Тварина, яку називають вепром – лютий мешканець наших лісів

Велике, але дуже моторна тварина, що живе в лісах, знайоме не тільки мисливцям. Вепр, сікач або дикий кабан є героєм багатьох міфічних оповідань. Зі статті можна дізнатися про місця її проживання, звички та спосіб життя. Фото звіра допоможуть створити повний образ.

Опис і характер

За класифікацією вепр належить загону парнокопитних та сімейства свиней. Однак від домашніх вихованців дикі особини сильно відрізняються.

Виглядає вепр так:

  1. Тварина велике: висота самця в загривку до 103 см, довжина тіла від 150 см до 200. Самки трохи менше – до 75 см і до 150 см відповідно.
  2. Тулуб сплощене з боків.
  3. Ноги високі, міцні.
  4. Велика голова з витягнутою мордою.
  5. Вуха у вепра стоячі, загострені на кінцях.
  6. Внизу морди розташований п’ятачок, верхня частина якого гола і волога.
  7. На нижній щелепі самців є ікла довжиною 6-10 см.
  8. У вепра більш розвинена передня частина корпусу в порівнянні з задньої. Обхват грудей близько 145 см.
    дикий кабан
  9. Хвіст не закручений в спіраль, а прямий. Його довжина близько 25 см. У той час, коли вепр біжить хвіст піднятий вертикально.
  10. Шкіра покрита бурою щетиною. У холодну пору виростає грубий підшерсток.

Однією з особливостей вепра вважається наявність «калкана». Це потовщення (до 4 см) шкірного шару в області задньої частини шиї самців. У розрізі нагадує хрящ або мозоль. Ділянка шкіри потовщується під час гону і служить своєрідною бронею під час битв за «прекрасних дам». У самок такого потовщення немає.

Незважаючи на великі розміри вепр спритний і спритний. Сікач розвиває швидкість до 40 км / год і здатний так бігти без відпочинку до 10 км. Кабани відмінно плавають і перестрибують перешкоди. Дорослі сікачі ефективно обороняються від вовків, ведмедів або тигрів за допомогою іклів. Не кожен великий звір вирішиться атакувати дикого кабана. Навіть на фото завжди помітна його лютість.

Увага! Полювання на дикого вепра – дуже небезпечне проведення часу. Поранений звір може у відповідь напасти.

Житла і харчування

Для притулку кабани вибирають непролазні для інших створінь місця. Найбільш часто вони зустрічаються в густих змішаних лісах або в заростях очерету. Спосіб життя у стада кочовий. У пошуках їжі кабани долають кілька км в день. Хоча свині вважаються всеїдними, основу раціону складають різні частини рослин. Вепр харчується:

  • корінням очерету, очерету;
  • горіхами, жолудями;
  • впали на землю яблуками, грушами.

дикі свині в природі

Не минає стадо повз полів культивованих людиною, що завдає сільському господарству відчутної шкоди. Хрюші із задоволенням їдять:

  • кукурудзу;
  • картопля, буряк;
  • злакові.

У ставках свині вишукують молюсків, земноводних, рептилій. На луках виривають гнізда мишей, личинки комах.

Увага! Під час годівлі вепр рухається проти вітру. Це дозволяє понюхати небезпеку і вчасно вжити заходів.

Коли приходить літо і наступають жаркі дні, вепри годуються в нічний час. У світлий час доби лікуються у вологих, тінистих місцях. Взимку ж навпаки. Стадо ночує в затишних місцях, а на годівлю виходить в саму теплу пору днем.

Спосіб життя і розмноження

Сім’я диких кабанів живе за законами суворої ієрархії, на чолі якої стоїть доросла і досвідчена свиня. На початку зими починається гон і «управління» стадом завойовує сікач. Дорослі особини вступають в найжорстокіші бої за право володіння самками. Якщо вік і сили суперників рівнозначні, то нерідкі випадки смерті одного з учасників. Самців молодший і слабший сильний вепр просто виганяє з стада. Розквіт сил у звіра доводиться на вік 6-7 років.

дике порося

Після того як переможець покриває всіх самок, він залишає стадо і решту часу живе сам по собі. Вигнані ж молоді кабани повертаються назад в сім’ю. Самки виношують потомство 4 місяці. У посліді буває від 5 до 10 поросят. При народженні малюки важать в середньому 1 кг. Забарвлення тіла у них відрізняється від дорослих чергуються світлими і темними смугами. До зими підлітки набирають вагу до 10 кг.

Вепр або сікач вважається уособленням неабиякої сили та лютості. Насправді тварина не агресивне, нападає на людину тільки у відповідь і є незамінною ланкою в дикій природі.

Дикий кабан: відео