Виноград – це рослина, яке відоме людям, по всій земній кулі. Його вирощують на плантаціях, на присадибних ділянках. Це пов’язано з тим, що ягоди використовуються не тільки в їжу, але і для виготовлення напоїв і вин. Крім того, з винограду роблять родзинки, виготовляють кондитерські вироби. В їжу використовують ягоди, і листя винограду. А корисні властивості цієї рослини не перелічити.
Один або Амурський прорив – виноград з унікальною морозостійкістю
У даній статті, ми б хотіли розповісти і дати опис такого винограду, як Один. Його також іноді називають Амурський прорив і Потапенко-7. Остання назва носить ім’я селекціонера, який його вивів.
Опис сорту винограду Один
Перше, що слід сказати, даючи опис Одину, так це те що морозостійкість у нього позамежна.
Витримує зниження температури до 40 градусів нижче нуля. І якщо ви житель півночі, то цей сорт винограду підійде вам як не можна краще.
Кущі у Амурського прориву сильнорослі. Пагони розростаються настільки стрімко, що за рік виростають на 2,5 метра. Цей сорт ідеально підійде для альтанок. Кущі дуже схожі на дику ліану, і здатні проростати по поруч стоїть будовам до 35 метрів у висоту. Радіус стовбура сягає 20 см. Кора у рослини має коричневий колір, з віком вона відшаровується. А ось однорічні пагони зелені, восени вони набувають червонуватого відтінку.
Листя має світло-зелене забарвлення і на кінцях дрібні щербини. Листя великі до 25 см в довжину. За формою листки бувають різні як круглі, так і витягнуті. Із зовнішнього боку листочки гладкі, а з внутрішньої покриті дрібним пушком. Восени листя у Одіна, як і пагони, змінює свій колір на насичено-червоний, чим дуже прикрашає альтанку, на якій проростає виноград. Красива листя зберігається на кущах до середини жовтня.
Сорт Один чоловік у своїм винограднику Потапенко
Амурський відноситься до пізніх по дозріванню сортам винограду. Залежно від регіону, дозріває або в кінці серпня, або початку вересня.
Вегетативний період у Амурського прориву, починається на початку травня. Виростають невеликі суцвіття жовтого кольору, які володіють великою кількістю нектару, і приємним запахом.
Опис ягід сорту Один
Більшість офіційних джерел, приводячи опис сорту Один, кажуть що грона у винограду середник, по вазі досягають 500 гр. Хоча бувають випадки коли кисті досягають одного кілограма за вагою. У довжину одна гроно може досягати 25 см, хоча таке зустрічається рідко. Ягода має темно-синій колір, а ось на світлі набуває рожевого відтінку. За формою плоди круглі і середнього розміру, в діаметрі 15 мм. Шкірочка щільна, але легко з’їдається. М’якоть соковита, м’ясиста, дуже солодка. Смак тонкий, вишуканий і цукристість, завдяки чому Один дуже цінний для виноробів.
Виробники вина відзначають високу якість вин приготованих з цього сорту винограду. Рівень цукру в ягодах досягає позначки в 25%, але кислоти всього 7%.
Гроно винограду Один
З ягід цього сорту роблять не тільки вино, з нього виходять смачні компоти та варення. Цікаво й те, що не залишається без уваги і кісточки цього винограду. З них роблять масла і – навіть сурогати кави.
розмноження Одіна
Розмножувати Один можна трьома способами:
- за допомогою живців;
- за допомогою розсади;
- за допомогою кісточок.
Останній спосіб буде цікавий тим, хто любить експериментувати. Тим більше що цей сорт добре для цього підходить. Його також часто використовують для селекції.
Один добре переносить транспортування, не втрачаючи товарного вигляду. Урожайність у нього дуже висока. Примітно те, що при збільшенні навантаження куща, визрівання врожаю не погіршується.
Амурський прорив великий любитель води. Так що якщо ви живете в регіоні з підвищеною кількістю опадів, Одину це тільки на руку. Але якщо ви живете в районі з сухою середовищем, то не забувайте про регулярного поливу.
Урожай сорту Один на шпалері (Перм)
Цей сорту, любить пухку, з великим вмістом кислоти грунт. Він з легкістю переносить обрізку, так як має підвищену пластичність. Також якщо вам необхідний буде пересадити Один, то ви можете не переживати і сміливо приступати до роботи. Амурський прорив без проблем впорається з поставленим завданням.
Переваги сорту Один
Цей сорт винограду стійкий до деяких грибкових захворювань. Хоча дані з цього приводу дуже суперечливі. Вихідні тексти стверджують, що пов’язано з різними регіонами зростання. Один все ще вивчається виноградарями, тому більш точну інформацію, очікуйте в майбутньому. Зате точно відомо те, що Амурський прорив абсолютно нецікавий осам, що є великим плюсом.
Якщо ви будете вирощувати Один у себе на ділянці, то це буде відмінним вибором, навіть якщо ви новачок в виноградному справі.
Один дає відмінний урожай навіть у новачків
І ось чому:
- цей сорт не люблять оси;
- Один дуже стійкий до морозів, навіть якщо температура буде 40 градусів нижче нуля;
- він дуже врожайний;
- лози визрівають в один час з ягодами;
- пагони дуже пластичні, тому легко переносить обрізання, і можливу пересадку; виноград здатний витримати навантаження, а приріст не впливає на врожай; хороші смакові якості, завдяки чому виходять смачні соки і вина;
- красиві ліани цього винограду, виконують декоративну функцію.
Опис процесу вирощування Одіна
Амурський прорив буде рости в будь-якому грунті, але краще, якщо земля для посадки даного сорту винограду буде кислотної. Найменше Одину підійде вапнякова грунт. Вам потрібно уважно вибирати місце для посадки. Амурському прориву підійде добре освітлену ділянку землі. Один, як і будь-який інший сорт любить сонце, виберете південну, або південно-західну частину городу.
Садити Амурський прорив краще за допомогою саджанців або живців. Якщо ви будете вирощувати цей сорт з кісточки, то у вас може вийти несподіваний результат, а смакові характеристики винограду зміняться. Але якщо ви любитель експериментів, то вам буде цікаво випробувати цей метод посадки.
Оскільки цей виноград відноситься до сильнорослих сортах, то між кущами потрібно витримувати відстань не менше 1,5 метра.
Винограду для дозрівання потрібна безвітряна погода. І хоч цей сорт добре переносить зимові похолодання, влітку добре, якщо з північної сторони винограду був би пагорб, будівля, або дерева.
Сорт Один високорослий і його можна вирощувати на арці
Далі, вам необхідно знати, чи є на вашій ділянці підземні води. Один хоч і великий любитель вологи, але він не потерпить підмивання коренів. Краще садити його на ділянці де немає ймовірності підняття підземних вод. Але якщо на ділянці є грунтові води, то не біда, вам необхідно прийняти ряд заходів, щоб убезпечити ваш виноград.
Між рядами з майбутніми саджанцями, споруджуються двохсмугові шпалери. Один швидко зростає і стрімко розвивається, що ускладнює процес догляду за ним.
Для початку підійдуть і односмугові, але навіщо одну роботу робити двічі. Залишайте відразу такі шпалери, які будуть служити довго, і які не доведеться міняти. Вам знадобляться довгі і товсті гілки акації. Їх слід очистити від кори, а поверхня загартувати вогнем. Ту частину гілки, яка буде загнана в землю, обробіть смолою, такий захід запобіжить гниттю гілки. А решту, ту яка залишиться на поверхні пофарбуйте або розкрийте лаком. На палицях, натягнути дріт. Перша натягується з відстанню 40 см від землі, потім відступаєте ще 30 см і зміцнюйте ще один дріт. Самі ж шпалери ставлять так, щоб відстань між ними було близько чотирьох метрів. Щоб ця конструкція була міцнішою, у першій і останній палиці встановіть додаткові підпори.
Сорт Один восени зберігається до самих морозів
Для спрощення процесу поливу, ви можете в момент посадки саджанця, встановити в яму трубу діаметром 10 см. Кінець труби повинен бути видно на поверхні. Через нього ви без проблем будете поливати рослину, вода таким чином, надходить безпосередньо до корінних Одіна, і ваш виноград не буде страждати від нестачі вологи.
А ось на землю біля підніжжя Амурського прориву, слід покласти мульчу. Вона виконує кілька функцій для рослини:
- мульча сприяє збереженню вологи в землі, не даючи їй випаруватися навіть в самий
- жаркий день;
- мульча перешкоджає росту бур’янів;
- мульча здатна захистити виноград від можливих нападок гризунів.
Для створення мульчі візьміть солому або сіно.
Грунт під Амурським проривом, регулярно потрібно рихлити. Під час цієї процедури, мульчу прибирають, а після закінчення, повертають. Мульча хоч і захищає виноград від бур’янів, але іноді вони все ж проростають, їх потрібно обов’язково знищувати. Бур’яни перешкоджають попаданню кисню до коренів рослини.
Також опису по догляду за Одіном, кажуть що важливо вчасно поливати рослину. Найкраще якщо ви будете на один кущ виливати по три відра води. Уникайте дощового способу поливу кущів, він сприяє появі грибкових захворювань. А ось за тиждень до цвітіння, краще утриматися від поливу. Інакше квітки мають властивість опадати.
Сорт Один відмінно плодоносить і на балконі
Чому варто вибрати сорт Один (Амурський прорив)
Амурський прорив не вимогливий до добрив виноград, але все ж варто підгодовувати час від часу його кущі. Для цього можете скористатися трубою, яку ви використовуєте для поливу. Якщо труби немає, то після добрива рекомендується внести ще відро води, щоб проштовхнути підживлення ближче до коріння рослини.
Восени обов’язково обрізайте кущі. Це необхідно, щоб зростаючий виноград не перетворився в дику ліану. Зайві пагони, краще виламати. Роботи по обрізанню винограду, проводять після опадання листя.
Один не сильно схильний до захворювань, але все-таки краще проводити профілактичну обробку рослини.
Обробіть рослину чотири рази після того, як з’являться нирки, але коли підуть ягоди, цього ні в якому разі робити не можна.
Амурський прорив відмінно переносить зиму, тому накривати його на зиму не потрібно.
Один невибагливий виноград, і тому з ним легко впорається початківець виноградар. При правильному догляді, він обов’язково порадує вас рясним врожаєм ягід.