
Сходовий марш у двоповерховому особняку чи будинку з мансардою – обов’язкова конструкція, яка відіграє як практичну, так і естетичну функцію. Оскільки вона є своєрідним елементом декорації будинку, до її моделювання та вибору стилю потрібно підійти відповідально. З варіантами сходів, які є зараз модними та оригінальними можна ознайомитись в компанії «Територія Сходів».
Планування, проєктування та виробництво
Вибір сходового маршу для особняка починається з проєктування. Головну участь у цьому процесі відіграє дизайнер, який оцінивши вільний простір у домі, дасть правильні рекомендації стосовно того, якими мають бути сходи.
Конструкція сходів на металевому каркасі може бути або прямою, або гвинтовою. Кількість косоурів (опорних балок, на яких тримається основа) може залежати від складності моделі чи від бажання замовника зробити вихід на другий поверх більш вишуканим та оригінальним.
Після визначення з дизайном відбувається розробка 3D моделі конструкції, яка відправляється у виробництво. Процес виробництва сходів включає виготовлення:
- зварного металевого каркаса;
- сталевих пластин, які є основами для сходинок;
- дерев’яних сходинок з дуба, бука чи ясена, які покриваються лаком;
- перил з комбінованих матеріалів (дерево-метал).
Останнім та найважливішим етапом є монтаж сходів. Він може здійснюватись системою кріпленням до стіни або навколо центрального несучого стовпа. Усі ці нюанси обговорюються на етапі проєктування.
Види сходових конструкцій на металевій основі
Усі варіанти сходів у будинку можна класифікувати за декількома параметрами.
За геометричною формою:
- Маршеві.
- Гвинтові.
- Г-подібні сходи.
- П-подібні сходи.
Маршеві сходи, які є найрозповсюдженіші, становлять собою пряму конструкцію без згинів та переходів. Наявність поворотних площадок можливо тільки якщо це дво- чи тримаршеві сходи.
Гвинтовий підйом переважно монтують там, де є обмеження вільного простору. Для сходів цього типу достатньо площі у 1,5-2 квадратних метри.
За оформленням:
- Напіввідкриті.
- Закриті.
Напіввідкриті сходи – це варіант, коли дерев’яні перекладини монтуються на металеву основу сходинок, залишаючи її видимою, а закриті – коли оздоблення деревом повністю приховує собою стальну конструкцію.
Переваги сходів на металевому каркасі
На відміну від дерев’яних, сходові конструкції на металевій основі мають ряд переваг. Вони характеризуються підвищеною надійністю та довговічністю. Сталеві сходи здатні витримувати досить великі статичні та вібраційні навантаження. Крім того, вони не вимагають якогось особливого догляду та чищення.
Перила на сходи та їх види
Перила для сходів підбираються так, аби вони не тільки були зручними для захвату рукою, але й гармоніювали з основною конструкцією. Крім того, огорожі мають бути легкими, аби не давати додаткове навантаження на каркас. Тому для їх виробництва часто використовується анодований алюміній, який фарбується в один з трьох класичних відтінків: срібний, золотий або під нержавіючу сталь.
Гвинтові марші, які виконані в єдиному стилі з інтер’єром приміщення, стануть справжньою прикрасою будинку і будуть радувати господарів та гостей не один десяток років.