Томат Будьонівка: опис сорту і особливості вирощування

Сорт томатів БудьонівкаСеред багатьох садівників-городників можна знайти чимало прихильників вирощування томата сорту Будьонівка, оскільки він дуже невибагливий до клімату, в якому виростає, а також радує стабільно хорошим урожаєм незалежно від погодних умов. Далі представлена ​​докладна характеристика сорту: його опис, особливості вирощування за відгуками бувалих городників і т.д. (Фотоматеріали додаються).

Опис сорту

Незважаючи на те що сорт не відноситься до гібридів, він може посперечатися з будь-яким з них по опірності до хвороб і характеристикам в цілому (особливо, це стосується зовнішнього вигляду і смакових якостей). Рослина вважається середньорослі: кущі досягають у висоту близько 1 м (іноді навіть півтора метрів). Відмінною особливістю сорту можна вважати його коріння – вони неймовірно потужні і розростаються на півметра вшир.

Стебла у рослини тонкі і досить слабкі, тому в період активного дозрівання плодів томатні кущі потребують надійної опори – їх необхідно підв’язувати. Листя у томата стандартні, темно-зеленого кольору і середнього розміру. Суцвіття у рослини просте, з нього розвивається мінімум 6 великих округлих плодів серцеподібної форми.

Томати сорти Будьонівка відрізняються воістину велетенські розмірами: діаметром не менше 15 см і вагою близько 350 г (деякі плоди досягають у вазі майже кілограма). Шкірочка плодів дуже тонка і при цьому щільна, має ніжно-рожеве забарвлення. М’якоть не надто щільна, соковита, м’ясиста. Для сорту характерна наявність великої кількості насіння, розподілених по декількох камер.

Найчастіше плоди використовуються в якості основи для салатів, але вони також прекрасно підходять (особливо, невеликі і середні помідори) для приготування різних томатних соусів, лечо і т.д.

Порада. Сорт Будьонівка має свої особливості: зокрема, в регіонах з досить прохолодним кліматом, плоди томата не тримають на грядках до їх повного дозрівання, а збирають практично зеленими. Потім їх залишають на дозрівання. З цієї причини урожай з томатних грядок можна збирати аж до глибокої осені.

Серед найбільш значущих переваг сорту можна виділити наступні:

  • стабільний і високий урожай;
  • ранні терміни дозрівання;
  • крупноплодность;
  • висока опірність до більшості хвороб;
  • невибагливість до умов вирощування та догляду;
  • відмінні смакові якості.

Особливості вирощування та догляду

Томат Будьонівка відмінно поводиться як в домашніх умовах, так і у відкритому грунті. У будь-якому випадку, оптимальним методом для вирощування вважається рассадний. Важливий етап в процесі вирощування – відбір придатних для посіву насіння. Підходити до цього питання слід дуже серйозно, оскільки від цього буде залежати більшою мірою подальша «виживання» культури, адже ми відбираємо найбільш життєздатні екземпляри.

томати на дачіНасіння сорту Будьонівка

Здійснювати відбір насіння можна двома способами:

  1. Вручну. У цьому випадку здійснюється ретельний огляд насіння і видалення з їх числа тих, які мають відмінний від інших колір, розмір або ознаки хвороби.
  2. За допомогою солі. Для цього нам знадобиться 1,5% -ний сольовий розчин, в якому необхідно залишити насіння на деякий час і простежити за тим, каике з них опустяться на дно. Саме їх слід залишити для подальшого посіву, оскільки вони повністю здорові. Решта ж можна вважати непридатними для вирощування.

Після процедури перевірки насіння необхідно ретельно промити. Перед початком посадки томатні насіння замочуємо в слабкому марганцевому розчині на 15-20 хвилин. Якщо планується вирощування томатів у теплиці, то підготовку слід починати орієнтовно до середини березня. Якщо ж висадка розсади буде здійснюватися у відкритий грунт, то висівати насіння слід за пару місяців до дати посадки на ділянці.

Процес вирощування розсади абсолютно традиційний: висаджуються насіння в попередньо підготовлені ємності з грунтом. Після чого ємності накриваються целофаном і відправляються в тепле місце. Ще до появи перших листочків плівку потрібно зняти і переставити в сонячне світле місце. При появі достатньої кількості листя, паростки пікірують. В період перебування в приміщенні грунт слід періодично зволожувати і підживлювати (але не «загодовують»).

Порада. Перед висадкою на ділянці розсаду потрібно обов’язково загартувати: протягом пари тижнів періодично залишайте горщики з паростками на свіжому повітрі, починаючи з 15-20 хвилин і закінчуючи цілим днем ​​до заходу сонця.

Перед посадкою у відкритий грунт його необхідно належним чином підготувати: наситити зеленими і мінеральними добривами, гарненько розпушити. Крім того, обрана ділянка повинен містити досить родючий і в міру вологий грунт. Сорт особливо не потребує пасинкування, але підв’язувати кущі потрібно обов’язково. Полив повинен бути помірним (листя не мочити), як і частота внесення добрив (не більше 3 разів за вегетаційний період).

Ось і все, мабуть, що вам слід знати про особливості сорту Будьонівка і тонкощах його вирощування. Бажаємо успіху!

Томат Будьонівка: відео

Сорт томатів Будьонівка: фото

Сорт томатів Будьонівка Сорт томатів Будьонівка Сорт томатів Будьонівка

Сорт томатів Будьонівка

Сорт томатів Будьонівка Сорт томатів Будьонівка

Сорт томатів Будьонівка