Склад і властивості калимагнезии – мінерального добрива

Це добриво не тільки насичує рослини мікроелементами і корисними речовинами, але і відновлює збіднені грунту. Калимагнезия поєднує в собі набір для повноцінного росту і розвитку всіх популярних культур. Препарат доступний на ринку і простий в застосуванні.

Хімічний склад і характеристика

Формула речовини K2SO4 • MgSO4. В складі:

  1. Сульфат магнію MgSO4.
  2. Сірчанокислий калій K2SO4.

Використання хлоросодержащих солей у виробництві визначає наявність 1-3% хлору в своєму складі. Хлор присутня в Каїніту-лангбейнітовой породі, яку переробляють на виробництві. Така кількість не несе загрозу для навколишнього середовища. Допускається незначне перебування нерозчинних домішок. У широких промислових масштабах калимагнезия не застосовується. В основному це присадибні городи, дачні господарства, малі фермерські організації.

Мінеральне добриво являє собою гранули різного дроблення або порошок дрібної дисперсії. На колір складу впливає процентне співвідношення речовин. Наприклад, в рожевих гранулах більше калію, а в червоних – магнію. На якісні показники такі відхилення не впливають.

підгодівля для городніх культур

Фасується калимагнезия в пакети різного об’єму. У продажу має назви: Калимаг, Калій Маг. При тривалому зберіганні не злежується, не втрачає своїх хімічних властивостей.

Переваги застосування, грунти і грунти

Калимагнезия гігроскопічна, гранули швидко розчиняються у воді. Добриво не вимивається і не мігрує в грунті. Переваги використання:

  • всі елементи складу (K, Mg, S) досягають мети, працюючи збалансовано;
  • підвищує імунітет і стійкість культур до зовнішніх негативних впливів навколишнього середовища;
  • в плодах і ягодах поліпшуються смакові якості;
  • зростання врожайності;
  • контроль за кількістю нітратів.

Увага! Калімагнезію не змішувати з сечовиною. Це призводить до підвищеної закислення грунтів. Чи не вносять препарат разом з речовинами, сильно раскисляют грунт (крейда, доломітове борошно).

Застосовується на збіднених видах грунтів:

  • торфовищах і суглинках;
  • кислих грунтах, пісковиках і супісках;
  • вилужених лісових ґрунтах, красноземах з нестачею K і S.

На родючих чорноземах і карбонатних грунтах калимагнезия не використовується. Винятком є ​​і солонцовиє ділянки з надмірною знаходженням калію. Калимагнезия підходить для закритого та відкритого ґрунтів.

як удобрювати грядки

Вплив на культури

Калімагнезію вносять під різні види садових, овочевих і плодово-ягідних культур. Добре відгукуються на Калій Маг рослини-хлорофоби: пасльонові, огірки, смородина, аґрус, виноград. Поєднання трьох речовин (K, Mg, S) повністю засвоюється рослинами в запропонованій формі.

Калій – незамінний елемент для коренеплодів (моркви, капусти, буряка). Активно споживають калій під час цвітіння садові троянди, калимагнезия допоможе кущах добре перезимувати. Сірчанокислий калій не є небезпечним в період цвітіння і плодоношення. Томатам він необхідний для формування і рівномірного дозрівання плодів.

Порада! Позакореневе підживлення калімагнезію позбавить від перенасичення бором.

Дефіцит магнію затримує засвоєння поживних речовин рослиною і просування їх до коріння. Сповільнюється зростання, спостерігається скручування і пожовтіння нижніх листків. Знижується здатність засвоювати вологу, як наслідок з’являються опіки. Додаткове внесення магнію необхідно для картоплі, всіх бобових і злакових.

Недолік сірки виявити складніше, симптоми схожі з дефіцитом азоту. Витончення і здерев’яніння пагонів, подрібнення листя, низькорослість. На дефіцит сірки гостро реагують хрестоцвіті.

Норми і правила внесення калимагнезии

На легкі субстрати калимагнезию вносять навесні, на важкі глинисті і кислі – восени. Гранули закладають під перекопування, що не розміщуючи їх занадто глибоко:

  • для важких грунтів – 10 см;
  • середніх – 15 см;
  • легких – до 20 см.

посадка рослин

На пізню осінню перекопування витрачається 200 г речовини на 10 кв. м. Навесні корисно доповнювати склад деревною золою (не більше 15 кг на 100 кв. м). Захід проводиться не пізніше ніж за тиждень до засівання поля. Зразкова витрата: 100 г на 10 кв. м площі. При посадці рослин розчином (20 г на 10 л) проливають лунки або вносять сухим способом.

Порада. Культури можна підтримувати підгодівлею калимагнезии протягом усього сезону.

Для парників і теплиць норма витрати на 10 кв. м не більше 45 г сухої речовини. Деякі дозування:

  • садові дерева, ягідні і декоративні чагарники 20-30 г в пристовбурні кола;
  • овочеві культури 15-20 г на 1 кв. м площі;
  • коренеплоди 20-25 г на 1 кв. м.

У всіх випадках препарат вносять безпосередньо перед поливом або опадами. Водний розчин калимагнезии засвоюється швидше і краще, ніж сухі гранули. Аналогів у комплексу немає. При роботі з добривом обов’язково використовують засоби захисту. Результати грамотного використання калимагнезии порадують будь-якого господаря.

Як застосовувати калімагнезію: відео