Томат Санька Золотий: опис сорту і особливості його вирощування

томати СанькаЗ першими весняними днями на магазинних прилавках з’являються перші тепличні помідори. Далеко не кожні з них відрізняються хорошими смаковими характеристиками, зате майже всі мають досить високу ціну. На жаль, не всі мають на городній ділянці справжню теплицю, а без неї не так вже й багато сортів томата можна виростити. Сорт Санька Золотий – приємний виняток. Його можна спокійно вирощувати в домашніх умовах з подальшою висадкою у відкритий грунт без втрати врожайності і смакових якостей. Нижче дано докладний опис сорту, особливості його вирощування за відгуками городників (ФОТОінструкція додається).

Томат Санька: опис сорту, достоїнства і недоліки

Цей сорт є одним з найулюбленіших серед городників. Санька – сорт скоростиглий, що відрізняється дуже швидким періодом дозрівання – близько 80-90 днів після появи перших сходів. Санька стабільно врожайний, причому, незалежно від того, у відкритому чи закритому грунті він вирощується. З одного квадратного метра можна отримати до 2 відер помідорів.

Кущі виростають дуже високі (близько 0,5 м), а плоди дозрівають досить великі, щільні, округлої форми з невеликою ребристістю, яскравого червоного кольору. Вага одного помідора коливається в межах 100-110 г. При належному догляді плоди можуть досягати ваги в 150 р Особливістю сорту Санька є відсутність зеленої плями біля плодоніжки. Смак у помідорів відмінний, шкірка тонка, а м’якоть соковита і м’ясиста.

сорт томатів санькаНасіння Саньки і Саньки Золотого

Окремо варто сказати кілька слів про сорт Санька Золотий: він був виведений на основі сорту Санька і не відрізняється від нього практично нічим, за винятком маси (вага плода становить в середньому близько 80 г) і кольору (насичено-жовтий, можна навіть сказати золотий) плодів. В цілому ж, процес вирощування і особливості догляду за сортом Санька Золотий ідентичні таким у сорту Санька.

Серед достоїнств сортів можна відзначити наступні:

  • універсальність вирощування – томат можна вирощувати як насіннєвим, так і розсадним способом, що робить можливим його вирощування не тільки в регіонах з сприятливими, а й з досить суворими кліматичними умовами;
  • висока стійкість до несприятливих кліматичних умов вирощування (холоду, спеки, посухи);
  • хороша лежкість;
  • висока і стабільна врожайність;
  • відмінна транспортабельність;
  • чудові смакові якості;
  • в процесі вирощування кущі томата не потребують підв’язки і пасинкуванні.

Порада. Плоди сорту Санька Золотий відрізняються чудовими смаковими якостями і підвищеним вмістом каротину, тому їх часто використовують у дієтичному і навіть дитяче харчування.

Особливості вирощування та догляду

Розглянемо особливості вирощування томата Санька Золотий. Перш за все, насіння замочують в слабкому марганцевому розчині хвилин на 40, потім ретельно промиваються і добре висушуються. Готуємо грунт для посадки насіння: злегка утрамбовують і поливаємо невеликою кількістю води. Після висаджуємо насіння, злегка поглиблюючи їх у ґрунт (на 0,5-1 см), яку потім мульчіруем торфом. Закриваємо ємності з насінням плівкою і залишаємо в дуже теплому місці (від 25 градусів).

Коли з’являться перші паростки, плівку можна зняти і перемістити ємності в добре освітлене місце. При появі декількох листочків на паростках, пікірувати їх. За пару тижнів до висадки у відкритий грунт паростки необхідно поступово загартовувати, починаючи з відкритої кватирки і закінчуючи перебуванням паростків на свіжому повітрі протягом усього дня.

як вирощувати томати СанькиСорт Санька можна вирощувати і в теплиці, і у відкритому грунті

Висадка в грунт здійснюється приблизно через 2 місяці після посадки насіння. При цьому на кожному паростку має бути не менше однієї квіткової кисті і 5-6 листочків. Оптимальний час для посадки – березень-квітень (найголовніше – стабільна відсутність заморозків на грунті). Паростки поглиблюємо в грунт по 4 штуки на 1 квадратний метр.

Увага! Ні в якому разі не вносите добрива в грунт до висадки молодих паростків у відкритий грунт, а при підгодівлі не використовуйте добрива штучного походження.

Сорт Санька Золотий обов’язково потребує регулярного поливу, але не варто дуже старатися, знайте міру. Крім того, уникайте попадання води на листя і стебла – рослина цього не любить, як не любить і холодну воду.

В якості підгодівлі ідеально підійде курячий послід в період цвітіння кущів томата. Він допоможе підвищити врожайність.

Не забувайте також регулярно прополювати та розпушувати томатні грядки. При утворенні зав’язей обов’язково видаляйте бічні пагони, але постарайтеся не зачепити верхівки.

Ось, в принципі, і все, що вам слід знати про томаті сорти Санька Золотий, а також особливості його вирощування. Успіхів!

Сорт томатів Санька: відео

Томати Санька: фото

томати Санька

томати Санька томати Санька

томати Санька

томати Санька томати Санька

томати Санька