Мрія кожного власника приватного будинку – гарний і навіть унікальний в своєму роді земельну ділянку. Домогтися цього можна тільки за умови грамотного оформлення його ландшафту. Але тут виникає резонне питання: який стиль ландшафтного дизайну вибрати? Їх настільки багато, що легко заплутатися в характерних рисах кожного і в результаті серйозно помилитися з декором. Саме тому ми рекомендуємо вам для початку ознайомитися з описами найбільш популярних стилів і оцінити, як вони виглядають на фото, а вже потім приступати до безпосереднього оформлення ділянки.
Класичний регулярний стиль
Симетрія і граціозна пишність – саме цим двом головним правилам підкоряється регулярний стиль. У центрі ландшафтної композиції обов’язково повинен бути великий об’єкт: фонтан, скульптура, ставок. Від нього розходяться ідеально рівні доріжки, покриті галькою або гравієм, і симетричні дерева. Доріжки з усіх боків повинні бути оточені акуратним однорівневим газоном.
Класичний регулярний стиль
Вітаються барвисті клумби, але не забуваємо про симетрію: квіти висаджуються в чіткому порядку. Тут будуть доречні тюльпани, петунії, крокуси, чорнобривці.
Що стосується дерев, то регулярний стиль передбачає наявність лише тих порід, які добре тримають форму: ялина, туя, катальпа, липа.
Ще одна особливості такого ландшафтного дизайну – боскети. Це геометричні композиції з ідеально пострижених чагарників.
Органічний пейзажний стиль
Це абсолютна протилежність регулярному стилю, адже тут головний акцент робиться на природне єство і органічне поєднання з навколишньою дійсністю. Навіть сам будинок небажано візуально висувати на перший план – краще замаскувати його деревами.
пейзажний стиль
Головна особливість такого ландшафтного дизайну – лугові і лісові квіти. Вони висаджуються в довільному порядку, так як важлива не стільки їх організованість, скільки наближеність до природного ландшафту.
Порада. Щоб максимально точно реалізувати пейзажний стиль на своїй ділянці, використовуйте квіти пастельних тонів, особливо теплих біло-сріблястих і жовтих відтінків.
Доріжки повинні бути звивистими, а не прямими. Найбільш підходящі покриття – низька трава, цегляна крихта або пісок.
Заспокійливий ландшафтний дизайн в японському стилі
Ландшафт в японському стилі – це мініатюрна копія гірської Японії, центральним елементом якої повинен бути «сад каменів». Доріжки, вимощені каменем, декоративні композиції з 5-6 каменів, кам’яні фонтанчики і скульптури – все це повинно бути присутнім на вашій ділянці.
На особливу увагу заслуговує колірна гамма японського стилю – тут не місце кричущим тонам, адже кожен елемент ландшафту повинен налаштовувати на відпочинок душі і тіла від мирської суєти. Тому все квіткові рослини повинні бути спокійних відтінків. Небажані тут і високі дерева. Карликові сосни і ялівець – цього буде цілком достатньо для японського саду.
Японський стиль
Не обійтися на такій ділянці без невеликого водоймища з акуратним містком і декоративними ліхтарями – вони зроблять ландшафт більш виразним і колоритним.
Суперечливий англійський стиль
Англійська ландшафтний дизайн являє собою щось середнє між строгим класичним і хаотичним пейзажним стилями. Тут не зустрінеш прямих ліній, рівних чагарників і симетричних клумб, але обов’язково побачиш ідеально підстрижений газон, який, здавалося б, абсолютно не вписується в загальну концепцію. Але в цьому і є сенс дизайну: акуратний газон підкреслює чарівність природного пейзажу.
Ландшафтний дизайн в англійському стилі неможливо уявити без кучерявого плюща, винограду та хмелю – ними повинні бути повиті не тільки альтанки і паркан, але і всі великі будівлі ділянки, адже ці рослини надають їм ефект легкої зачаровує старовини.
англійський стиль
Оптимальний набір дерев – модрина, клен і ялина. А ось чагарники повинні бути на контрасті, тобто більш незвичайні: дейции, форзиції, гортензії.
Природний сільський стиль
Сільський ландшафтний стиль – антипод всім «цивілізованим» стилям, що підтверджують його головні риси:
- замість газону однієї висоти – неакуратно трава;
- замість парадних чагарників – невибагливі рослини;
- замість паркану – тин;
- замість горщиків єдиного зразка – разноформатні зістарені судини.
Сільський стиль
На ділянці традиційно має бути багато фруктових дерев, але не екзотичних, а простих: яблуні, вишні, груші. Ні про яку симетрії дерев мови йти не може – вітається тільки хаотична висадка. Квіткові клумби також максимально природні: тут «живуть» звичні ромашки, волошки і тюльпани.
Підкреслять сільський стиль автентичні декоративні деталі: опудало, віз, колесо – все, що створює атмосферу легкої недбалості на ділянці.
Душевний кантрі стиль
Скромний, легкий і життєрадісний – так можна охарактеризувати ландшафтний дизайн в стилі кантрі. Він ідеально підійде для тих, хто хоче отримати максимально комфортний ділянку без істотних витрат.
Центральне місце в ландшафтному кантрі дизайні займають всілякі сільські декоративні елементи:
- старі відра;
- глиняні горщики з квітами;
- лійки;
стиль кантрі
- тачки;
- кошика.
Забір обов’язково повинен бути дерев’яним і рясно оповитий рослинами. Але ще краще, якщо це буде звичайний тин.
Акуратний газон на такій ділянці ні до чого – його успішно замінять галявини з рослинами, що не вимагають особливого догляду: маргаритки, конюшина, кульбаба. Також тут обов’язково повинні бути ягідні чагарники і плодові дерева.
Шляхетний середземноморський стиль
Ландшафт в середземноморському стилі заперечує розкіш і химерність, але вітає скромну благородність, тому головна риса такого ділянки – вишукана простота в кожній деталі.
Живоплоти з чагарників, велика кількість квітучих клумб з трояндами, галявини з пряними травами, фруктові дерева – ось мінімальний набір рослинності подібного саду.
середземноморський стиль
Також ділянку в середземноморському стилі неможливий без водних елементів: фонтанчики, водоспади, струмочки – якийсь із цих ландшафтних компонентів повинен стати центром всієї дизайнерської композиції.
Порада. Ще одна візитна картка – альтанка. Обладнайте її в гущавині дерев, декорують постареним вазонами з квітами і проведіть стежку до водного об’єкту – це буде точним попаданням в стиль.
Самобутній китайський стиль
Ландшафтний дизайн в китайському стилі базується на чотирьох стихіях:
- Земля.
- Вогонь.
- Вода.
- Дерево.
Всі ці компоненти повинні бути гармонійно поєднані на ділянці.
Центральний елемент – ставок з лотосами. Навколо нього найкраще висадити півонії, троянди, камелії, хризантеми. Також вдалим рішення буде місток з деревини або бамбука.
Китайський стиль
Недалеко від ставка потрібно облаштувати кам’яну композицію – це може бути як традиційна мініатюра на підносі, так і декоративна гірка.
Що стосується дерев, то найбільш доречними будуть верби, сливи, персики. Схема їх висадки не має значення, але важливо, щоб дерев не було занадто багато і вони не закривали альтанку або ставок. І, звичайно ж, невід’ємний атрибут будь-якого китайського саду – багато декорована альтанка з зігнутим дахом.
Як бачите, кожен стиль ландшафтного дизайну неповторний. Так що спочатку гарненько подумайте, який з перерахованих вище форматів ділянки вам ближче, а вже потім сміливо переходите до його оформлення.
Стилі в ландшафтному дизайні: відео
Дизайн ділянки: фото