Виноград Амурський, продукт, отриманий з схрещування деяких сортів винограду культурного типу. Виноград даного сорту користується популярністю в північних районах. Хоча вивели даний сорт жителі Кореї і Китаю. Пізніше він перекочував на Далекий Схід і поширився по всій території Росії. Сорти винограду Амурський мають велику кількість гібридів, одержані через схрещування інших виноградних культур з виноградом Амурським. Кожен з таких сортів по-своєму унікальний і володіє різними смаковими властивостями, умовами вирощування і іншим. Відомі понад 30 таких схрещувань. Детальніше про різновиди і інших аспектах деяких Амурських сортів можна розглянути.
Сорти винограду Амурський мають велику кількість гібридів
Детальніше про Амурському винограді
Багато, хто знайомий з даними сортом винограду, знають його під назвою «уссурійський». Головна відмінність сорту від інших, це дикість, яка з часом переросла в гібриди і стала домашньою культурою. Даний виноград, в своїх початкових умовах виживає при низьких температурах, що досягають – 40С. Дана температура, що дивно не завдає шкоди для лози рослини. Гібриди, які ростуть в наших територіальних районах, таких показників не мають. Сорт Амурський прорив, вимагає часткового укриття саджанців і молодих кущиків. Укриття в землю факт не обов’язковий.
Для заощадження рослини його потрібно накрити будь-якими предметами з пластику або дерева, які зможуть захистити рослину від прямого попадання морозного вітру. Амурський прорив, крім даного властивості, кардинально в догляді не відрізняється від інших подібних сортів. Сорт даного винограду, багато садівники знають як рослина з приставкою в назві «один». Амурський один – виведений на далекому сході, відомої в цій сфері особистістю, Потапенко О.І. Його робота, була спрямована на поліпшення смакових властивостей ягід.
Популярність даного винограду за багато років показала, що його робота зроблена не дарма. З сорту «один» виходять різні види соку і вина відмінного смакової якості.
Згадуючи про сорт винограду «тайговий», нагадаємо що є зовнішня схожість з сортом «один», це розмір грон і колір ягід. Та й за смаковими якостями вони мало відрізняються. Даний виноград переносить морози до 32С. Молоді кущі слід вкривати. Тайговий виноград вважають винним. Кожен кущ такого виду, дає більшу врожайність, цукристість максимум 20%. Гібриди винограду, такого типу, як тайговий – рослини, які підходять для висаджування і в південних регіонах. Розмір ягід на кожного грона буде великим, колір насиченим, а смак солодким з легкої кислої ноткою.
Кожен кущ такого виду, дає велику врожайність
Опис Амурського винограду
Грона сорти Амурський прорив великі. Ягоди мають круглу форму, фіолетовий колір. Смак м’якоті несхожий на багато, і пробив його в перший раз, обов’язково запам’ятається. Маса грон абсолютно різна, частіше її значення залежить від середовища вирощування сорту «один». Зафіксовані випадки отримання грона масою більш ніж в 1 кг. Дозрівання даного сорту відбувається до кінця серпня. Через свою потужної структури, рослина може дати до сотні кілограмів плодів з одного куща. Багато виноградарів говорять про лікувальні властивості даного сорту. Амурський прорив може допомогти від простудних захворювань, якщо на його основі зробити вино або сік.
Тайговий сорт виноград Амурський має різні по вазі грона. Форма ягід кругла. Колір темно-синій, фіолетовий. Під смакових якостях цінується кислинка. Урожай з одного куща винограду тайговий – до 100 кг. Даний показник залежить від територіального вирощування сорту, а так же кліматичних умов. Тайговий виноград – це хороше сировину для вина і соку. Сорт цей цінується виноградарями будь-яких територіальних районів і користується попитом на ринку. Через вміст корисних елементів, таких як пектин, даний виноград можна кваліфікувати як засіб від проблем з травною системою, він має лікувальні властивості. Інші гібриди так само схожі за своїми властивостями як вирощуванням, так і смаковим.
Тайговий сорт виноград Амурський має різні по вазі грона
Догляд за Амурським виноградом
Гібриди амурського виду винограду, які підходять для вирощування як в південних, так і північних районах, схожі за своїми властивостями з вирощування та догляду. Виноград Амурський особливо не вибаглива рослина. Його можна садити у всіх видах грунтів. Під час росту не піддається захворювань, а догляд за ним простий, в силу диких, родоначальних коренів.
Гібриди винограду амурський може дати зростання навіть з насіння. Явище це звичайно не часте, але можливе. Наявність насіння такого винограду у виноградаря може дати життя молодому рослині і принести велику кількість плодів в майбутньому. Ну, а найчастіше, для посадки використовують черешки. Наявність насіння у виноградаря і їх посадка, процес довгий.
Відносно живців, то це необхідний матеріал, для швидкої посадки і зростання. Не дивлячись, на те що виноград амурський не примхливий до середовища проживання, є необхідні факти, наявність яких може прискорити зростання рослини і вберегти від хвороб і в результаті – дати велику кількість урожаю в майбутньому.
Ось вони:
- ця рослина любить сонце, тому необхідно садити живці в таких місцях, де наявність тіні мінімальне;
- рослина любить грунту, що відрізняються своєю кіслостью і рихлістю;
- надлишок вапна в грунті, може стати поштовхом до загибелі куща;
- для посадки необхідно мати торф;
- вимагає рясного поливу.
Гібриди такого винограду, при хорошому догляді дають великі і стиглі грона. Урожай обов’язково залишить задоволеним господаря. Точну інформацію з того чи іншого випадку, слід мати при наявності певного виду винограду.
Необхідно садити живці Амурського прориву в таких місцях, де наявність тіні мінімальне
Для винограду «прорив» або як його ще називають «амурський один», слід підходити до посадки таким чином:
- Мати саджанці або насіння для посадки.
- Вибрати підходяще місце для посадки. Основна особливість – сонячна сторона з мінімальним наявністю тіні.
- Рясний полив. Слід використовувати нехолодну воду, особливо коли настає період плодоношення.
- Забороняється застосовувати органічні добрива, так як саме вони можуть стати причиною захворювання винограду.
- При посадці, перед тим як опускати живці в вириту яму, необхідно на дно засипати невеликий шар піску або щебеню, потім присипати землею і тільки потім пристроювати держак.
Це особливості, при яких гібриди амурського рослини можуть бути посаджені правильно. При виконанні їх, а також при відповідних погодних умовах. Урожай обіцяє бути хорошим, з єдиним зауваженням, буде це тільки тоді, коли виноград зміцніє, тобто мінімум через два сезони після посадки.
Деякі особливості і факти про сорт
Якщо у початківця виноградаря є можливість купити насіння амурських сортів, Амурський Прорив, або будь-якого іншого, робити це потрібно тільки в тому випадку, коли ви впевнені в якості продукції, якої торгує той чи інший підприємець. Або, при покупці повинен бути присутнім фахівець з багаторічним досвідом, який правильно підбере необхідну сировину для посадки.
Крім того, відрізнити насіння винограду, їх вид, може не кожен знає людина. Частим випадком є те, що куплений був один вид, а виріс зовсім інший. Тому краще купувати живці, і звертати увагу на їх вигляд і розмір. Головним фактором того, що виноград приживеться, є його посадка в весняний період. В інші часи посадка категорично заборонена і призведе до загибелі рослини.
У перші місяці після посадки, амурський виноград слід часто поливати
Офіційний опис сорту говорить про те що після посадки не слід чекати врожаю на наступний рік. Частий випадок появи першої грона відбувається на 3 рік після посадки. Грона можуть з’явитися як у малій кількості, так і в середньому. Багато що залежить від клімату, при якому були посаджені живці, насіння і ріс сам кущ. Як і було написано раніше, на те, щоб насіння стали повноцінним рослиною потрібно більшу кількість часу, тому такий матеріал хоч і дешевше, але не популярніший, ніж звичайно. Також може грати роль і сам розмір куща.
У перші місяці після посадки, амурський виноград слід часто поливати. Це відноситься не тільки до сортам типу «прорив» або «тайгового». При теплій погоді – раз на 2 доби, при холодній, дощовій – до 1 разу на тиждень. Насіння також вимагають щадного догляду в цьому плані. Перегляд даного догляду за рослиною, слід змінити через рік після посадки. У такий період, надлишковий полив може бути шкідливий вже сформованому рослині.
Насіння дають перші паростки вже в лічені дні після посадки при правильному догляді. Бажано, висаджувати насіння в горщику, поки вони не проростуть. Можна тримати насіння там до того, поки молоді пагони, не досягнуть висоти в 20-25 см. І тільки потім переносити його в потрібне і заздалегідь підготовлене місце. Дану операцію можна віднести до виду «прорив» і іншим змішаним сортам.
Сорт амурського винограду, який ви оберете, порадує шанувальників хорошого вина і соку і просто любителів цієї рослини.