Стиль фахверк: особливості та різноманітність будинків

стиль будинкуБудинки в стилі фахверк – просунута технологія каркасного будівництва. Звести споруду своїми руками досить складно. Навіть професійним бригадам потрібен чіткий план і грамотний креслення. Хороший проект фахверкового житла краще довірити фахівцям. Вони складуть його, спираючись на ваші фінансові можливості, особливості ландшафту і клімату. У РФ в останні роки фахверк став затребуваний в сегменті економ-класу.

Особливості конструкції. принципи технології

Такі будинки – дуже оригінальні будови. Їх історія починається в XII столітті. Сьогодні, скориставшись цією каркасної технології, ви можете звести як ультрасучасне, так і гармонійне житло під старовину. Конструкції бувають багатоповерхові або мають єдиний поверх, великі за площею або маленькі і затишні, мають нестандартне рішення за формою або належать до скромного 4-стінного формату. У будь-якому випадку виходить багато в чому унікальне і красиве спорудження.

Каркас в фахверках будується з дерев’яного бруса. Стіни формуються з найрізноманітніших матеріалів: сендвіч-панелей, вологостійкої фанери в поєднанні з вагонкою, каменем, цеглою і ін. Дах зазвичай роблять з керамічної черепиці або подібного матеріалу, оскільки він добре вписується в загальний стиль будови. Загальні особливості будинків в стилі фахверк:

проектування будинкуБудинок в стилі фахверк

  • світлі, однотонно оформлені стіни;
  • виступаючий каркас з темного дерев’яного бруса, як на фото;
  • візерунки, які формуються за допомогою бруса, мають свої назви: фігури, квіти, хрест, геометрія.

Увага! Вся суть оригінальності фахверка і полягає в каркасі, який залишається видно зовні.

Балки, стійки та інші елементи Ніяк не облицьовують, оскільки саме вони надають котеджу неповторну привабливість.

Стилі фахверков

Будинки в стилі фахверк пройшли тривалий шлях модифікації і осучаснення. У різних частинах Європи будівельники додали загального формату різні напрямки:

  1. Франконське. Народилося в Північно-Західній та Центральній Німеччині. До особливостей напрямку відносять: багатоповерховість; наявність мансардного рівня; вигнуті лінії деяких частин каркаса фахверка; симетрію фасадної текстури.
  2. Південнонімецьку або алеманскій. Серед відмінностей напрямки: висока багаторівнева дах з кількома нахилами; розведені широко вертикальні стійки; парні ригелі (горизонтальні опорні балки).
  3. Нижньосаксонських. Відбувся з північних районів Німеччини. Відрізняється різноманіттям фасадних прикрас.
    стиль фахверк
  4. Нормандське (коломбаж). Французька модифікація фахверка. У межах стилю істотно відрізняється від інших напрямків великою кількістю вертикальних тонких стійок з мінімумом або повною відсутністю ригелів.

Порада. За багато років класичні напрямки в будівництві фахверков ввібрали в себе тенденції домінували в різні століття готики, бароко, ренесансу і більш сучасних дизайнерських напрямків. У спорудженні житла для себе вам залишається зібрати найкращі та практичні рішення.

Що потрібно знати перед складанням проекту

Сучасний котедж фахверк відійшов від класики. Можна зустріти вдома, частина стін яких виконана з склопакетів. Таке рішення актуально при будівництві на лоні природи, щоб милуватися красотами цілодобово. Але частіше люди звертаються до менш екстравагантним проектам економ-класу, зі звичайним фасадом. Можна навіть звичний дерев’яний брус замінити фальшбрусом, хоча в такому випадку вийде тільки імітація фахверка.

Перш ніж приступати до будівництва будь-якої модифікації будинку в цьому стилі, будівельники рекомендують звернути увагу на наступні деталі:

  1. Конструкція виходить настільки легкою, що для неї досить економічного фундаменту. Скоротити роботи в першу чергу можна за рахунок невеликого заглиблення основи.
  2. Сучасні матеріали, міжбалочні утеплювачі і правильний монтаж-збірка складових частин котеджу забезпечать комфортну температуру і вологість в приміщенні.
    як скласти проект будинку
  3. Технологія зведення скелета будинку на основі клеєного бруса дозволяє зробити просторими внутрішні приміщення. Крім того, в каркасі легко ховати різні побутові комунікації.

Порада. На батьківщині фахверков їх будують з «теплою підлогою».

Проекти котеджів: думка будівельників і замовників про фахверках

Монтаж будинку займає у професійній будбригади в середньому близько 2-х тижнів. При самостійній збірці ви витратите не набагато більше часу. Секрет швидкості полягає в ретельному вимірі, вивіреному складанні креслення і підготовку компанією-виробником точних деталей бруса і облицювальних панелей. Крім явних плюсів, фахверки мають і недоліки:

  • високий ступінь пожежонебезпеки;
  • потреба в регулярній обробці бруса для захисту від вологи і цвілі;
  • тонкість стін (на Півночі фахверк не вийде використовувати цілий рік).

Щоб звести будинок, який буде вам до душі, керуйтеся своїми уподобаннями та смаками. Ретельно проаналізуйте передбачувані витрати і виберіть місце будівництва. З загальними типажами котеджів, зразковими кресленнями можна ознайомитися в мережі. Однак тільки фахівці можуть скласти вам грамотний і вивірений проект фахверка з урахуванням всіх нюансів. Його розробка буде коштувати недешево. Тому краще звертатися до перевірених будівельним компаніям, щоб мати можливість контролювати якість і отримати гарантії.

Каркасний будинок: відео