Варіанти, як позбутися від вогкості в приміщенні

що робити якщо стіни сиріЗайва вогкість нерідко стає діагнозом приватних будинків, міських висоток і дач. У холодну пору року вона проявляється цвіллю на стінах і вікнах. Багато господарів починають і закінчують боротьбу тільки з грибком, адже він різко негативно впливає на здоров’я мешканців. При цьому першопричина – підвищена вологість – ігнорується, тому цвіль незабаром повертається. Позбутися від вогкості допоможуть тільки аналіз ситуації і комплексний підхід.

Причини високої вологості

У природі існує кілька сотень видів побутової цвілі. Головний фактор їх появи в житловому приміщенні – зайва вогкість. Грибок утворюється в місцях зі слабкою вентиляцією на поверхнях, схильних до впливу різких перепадів температур. Іншими словами, якщо у вашому будинку холодна стіна, в погано провітрюваних кутах з’явиться темний наліт, варто лише включити опалювальну систему.

У багатоповерхівках цвіль може виникнути через глобальні порушень в системі циркуляції повітря. Перевірте тягу в своїх вентиляційних каналах за допомогою звичайної сірники. Її ослаблення або припинення трапляються з таких причин:

  • помилки будівельників ще на етапі зведення будинку;
  • нелегальне втручання в цілісність каналів ваших сусідів по вертикалі;
  • вихід з ладу частин системи через старість вдома.

вогкість в будинкуГрибковий наліт з’являється через вогкість

Усунути вентиляцію в багатоповерхівці складно. Домоуправляющіе компанії, як правило, йдуть на таке, тільки якщо намічається глобальна перебудова або реконструкція будівлі. Вам доведеться сподіватися на народні кошти усунення вогкості в приміщенні. У приватному секторі подібні проблеми вирішити порівняно простіше, адже все залежить тільки від власника.

Увага! На перших поверхах багатоквартирних споруд або в приватних будинках вогкість може з’явитися через підтоплення підвалу поривом водогону, ґрунтовими водами або поганий теплоізоляції між стіною і фундаментом. Цвіль утворюється внизу стіни.

Крок 1. Боротьба з грибковим нальотом

Щоб позбутися від вогкості, в першу чергу потрібно виявити і усунути весь грибковий наліт на стінах. Зволікання може стати причиною розвитку захворювань. Спори грибка з повітрям потрапляють в легені і порушують роботу дихальної системи. Сирість і цвіль можуть стати причиною ГРЗ, бронхітів, астми та інших респіраторних хвороб аж до туберкульозу. Крім того, вона пригнічує імунітет. У мешканців будинку, особливо дітей і людей похилого віку, це проявляється в погіршенні самопочуття, алергічних реакціях і загостренні всіляких недуг.

Увага! З’явився темний наліт з-за вогкості можна відразу і не побачити. Але різкий пліснявий запах одразу видасть проблему.

У процесі збирання важливо не тільки очистити, а й знезаразити все поверхні, де є грибок. Використовуйте будь-які відповідні кошти:

  • відбілювач і інші хімічні засоби;
  • оцет;
  • перекис водню;
  • соду;
  • нашатирний спирт;
  • масло чайного дерева та ін.

Увага! З будь-якими типами очищувальних речовин проти вогкості і грибка працюйте в рукавичках і масці.

Важливо, щоб при близькому контакті суперечки не потрапили у великій кількості в ваші дихальні шляхи. При використанні спеціальних магазинних засобів ні в якому разі не змішуйте одне з іншим. Це може викликати хімічну реакцію з небезпечними для вас наслідками. Детальніше розібратися в способах боротьби з цвіллю і вогкістю допоможе відео.

Якщо цвіль широко покрила поверхню шпалер, приготуйтеся зривати їх зі стіни. Міцелій грибка знаходиться під паперовим шаром. Коштів, щоб убити його, не пошкодивши самі шпалери, немає. Штукатурку в такому випадку напевно теж доведеться зняти. Спочатку ретельно очистіть поверхню від грибка, а потім обробіть антисептиком. Наприклад, водним розчином канцелярського клею (1: 4) або сечовиною. Перед будь-якими подальшими роботами по позбавленню від вогкості ділянку стіни повинен повністю просохнути.

Порада. Для ефективної дії обеззараживающего кошти нагрійте очищені стіни до +50 ° С.

Крок 2. Пошук і усунення першопричини вогкості

Діагностика проблеми – ключ, який допоможе позбутися від вогкості. Візьміть скло, притисніть його до стіни і зафіксуйте в такому положенні. Через 2-3 години приберіть і перевірте поверхню:

профілактика вогкості в квартирі

  • суха – джерело вологості всередині приміщення;
  • волога – вогкість проникає ззовні.

У другому випадку розібратися простіше. Ваше завдання – знизити перепад температур, від якого через вогкість страждають стіни. Для цього є два способи. Краще використовувати їх в комбінації.

  1. Теплоізоляція стіни. Покрийте її дихаючим матеріалом, що утеплює. Сьогодні багато хто вибирає зовнішнє утеплення, але фахівці радять в першу чергу проводити роботи всередині.
  2. Перевірте і, якщо треба, модернізуйте систему опалення. Бути може, вона захаращена або мало потужна, щоб прогріти і вберегти від вогкості окремі куточки будинку.

Порада. Нерідко причинами освіти шкідливого нальоту стає великогабаритні меблі, якщо вона заважає нормальному провітрювання стіни, суміжної з вулицею. Займіться перестановкою.

Народні способи, щоб позбутися від вогкості через погану вентиляцію:

  1. Додайте мішки з цукром або сіллю.
  2. Розставте по кутах невеликі ємності з хлоридом калію.
  3. Нагрійте і притулите до стіни цеглини. Повторюйте, поки не позбавите поверхню від вогкості. Використовуйте 1 цегла не більше 3-4-х разів, потім він повинен просохнути.
  4. Обробіть стіну в 2-3 шари відваром господарського мила (100 г / л доведіть до кипіння і охолодіть). Після висихання нанесіть пензлем такий розчин: 100 г квасцов на 6 л води.

Увага! Не використовуйте спреї та інші протигрибкові засоби, а для просушування будинку – кондиціонер.

Позбутися від вогкості можна, тільки точно визначивши її причину. Коли усуньте грибок і вологість, не забудьте про подальшу профілактиці.

Як боротися з вогкістю в кімнаті: відео