч різних кімнатних квітів. Можна подумати, як їх поєднувати виходячи з кольору листя, висоти і т.д. У підсумку, можна отримати дуже красиві і ефектні композиції.

Ось список деяких кімнатних квітів, застосовуваних для створення флораріум:

  • Алоказия. Дуже декоративна рослина, що відрізняється різноманіттям забарвлення листя. Особливо ефектні листя з білими прожилками. Виносить півтінь, грунт повинен бути вологим. Вимагає обприскуючи 2-3 рази в тиждень.
  • Фиттония. Низькорослий квітка, який «стелиться», утворюючи килимок. Але, якщо поставити в тінь, – стебла почнуть витягуватися вгору. Часто рослину використовують як оточення для основного стебла – центру композиції флораріум. Фиттония вологолюбна, потребує рясного поливу.

флораріум своїми руками

  • Маранта. Квітка з дуже декоративним листям всіляких відтінків: від майже білого до темно-зеленого. Найбільш ефектна маранта з трибарвними листям: світло-зелений колір переходить в темно-зелений, і на цьому тлі – темно-червоні прожилки. Маранту називають ще «молитовним квіткою», так як перед дощем і на ніч листя у неї спрямовуються вгору і складаються. Маранта вологолюбна, потребує обприскуванні і не виносить пряме сонячне світло.
  • Цикламен. Відразу запам’ятовується завдяки своїм суцвіттям. Один з небагатьох квіток, який цвіте взимку. Суцвіття можуть бути: від білого – до малинового, фіолетового кольорів. Володіє запахом. Запахи теж різноманітні: аромат конвалії, медовий, запах гірчиці. Цикламен добре росте на північних і східних вікнах, вважає за краще півтінь.

Для оформлення флораріум можуть застосовуватися також: карликові орхідеї, аїр, диффенбахія, тропічні кактуси і безліч інших низькорослих видів квітів.

Порада. Орхідеї – «примхливі». Їх краще застосовувати для оформлення флораріум вже досвідченим квітникарям.

Для оформлення флораріум вибираються, як правило, невибагливі і в той же час декоративні рослини невеликої висоти. Але, «включивши» творчий підхід, можна створити справжній витвір мистецтва у флораріуме.

Як зробити флораріум: відео