Абрикос Тріумф Північний був спеціально виведений для середньої смуги Росії і північних її регіонів. Абрикос теплолюбний і замерзає навіть при незначному зниженні температури нижче нуля, але завдяки багаторічній роботі селекціонерів були виведені сорти, які не бояться заморозків і спокійно переносять критично низькі температури (35-40 ° C).
Абрикос Тріумф Північний добре переносить морози
Характеристика сорту
Абрикос Північний Тріумф виведений селекціонером А. Н. Веньямінова. В сорт вкладені характеристики дерев-батьків: сортів Ранній Північний і Червонощокий.
- висота дерева досягає 4-4,5 метрів;
- гілки та стовбур товсті, масивні;
- листя правильної форми з гострими зазублинами на краях, мають великі розміри;
- розлога крона.
Значні для абрикоса розміри допомагають йому добре переносити мороз, але рослина безпорадно перед весняним зниженням температури. Якщо під час цвітіння з’являються заморозки, то весь цвіт опадає і врожаю в цьому році можна не чекати.
Часто можна зустріти саджанці на напівкарликовій підщепі. Це дозволяє виростити менш високе дерево (до 2-3 м). Коренева система при такому підщепі залягає досить близько до поверхні, що спрощує полив і підгодівлю рослини.
Тріумф Північний характеризується великою і розлогою кроною
Опис плодів
Дерево починає плодоносити не раніше 4 років. Перші врожаї малі, але на 6-8 рік з однієї рослини можна отримати до 60 кг якісних плодів середнього розміру. М’якоть пофарбована в насичений жовтий колір, а боки в процесі дозрівання набувають червонуватого відтінку.
Характеристика плоду:
- навколоплідні стінки м’ясисті і соковиті;
- м’якоть щільна, але без жорстких прожилок;
- кісточка легко відділяється;
- шкірка пружна;
- плід має середню галявину;
- смак плодів має медові нотки, він в міру солодкий, з кислим присмаком.
Плоди легко піддаються транспортуванню без шкоди. Стиглі цілі абрикоси можуть зберігатися в прохолодному місці до 2 тижнів. А ось зберігати падалицю не рекомендується, адже ознаки гниття стають помітні вже через 10-12 годин. В їжу придатні кісточки цього сорту. Серцевина в смаженому вигляді на смак схожа на мигдаль.
Вживання в їжу абрикос не тільки збагачує організм вітамінами і мікроелементами, а й покращує роботу шлунково-кишкового тракту завдяки високому вмісту клітковини.
Рекомендується їсти плоди абрикоса людям, що страждають запорами, високим артеріальним тиском, низькою кислотністю шлунка і анемією.
Кісточки абрикоса за смаком нагадують мигдаль
Посадка
Щоб абрикос добре ріс і рясно плодоносив, необхідно не тільки вибрати якісний посадковий матеріал, а й правильно вибрати місце для посадки і підготувати грунт.
Висадка саджанців відбувається ранньою весною: в цей час рослина швидко пристосовується до нових умов і йде в зростання. За 2-3 тижні викопують яму глибиною 60-65 см і шириною не менше 70 см. Відстань між саджанцями має бути не менше 5 м. На дно насипають дренаж – шар дрібної гравійної крихти.
Посадку проводять в живильний субстрат з торфу, глини і піску. Всі складові змішують в рівних пропорціях і насипають поверх дренажу. Кореневище рівномірно розподіляють по грунту і присипають зверху залишилася сумішшю. Після цього дерево рясно поливають. Можна мульчувати землю навколо саджанця, це допоможе зберегти вологу і не дасть можливість проростати бур’янистої траві.
Внесення добрив
Абрикос сорту Тріумф Північний досить невибагливий, але потребує підживлення.
Добрив можна розділити на кілька видів:
- Органічні: коров’ячий або кінський гній. Їх замочують у воді на 10-14 днів перед внесенням. Проводять таку підгодівлю не частіше ніж один раз на 1-2 роки.
- Фосфатні добрива: суперфосфат. Навколо стовбура на відстані 10-15 см від нього роблять неглибокі борозенки. У них рівномірно засипається 50-80 г суперфосфату. Процедуру повторюють 2 рази на рік перед початком цвітіння і після нього.
- Азотисті добрива використовують в розведеному вигляді (50 г на 10 л рідини). Полив здійснюють 3 рази в рік: до цвітіння, після цвітіння і після збирання врожаю.
- Калійні добрива рівномірно розсипають по землі навколо рослини (45-60 г на 1 м²). Після необхідно рясно полити дерево. Цей вид добрив стимулює дозрівання плодів.
Кінський гній підходить для добрива абрикосів
Обрізка
Дерево має пишну крону і сильно розгалужені гілки, тому необхідно проводить щорічну обрізку. Без неї абрикос гірше росте і плодоносить, а крона формується хаотично, що робить збір врожаю незручним.
Обрізку проводять ранньою весною, до початку набрякання бруньок або восени, після припинення циркуляції соку в дереві. В першу чергу видаляють сухі і пошкоджені пагони.
Далі необхідно обрізати гілки, спрямовані всередину крони. Це дозволить прорідити пагони і поліпшити циркуляцію повітря, що важливо під час цвітіння і дозрівання плодів. Наступним кроком є укорочення основних гілок на 1/3 від їх загальної довжини: так формують бажану форму крони.
Гострий секатор і пила використовуються для процедури. Зріз обробляють садовим варом або покривають олійною фарбою, що перешкоджає попаданню хвороботворних організмів і спор грибів всередину дерева.
Обрізка абрикоса на третій-четвертий рік і на шостий-сьомий рік
Хвороби і шкідники
Сорт досить стійкий до різних забеліваніе, але порушення правил догляду за ним призводить до серйозних проблем і навіть втрати врожаю.
Найчастіше абрикос Тріумф Північний схильний наступним хворобами:
- Моніліоз – грибкове захворювання, що вражає всі вегетативні частини дерева. Навесні під дією збудника темніють і опадають квіти, після страждають листя і кінці молодих пагонів. У період дозрівання плодів абрикоси цілком покриваються сірою цвіллю. Запобігти хворобі можна, якщо побілити стовбур і своєчасно прибирати опалого листя.
- Клястеропоріоз – грибкове захворювання, що впливає на зовнішній вигляд плодів і їх смак. На листі і абрикосах з’являються темні плями. Згодом пляма перетворюється в грубу шкірку, яка може потріскатися згодом. Плоди в’януть через втрату соку. М’якоть стає щільною і несмачною. Зупинити розвиток хвороби можна за допомогою обприскування дерева мідним купоросом.
- Цитоспороз – грибкова хвороба, яка пошкоджує гілки дерева. Збудник провокує розтріскування кори в місцях росту пагонів. Згодом пошкоджену ділянку тільки збільшується. На місці розлому спостерігається виділення деревного клею. З цією проблемою можна боротися шляхом обрізки хворих гілок.
Урожай може бути пошкоджений шкідниками плодових дерев: попелиць, гусеницями метелика бояришници і сливової плодожерки. Для боротьби з ними дерева обприскують концентрованим розчином господарського мила і тютюну.