Виноград сорту Адель: опис сорту

Кожен виноградар мріє знайти для себе ідеальний сорт винограду. Але кожен має до цієї рослини свої вимоги. Хто любить солодкі ягоди, для кого незамінний плюс відсутність кісточок, іншим важливо, щоб виноградні кущі не вимагали догляду і з легкістю переносили зимівлю. В залежності від уподобань, кожен знаходить для себе ідеальну садову культуру цього виду. І сперечатися з цього приводу абсолютно безглуздо.

Виноград Адель

Виноград Адель відрізняється вишуканим смаком і морозостійкістю

Адель (Адель) – сорт винограду, отриманий в результаті роботи далекосхідного селекціонера Васьковского Аделія Івановича. Його ім’ям і названо був нововведений вченим гібрид.

Опис сорту Адель

Дана культура відноситься до сортів винограду приморській селекції. Цей сорт є середньо-раннім підвидом, дозрівання врожаю припадає на початок вересня.

Кущі середніх розмірів, відноситься до покривним видам культури. При вирощуванні рекомендується многорукавная Формування віялом. Обрізання лози проводиться згідно з вимогами до догляду за таким рослиною. Рекомендовано звернути увагу на грунт. Важливо зробити дренажування і стежити за зволоженням.

Листові пластини досить великі, з темно-зеленою крупнопузирчатих поверхнею, 3-лопатеві, середньої рассеченности, трохи округлої форми. З внутрішньої сторони листя присутня невелика галявина.

Листя і грона Адель

Листя і незрілі грона Адель

Лоза трохи червонуватого відтінку, квітки двостатеві. Має циліндричні грона середньої щільності. Іноді грона бувають крилаті. Їх маса досить велика, в середньому 400-600 грам, іноді виростають до 650-700 грам.

Особливості культури

Сорт називають дуже врожайним, закладається по 4 грона на втечу.

Ягоди невеликого розміру, середні і дрібні, від темно-синього до чорного кольору. Розмір ягідок становить приблизно 1х1 сантиметр, вага ягідки зазвичай не більше 2-3 грам. Форма виноградин кругла, присутній пруіновий наліт. Ягоди сорту Адель мають міцну пружну шкіру, але не сильно тверду, цілком піддається розжовування.

Виноградна м’якоть соковита, з приємним гармонійним присмаком. Адель досить солодкий сорт винограду, кількість цукру в ягодах становить приблизно 20-22%.

Перша гроно Адель

Перша гроно Адель на другий рік після посадки

У процентному співвідношенні виноградне гроно можна розділити на такі складові:

  • сік – близько 86%
  • гребені – 5%
  • кісточки – 5%
  • шкірка – 4%.

Завдяки своєму насиченому смаку використовується як столовий, винний, і кулінарний підвид.

Урожайність сорту Адель

Даний сорт винограду відноситься до високоврожайних сортів. Середній показник кількості врожаю становит близько 100 центнерів на 1 гектар площі. У той же час, максимальний показник врожайності може бути збільшений приблизно на 25% і становитиме 125 ц / га.

кущ Аделі

Кущ Аделі з урожаєм

Застосування винограду Адель

Завдяки своїй соковитості і солодощі виноград підвиду Адель відмінно підходить для виготовлення соків.

Приємний гармонійний смак ягід дозволяє виробляти з даного сорту винограду вино.

Урожай на 4-й рік

Адель дозріває – урожай на 4-й рік

Сорт Адель відмінно зберігається, легко переносить транспортування, що дозволяє ласувати смачними ягодами до середини зими.

Стійкість винограду до хвороб і шкідників

Особливу увагу при догляді за виноградом потрібно звертати на мілдью. На жаль, стійкістю до даного захворювання може похвалитися далеко не кожен виноградний сорт. Адель – теж не є винятком в даному питанні.

Мілдью на аркуші

Перші ознаки мілдью на аркуші

Сприйнятливість сорти Адель до захворювання мілдью становить близько 25%.

Розглянемо основні ознаки ураження мілдью:

  • Нерівномірний колір листя, поява жовтуватих плям. На молодих листах плями невеликих розмірів, близько 1 см, на більш старих сильно помітні уздовж жилок.
  • Після поливу винограду або дощу можна помітити білий пушок на нижній частині листової пластини.
  • Згодом уражаються листя, і суцвіття, молоді ягоди, пагони. Це призводить до уповільнення росту, скручування, усихання і обпадання незрілих виноградин.

граду

Мілдью на грона

Уражена мілдью і здорова грона Аделі

До решти хвороб Адель досить стійка: до сірої гнилі або оїдіуму.

Шкідників він не схильний до, в незначній мірі уражається осами і шершнями.

Стійкість до холоду

Відмінною рисою сорту Адель є виняткова морозостійкість. Він здатний витримувати температуру -30 – 35 градусів.

віялова Формування

Для Аделі найкраще підходить віялова Формування

Незважаючи на цю перевагу, виноград все ж рекомендується вкривати на зимівлю.

Офіційний опис культури говорить про те що Адель відноситься до сумували сортам. А тому важливо в процесі формування куща і при обрізанні лози приділити увагу очках.