Дача – не тільки місце для роботи. Заміські ділянки відвідують також для відпочинку, часто – з дітьми. Щоб чада НЕ мучилися від нудьги, поки дорослі підгортають грядки або готують шашлик, можна спорудити для них невеличкий куточок на ділянці для дитячого майданчика. У статті зібрано список малих архітектурних форм, з яких можна просто, швидко і надійно організувати місце для відпочинку дітвори.
Споруда дитячого майданчика на ділянці: що потрібно знати перед початком роботи
Спорудження дитячого куточка – корисне і цікаве заняття. Крім реалізації кінцевої мети ви зможете вирішити такі завдання:
- Залучити до проектування, будівництва, оформлення сім’ю і, в першу чергу, майбутніх головних користувачів майданчика. Спільна праця при створенні архітектурних форм згуртовує.
- Передати дітям корисні навички, любов до праці.
- Проявити творчість і стимулювати творчий початок вашої команди будівельників.
Сьогодні у продажу представлений широкий вибір модульних пластикових або інших архітектурних форм для ігрової зони. Коштують вони не дуже дорого, та й збираються відносно нескладно. Однак зробити куточок своїми руками з натуральних матеріалів все одно вигідніше.
Стандартний набір малих архітектурних форм для майданчика на заміській ділянці:
- пісочниця;
- дитяча хатинка;
- гойдалки;
- різні форми з каменю, дерев’яних спилов, рослин тощо.
Багатьом хочеться розширити цей асортимент чимось незвичайним. Місце для ігрової зони обов’язково повинно бути досить озеленено. Бажано, щоб на нього не потрапляв пил з прилеглої проїжджої частини, дим з постійних джерел, дощова вода з покрівлі інших будівель. Зрозуміло, поблизу, в досяжності дитиною, не можуть розташовуватися небезпечні комунікації, розподільні щитки і т.п. Добре, якщо майданчик буде розміщуватися в тінистому і не дуже далекому куточку саду.
Як зробити пісочницю в дитячому куточку
Спорудити її дуже просто, а дитячої радості не буде меж. В першу чергу, у вас повинно бути досить піску. Якщо ця проблема вирішена, виберіть для форми підходяще місце. Занадто затінене місце для неї не підійде: буде сиро. Але і на сонці грати буде не комфортно.
Пісочниця
Далі слід подбати про каркасі, який буде обмежувати вмістилище піску. Його роблять з:
- колод невеликого діаметра;
- дощок, скріплених по периметру форми куточками;
- вертикально вкопаних спилов-пенёчков.
Порада. Якщо запланували велику за формою пісочницю, розбийте її на 2-3 зони.
Для конструкції, яка хоч трохи протягом дня буде потрапляти під прямі сонячні промені, необхідний навіс. Можна його зробити в збірному варіанті і знімати на зиму. Найпростіший навіс складається з тенту, який натягнутий між 4 високими колами. Укриття необхідно і для самого піску. За санітарними нормами його потрібно вкривати щоразу, коли в пісочниці ніхто не грає.
Порада. З піском грати цікавіше, якщо під рукою є вода. Не обов’язково тягнути водопровід до дитячого куточка. Можна поставити або вкопати неподалік пластиковий таз або подібну форму і просто з нагоди наповнювати її водою.
Вироби з дерева – прості архітектурні форми для ігрової зони
Об’єкти з пеньків, бревнишек, дощок, спилов різних форм звичні для дитячих майданчиків. Маючи на руках різноманітність заготовок, озбройтесь інструментом і включайте фантазію. Пеньки – відмінні сидіння і опори для столика, кришку якого можна зібрати за формою з дощок. Таку обідню групу в тіні можна використовувати не тільки для ігор, але і для перекусу під відкритим небом.
Ідеї підкажуть фото:
- Спортивні снаряди. Розташоване горизонтально колоду, сходинки з пеньків допоможуть малятам вчитися тримати рівновагу. Для безпеки ці форми повинні бути міцно закріплені в грунті.
- Доріжку. Наріжте з колоди плашечки і викладіть ними доріжку або вільний простір на майданчику.
- Ігрові об’єкти. Ускладните конструкцію: пару пеньків з’єднайте горизонтальним колодою – вийде міст. Або складіть з дощок або бруса модель за формою автомобіля або літака.
Наприклад, МАФ машини (такий, щоб в неї поміщалася дітвора) легко збирається з дощок і різних чурбаков. Добре, якщо у вас є готовий ящик потрібної форми, який послужить кузовом. В іншому випадку можна зібрати його самостійно або зробити автобус або мотоцикл. Кабіна збирається за схожим принципом. Всередині має бути сидіння і опори для даху. Найпростіший варіант коліс – вкопати в потрібних точках 4 старих покришки. Альтернатива – зібрати колеса з декількох шматків дошки, попередньо заміривши і відрізавши шматки потрібної форми, щоб разом вони створили коло. Ще один варіант – вирізати колеса з ОСБ. Будиночок з дошки збирається за схожим принципом. А ось дерев’яний потрібно будувати за канонами справжнього зрубу.
Цікаві ідеї для оформлення ігрового куточка на дачі
Жива природа навколо зони відпочинку теж може стати частиною гри:
- Ті ж пенёчкі і столик в мініатюрному варіанті – зручне місце для гри в ляльки. Композицію можна доповнити маленькими гойдалками, будовою в формі будиночка.
- Якщо збираєтеся рубати якийсь дерево, залиште пень висотою до 1 м. З нього вийде декоративний будиночок, варто тільки придумати вікна, двері і палісадник, а також спорудити з дошки дах.
- Набирає популярності ідея надавати форми осіб деревах в саду. У продажу є готові комплекти з очей, носа і рота. Але, при бажанні, можете виконати їх своїми руками. Найкраще, якщо у вас є навик і інструмент для різьби форм по дереву. Але й інші способи підійдуть, аж до використання найпростіших матеріалів – пластиліну, тканини або картону.
Основи безпеки для снарядів з дощок:
- який би тип з’єднання форм ви не вибрали – цвяхи, саморізи або болти – вони не повинні стирчати;
- дерев’яні елементи потрібно попередньо добре обтесати, щоб прибрати всі скалки;
- фарбування продовжити життя формам і забезпечить додатковий захист від травм.
Краса і зручність власної дитячого майданчика залежить від вашої фантазії. Поділіться ідеями архітектурних форм з близькими, залучіть їх до реалізації задумів. Комфортне місце для відпочинку дітей залежить від злагодженої роботи.