Ягоди винограду – це не тільки улюблені ласощі дітей, а й багатьох дорослих. Про цю ягоді складено безліч легенд, прислів’їв, а виноградні кущі згадуються навіть в Біблійної легенди про Ноя.
Сорт винограду Блискучий призначений для аматорського використання
До того ж виноград цінується людством не тільки через смакових характеристик. Він також відомий як одна з найбільш корисних ягід, адже всі сорти винограду володіють величезною кількістю антиоксидантів, вітамінів, мінералів і кислот. Сорт «Блискучий» – зайве тому підтвердження, яке можна виростити власноруч, витративши мінімум часу, зусиль і знань.
Генна інженерія в виноградарстві, сорт Блискучий
«Блискучий» – це результат, схрещуючи двох сортів ( «Оригінал білий» і «Вікторія») російськими вченими (інститут ВНДІВіВ р Новочеркаськ) в 2005 році.
В результаті наукових праць вийшов прекрасний столовий сорт винограду, що відрізняється високими смаковими якостями, врожайністю і стійкістю до несприятливих погодних умов. Єдиним мінусом сорти називають його «не товарний».
Офіційний опис рослини говорить про те, що різні умови дозрівання впливають на специфічний нерівномірне забарвлення ягід, іноді буває, що на одного грона їсти ягоди світло-рожевого кольору і світло-зеленого. Це жодним чином не стосується зрілості, а відбувається внаслідок нерівномірного розподілу сонячного кольору. Ті ягоди, що були в тіні, будуть світліше, ніж ті, які отримали більше світла.
У тіні рослин плоди Блискучого можуть погано фарбуватися
Серед початківців виноробів і для посадки на дачній ділянці з мінімумом догляду «Блискучий» – ідеальний варіант.
Сорт «Блискучий» на мові цифр
Мовою цифр, і чітких характеристик сорт можна описати так:
- «Блискучий» відрізняє висока насолода, відсоток цукрових сортів становить 18%;
- кислотність 6,7 г / дм3;
- рання созреваемость – від 95 до 100 днів;
- морозостійкість висока – до 23 градусів Цельсія;
- при приховуванні зиму переносить дуже добре – близько 42% плодоносних пагонів, коефіцієнт плодоношення становить 0,8%;
- середня вага грона 670 грам, однією ягоди – 9 грам;
- дегустаційна оцінка в свіжому вигляді – 8 балів;
- стійкість до захворювань: мілдью – 4 бали, оїдіум – 3,5 бала, до сірої гнилі – підвищена.
«Блискучий» – мрія початківця садівника
Секціонування нових сортів спочатку покликане виводити форми більш стійкі до будь-якого негативного впливу навколишнього середовища, не зменшуючи інших важливих якостей, як смак або врожайність.
До того ж виноград, як каже опис, південна культура, яка любить тепло і догляд. Не всі регіони країни, як і не всі садівники можуть похвалитися і тим і іншим, тому сорт «Блискучий» ідеально рішення помірних і південних широт і любителів рідко навідуватися на дачну ділянку. Опис сорту говорить про те, що ця культура досить витривала щодо умов вирощування.
«Блискучий» – дуже стійкий і сильний сорт. Живці добре вкорінюються, не вимагають якихось надмірностей. Для того щоб рослина добре прижилася, досить успішної підготовки грунту, хорошого добрива (компост, перегній, гній і пісок в пропорції два до одного). При посадці потрібно враховувати глибину підземних вод: якщо рівень становить вище двох метрів, необхідно зробити дренажну сітку. Ідеальним поєднанням для зростання винограду буде співвідношення грунту і піску 1: 1.
Також він відмінно росте, і перші ягоди вийде оцінити вже через сто днів після посадки, яку можна виробляти як навесні, так і ранньої осені. Виноградний кущ сильний, високий, розлогий.
Враховуємо, що «Блискучий» не любить тісноту, тому прийнятне відстань між лозами має становити від сімдесяти сантиметрів до одного метра. Якщо ж ділянка не відрізняється ідеально рівним рельєфом, дозволена висадка саджанців «поперек».
Ну, і головне, опис процесу висадки: місце для посадки вибираємо якомога південніше і подалі від холоду – південно-західна сторона за будинком або будь-який інший будівництвом буде найкращим виходом.
Як бачите, нічого складного навіть для початківців виноградарів.
Смакові якості, особливості врожаю сорту Блискучий
З огляду на, що сорт «Блискучий» при сприятливому кліматі і адекватному лікуванні відрізняє висока врожайність, нестачі в ягоді бути не повинно.
Тим більше, що смакові якості цього сорту виключно високі. В першу чергу це стосується високого відсотка цукрового, який налічує 18,4 грама на 100 кубічних сантиметрів, тобто він дуже солодкий.
Опис ягід сорту: смак відрізняється мясистостью і соковитістю, характерний мускатний смак і хрустяшность при розкусуванні. Шкірка у ягід досить щільна, що добре позначається на транспортуванні, вона практично не відчувається на смак.
Для промислового масштабу Блискучий не підходить через дрібних ягід
Ще однією особливістю, за яку «Блискучий» так цінується, є зажурилися. Це таке воскове речовина, яке покриває ягоди, надаючи їм «металевий блиск» (звідси і назва сорту). Завдяки зажурилися не відбувається зайве випаровування вологи, ягоди менше схильні до пошкоджень під час збору, транспортування, а також вони довше зберігаються.
Грона конічної форми, по вазі рідко перевищують один кілограм (800 грамів середній показник).
Ягоди «Блискучого» містять величезну кількість корисних речовин і кислот:
- аскорбінову;
- винну;
- яблучну і коричну кислоти;
- глюкозу;
- фруктозу;
- флавоноли;
- кальцій;
- марганець;
- йод;
- залізо і кобальт.
В умови прохолодного клімату і слабкої освітленості абсолютно ніяк не позначаються на смакових якостях.
Завдяки високим смаковим якостям ягід, виноград чудово підходить для приготування варення або інших десертів. Тим, хто цінує цільні добірні ягоди, «Блискучий» припаде до душі, так як сорт мало схильний до горошенія.
Хвороби і шкідники
Сорт «Блискучий» відрізняє висока стійкість до хвороб, але не до всіх, що обумовлено його гібридним походженням. Для «Блискучого» характерна середня стійкість до мілдью і антракнозу, а також грибкових захворювань. І якщо з хворобами ще можна якось впоратися, то з комахами справа йде значно складніше.
Через високого рівня цукру цей виноградний сорт становить особливу привабливість для таких комах, як оси. Особливо, коли справа стосується дозрілих ягід. Тому фахівці радять висаджувати виноградні кущі «Блискучого» якнайдалі від фруктових дерев типу груш або яблунь, знищувати все осині гнізда і прибирати всі можливі отвори, де ці гнізда можна розмістити.
Щоб захистити плоди від небажаного поїдання, необхідно заздалегідь знищити осині гнізда і сім’ї
Крім цих нехитрих способів можна користуватися спеціальними засобами, які для людини абсолютно нешкідливі, але мають відразливим запахом для цих комах.
Секрети досвідчених виноградарів для «блискучого» врожаю
Сорт «Блискучий» не можна назвати дуже вибагливим і вимогливим в догляді – вирощування все ж має свої секрети і нюанси. Ретельно проаналізувавши різні форуми любителів винограду і їх успіхи можна виділити кілька моментів, знаючи які можна отримати дуже хороший урожай, навіть не будучи досвідченим виноградарем. Отже:
Секрет гарної посадки зберігатися в добре підготовленому грунті, збагаченому добривом (див. вище). Додатково до цього заздалегідь продумати систему підживлення і поливу. Для «Блискучого» підходить крапельний полив. А також по можливості треба встановити невелику трубу поруч з саджанцем для кращої подачі добрива. Корисно навчитися розрізняти підгодівлі і правильно їх застосовувати. Так, кореневі вносять під час посадки, позакореневе – додатково, при цвітінні. В якості ще одного варіанту удобрення та захисту одночасно розглядаємо мульчу. Це можуть бути суха тирса, хвоя, газети і навіть трава. Але її закладаємо тільки в теплу пору року, коли грунт достатньо добре прогріта, в червні.
Уважно стежити за станом лози. Лоза «скидає» плоди – їй не вистачає необхідних мінералів і добрив для того, щоб всі плоди дозріли. Тому ретельно регулювати кількість грон. Можна отримати більші грона, а від цього і більший розмір ягід при меншій кількості. Це особливо актуально для даного сорту, тому як ягоди «Блискучого» не відрізняються великим розміром.
Незважаючи на хорошу витривалість і опірність до різних захворювань навіть початківцю виноградарю не потрібно забувати про спеціальні засоби догляду та профілактики, таких як фунгіциди.
Чи не поміщає більш ретельно стежити за кількістю пасинків, оскільки вони позбавляють основний кущ необхідних мінералів, не приносить ніякої користі. Фахівці не радять позбавлятися від них повністю, досить обірвати пару листів. Окремо потрібно відзначити обрізання лози на зиму. Це не потрібно робити занадто рано, необхідно почекати поки соки «підуть в корінь».
Незважаючи на те що «Блискучий» позиціонується як малостійкі сорт, його необхідно утеплювати. Ідеальним варіантом для зимівлі буде накрити поліетиленовою плівкою, закупорювати не треба.
Переваги сорту
Явними достоїнствами «Блискучий» можна назвати:
- високі смакові якості;
- високу врожайність;
- відсутність горошенія ягід;
- раннє дозрівання;
- високу транспортабельність;
- середню стійкість до захворювань.
«Блискучий» стане відмінним придбанням для вашої садової ділянки, навіть якщо ваші пізнання в виноградарстві обмежуються аматорським рівнем, оскільки сорт ще під час селекції замислювався як морозостійкий, невибагливий і «смачний» сорт для наших кліматичних умов.