Рослини для садів і парків: дерен червоний компрес

сорту деренуСеред однотонних зелених кущів раптом виникають вогненні «вогнища» з червоною листям і червоними гілочками. Це дерен червоний компрес. Серед безлічі видів дерену, він самий незвичайний, привертає до себе увагу і формою листя, і осінньої багряної забарвленням. Дизайнери ландшафту люблять цей невибагливий чагарник за простоту його розмноження, посадки і догляду, за його стійкість до зимових холодів. Ці якості дерену дозволяють використовувати чагарник практично в будь-яких дизайнерських рішеннях: в оформленні живоплотів, для ущільнення грунту під паркових доріжок, для створення окремий композицій.

Дерен багряно-червоний: характеристика виду та популярні сорти

Міські жителі хочуть бачити в своєму місті красиві парки і доглянуті прибудинкові ділянки. Навесні вони виходять на суботники з озеленення територій, садять нові дерева і чагарники. Для таких робіт дуже підходять саджанці дерену, вони не дорогі, але володіють всіма необхідними якостями для озеленення:

  • коріння рослини дуже швидко і добре приживаються в будь-якому грунті, коренева система дає багато відростків, тому дерен червоний легко розмножується діленням куща;
  • молоді пагони мають світло-зелене забарвлення, яка в подальшому набуває бурий колір;
  • листя зелене, невеликі, яйцевидної форми, ближче до осені стають криваво-червоними, поверхня листової пластини нагадує жатую глянцевий папір з вираженими прожилками;
  • дерен червоний компреси – декоративний вигляд, тому не утворює квітконосів і не цвіте;

як посадити дерен

  • рослина зимостійка і посухостійка, відмінно росте як на сонячних відкритих майданчиках, так і в затіненому місці;
  • догляд – мінімальний, що не вимагає особливих витрат часу і праці.

Одними з найпопулярніших сортів є:

  1. Compressa – пагони прямостоячі, листя жатие, краю їх загнуті вниз по напрямку до втеч.
  2. Variegata – зелено-коричневі гілки здатні на сонці міняти свій колір на червоний, а ворсисті листя червоніють восени.
  3. Midwinter Fier – основне забарвлення листя і пагонів червона з помаранчевим відтінком.

Найбільш яскравим представником цього виду, вважається дерен криваво-червоний компреси, про нього ми розповімо детальніше. На розміщених тут фото показаний цей сорт дерну. Також вам можуть бути корисні наші рекомендації по догляду за ним, а відгуки читачів, які мають досвід у вирощуванні дерену, допоможуть визначити, як можна використовувати його посадку в ландшафтному дизайні.

Порада. Купувати саджанці слід в розплідниках, які зарекомендували себе тільки з хорошого боку, не варто довіряти випадковим продавцям, які торгують на стихійних ринках. Їх рослини можуть бути заражені небезпечними хворобами, які доставлять багато неприємностей.

Дерен червоний: розмноження, посадка і догляд

Для цього багаторічного чагарнику підходить будь-який спосіб розмноження: насінням, діленням куща, живцями або відводками. Насіннєвий спосіб займає довший період, щоб скоротити його, можна придбати готові саджанці у віці не більше 3-4 років. Висаджують саджанці дерену весною чи пізньою осінню:

листя дерену

  1. На певній ділянці землі виробляють перекопування і розпушування грунту, вносять добрива.
  2. Викопують неглибоку траншею, відповідно до розмірів кореневої системи, якщо це набутий саджанець. Для саджанців першого року, вирощених з насіння, потрібна неглибока (10-15 см) борозенка. Посів насіння безпосередньо у відкритий грунт проводять в борозни до 5 см завглибшки.
  3. Кожен саджанець прикопують на відстані 50-60 см одна від одної.
  4. Однорічні рослини обрізають, залишаючи 15 сантиметрів висоти, це потрібно для швидкого приживлення коренів.

Увага! Коріння дерену розвиваються швидко, всього за 2-3 роки місце між паростками буде заповнено новими пагонами. Щоб надмірно НЕ загущать посадки, залишайте досить землі під майбутні пагони.

Дерен криваво-червоний в дикорослому вигляді зустрічається в помірній кліматичній зоні Європи, він пристосований виживати навіть в її, часом, суворих умовах. Дощі, посуха, сніг або різка зміна температур йому не страшні, тому доглядати за ним просто. Потрібні звичайні заходи:

  • при тривалій посусі – помірний полив;
  • підгодівля – по одному разу навесні і восени, 2 рази протягом літнього періоду;
  • обрізка та формування крони чагарника проводитися щорічно;
  • регулярне розпушування грунту, видалення бур’янів;
  • проріджування і видалення зів’ялих і засохлих гілок і листя;
  • своєчасне проведення профілактики проти хвороб і шкідників, якщо це необхідно, обприскувати хімікатами, регулювати внесення азотних добрив.

Вирощування дерену не вимагає постійної присутності людини, залишаючи свій сад на тривалий час, ви можете не турбуватися про його стан.

Ідеї ​​ландшафтних дизайнерів не мають кордонів

Використовують дерен в дизайні ділянок багато професіоналів і садівники-любителі. Втілюють ідеї в оформленні:

  • альпійських гірок та садових водойм;
  • бордюрних окантовок алей парків;

як доглядати за деренДерен в ландшафтному дизайні

  • живоплотів для присадибних ділянок;
  • зелених або багряних скульптур в «англійських» садах.

Деякі придумують для дерену нові форми. Олена (29 років, Москва) пише: «В минулому році я робила в саду японський бонсай з дерену, вийшло дуже добре, обрізати його не складно, форма вийшла стійка». Вам повинна сподобатися ідея іншого садівника-любителя: Гліб (46 років, Рязань) – «При посадці дерену в живопліт, я чергував дерен червоний з іншими видами. Обрізав щороку навесні, але в цьому році не став цього робити. Восени червоні гілки піднялися в висоту і стали схожі на вогняні факели. Всю зиму ми милувалися цими вогнищами, красиво ».

З усього, що ми вам розповіли про Дерен декоративному, можна зробити висновок: рослина ця невибаглива, дуже стійке до нашого клімату, не вимагає особливого догляду, шкідливі комахи та хвороби обходять його стороною, але не слід зовсім про нього забувати. Рослина обов’язково віддячить вам своєю пишною зеленню, буде багато років радувати вас, прикрашаючи своїм здоровим видом ваші сади.

Як доглядати за Дереном: відео