Томат Кенігсберг: опис сорту, особливості вирощування

томат КенігсбергТомати давно стали однією з найулюбленіших культур серед городників, оскільки ніяка інша овочева культура не може зрівнятися з томатом за смаковими якостями плодів. І якщо раніше вирощування томата вважалося справою досить важким, на сьогоднішній день існують унікальні сорти, здатні «вижити» практично в будь-якому середовищі. Сьогодні ви дізнаєтеся про один з таких сортів. Вашій увазі томат Кенігсберг: докладний опис, характеристика, відгуки тощо. (Додається фото і інструкція по вирощуванню).

Томат Кенігсберг: опис сорту

Один з найбільш «живучих» і врожайних середньостиглих сортів, виведених вітчизняними селекціонерами. Кенігсберг представлений індетермінантні рослиною, яке при регулярному підв’язування на шпалеру може досягти 2 м у висоту. Відрізняється досить-таки потужним кореневищем, спрямованим вниз. Особливістю томатного куща вважається зростання в два стебла, що незвично для подібних рослин.

Листя у томата злегка опушені, темні, за формою схожі з картопляними. На кожному кущі виростає кілька кистей, кожна з яких має 5-6 томатних плодів.

томат КенігсбергТомат Кенігсберг червоний

Згідно відгуками городників, сорт відрізняється неймовірною стійкістю до більшості томатних хвороб, а плоди рослини мають приємний, яскраво вираженим томатним смаком. При цьому врожайність сорту досить сильно коливається і залежить більшою мірою від складу грунту і зроблених дій по догляду за культурою. Перші повністю дозрілі плоди з’являться на томатних грядках орієнтовно через 110 днів після посіву насіння.

Цей унікальний гібрид представлений трьома схожими між собою різновидами сорту, кожна з яких, тим не менше, має і свої особливості. Розглянемо кожен з них детальніше:

  1. Кенігсберг червоний. Сорт представлений потужним рослиною, що досягає 2 м у висоту. Плоди мають витягнуту форму. Шкірка досить щільна, як і м’якоть. Вага томатного плода досягає 300 м Цей різновид дуже щедра на врожай: так з одного томатного куща можна зібрати близько 20 кг плодів. Плоди можна використовувати в свіжому, термічно обробленому і консервованому вигляді.
  2. Кенігсберг золотий. Цей різновид абсолютно не відрізняється від попередньої своїми характеристиками. Найбільш істотна відмінність спостерігається в зовнішньому вигляді: так, плоди Кенігсберга золотого мають відповідний колір – золотисто-жовтий. Через вміст в плодах великої кількості каротину даний різновид сорту охрестили «сибірським абрикосом».
  3. Кенігсберг серцевидний. Основні характеристики сорту практично повністю збігаються з попередніми різновидами. Різниця полягає лише в формі плодів (вона нагадує серце) і їх розмірах: окремі екземпляри можуть досягати у вазі 1 кг. Серцеподібна різновид Кенігсберга – відмінний варіант для свіжих салатів, але ось через великого розміру для консервації не надто підійде.

Порада. Розглянутий сорт вартий уваги тих, хто проживає в регіонах з досить суворим кліматом, оскільки практично несприйнятливий до впливу багатьох несприятливих кліматичних факторів: морозу, посухи, підвищеної вологості, дощовій погоді та ін.

Особливості вирощування та догляду

Сорт Кенігсберг досить нескладно вирощувати, досить лише запам’ятати кілька важливих моментів. Перед посадкою насіння томата ретельно відбираються. Кращі екземпляри замочуються в слабкому марганцевому розчині хвилин на 15-20, потім промиваються і ретельно висушують.

томат КенігсбергКенігсберг золотий

У перших числах березня здійснюється посів підготовленого матеріалу в ємність зі спеціальним грунтом на глибину близько 1 см. При появі перших двох листочків можна здійснювати пікіровку молодих саджанців в окремі ємності. Полив зростаючої розсади не повинен бути надто частим і вода під час поливу не повинна потрапляти на молоді листочки.

Орієнтовно через 50 днів можна здійснювати висадку в закритий грунт, у відкритий – на 10-15 днів пізніше. У перші 8-10 днів не слід поливати молоду розсаду, щоб рослини могли вкоренитися. Надалі слід здійснювати щедрий полив грядок під корінь (але небажано при цьому розмивати його). Обов’язково слід розпушувати томатні грядки, при бажанні можна додати під кожну рослину мульчу.

Порада. Пам’ятайте, що даний сорт потребує обов’язкової опори або якісної підв’язці. При цьому небажано занадто сильно загущать грядки: кущі повинні бути посаджені з відстанню між окремими екземплярами близько 35-40 см.

Кілька разів за сезон в грунт вносяться комплексні підгодівлі. Не забувайте також про те, що все пасинки на рослині, що мають в довжину не більше 3 см, слід в обов’язковому порядку видаляти.

На цьому розгляд особливостей томата Кенігсберг добігає кінця. Успіхів!

Сорт томатів Кенігсберг: відео