Виноград сорту Північний Солодкий

Виноград – найдавніша ягода, яка підкорила серця людей різних епох. Про ці різновидних ягодах ходять легенди, пишуть вірші, а письменники різних часів вживали його в своїх творах. Навіть у Біблії знайшлося місце для винограду. Можливість його правильно вирощувати передавалася з покоління в покоління, постійно поліпшуючись, приносячи нові цікаві думки в виноградарство, в його розвиток.

Виноград сорту Північний Солодкий

Виноград – найдавніша ягода, яка підкорила серця людей різних епох

Особливості північних сортів

Практично кожні десятиліття, з’являються нові, цікаві сорти, які дивують своїми смаковими або іншими якостями. Як відомо, виноград – це південне, теплолюбна рослина. Його визрівання відбувається в літній період, найчастіше в серпні. Більшість сортів не переносять холодну погоду і гинуть при такій. Для жителів північних районів, де температура нижче, ніж в південних були виведені види винограду, здатні спокійно переносити всі кліматичні умови, які може запропонувати даний регіон. Навіть є такі, які не потребують зимовому укритті. Такі сорти, і визрівають пізніше, але плодоносити можуть нічим не гірше інших. А смак і розмір ягід, змусить всіх любителів винограду насолоджуватися цими солодкими моментами і продовжувати культуру виноградарства все своє життя. Залежно від погодних умов, які відбуваються під час росту куща, північні види можуть при правильному догляді дати той урожай, який запам’ятатися на все життя! Головне, дбайливо ставитися до рослини і робити все можливе, для того, щоб воно росло і розвивалося.

Сорт північний солодкий

Інформацію про сорт винограду північний солодкий знайти дуже складно. Чомусь, любителі і професійні виноградарі не пишуть про нього. Хоча, смакові якості його досить цікаві, а його період зростання і дозрівання наштовхує на цікаві думки. Ось, так про північному солодкому сорті, говорив Абузов М.Ф, письменник і автор безлічі книг і статей про виноград: Виноград цей досить сильнорослий, володіє хорошими показниками врожаю і остаточно дозріває до середини вересня. Грона його приблизно по 100 грам, ягоди по 1,5 грама. Круглі, чорні ягоди. Цукристість 25%. До хвороб досить стійкий. Морози переносить, частіше в межах від 0 до 30С. Смакові якості, використовується у виноробстві. Ось такі слова сказав про виноград північному солодкому, цей письменник.

Іноді, можна зустріти опис цього сорту від громадян, які знайомі з цим стійким до морозів винограду. Всі вони в один голос говорять, що його Сильнорослий просто дивує, а його ягоди за смаком і за контактними номерами відчуттям, чим нагадують сорт «піно нуар» або «північний виноград». Про це сорті ходять легенди. Кажуть що першою людиною, який відкрив його, був сам Мічурін. «Північний» б’є рекорди за кількістю врожаю. З одного куща можна зібрати до 10 відер винограду. Коли він ще висить, бачиться що листя немає. Величезна пляма їх виноградних грон кидається в очі, і повірте, це дуже красиво. Видовище це потрібно побачити. Причому не тільки краса підкорила серця виноградних любителів. Смак дуже насичений солодкий. Вино і сік виходять дуже і дуже смачними, особливо кріплені напої.

Виноград Північний солодкий

Смак винограду дуже насичений солодкий

«Північний», відноситься до сортів, які не приховують на зиму. Але очі на лозах, вимагають більш ретельного уваги. При різкій зміні температури, лози можуть швидко потемніти і померти. Таке буває в північних районах континенту. Багато виноградарів радять на зиму класти кущі на землю. Під снігом виноград буде в цінності й схоронності.

Догляд за північним солодким

Багато садівники, виноградарі в північних регіонах, навчилися методом проб і помилок, правильно доглядати за пізніми неукривного сортами. Це стосується обрізки і поливу, захист рослини від захворювань, так як солодкий сорт стійкий до хвороб. Посадку також не складним зробити. Та й, догляд за ним, господареві приносить тільки масу позитивних емоцій. Обрізка відбувається різними методами, кожен вибирає ту, яка йому подобається. Єдине, що впадає в очі, це високорослої рослини, тому роботи з обрізки може бути більше ніж у ранніх сортів, та й сам процес проходить пізніше звичайного, в силу свого територіального розташування.

У старі часи, цей сорт дуже цінувався любителями винограду і з’явилася можливість схрестити його з іншим. Так, з’явився відомий всьому світу – північний сапераві.

Північний Сапераві характеристика

Сам сапераві, дуже старий сорт, який підходить для червоних і десертних вин. Головною особливістю Сапераві, є те, що він може давати різні смакові якості в залежності від середовища його зростання. Тобто, в різних територіальних районах, смак сапераві буде відрізнятися один від одного. Саме цей сорт, завжди вважався південним. Виноград Сапераві любить вологий грунт з мінімальною кількістю вапна. Посадка такого користується попитом серед любителів винограду. Як і «північний», сапераві, сильнорослий. Сорти навіть зовні між собою схожі. І наступні характеристики, може здатися типовою:

  1. Вага грона до 120 грам.
  2. Цукристість приблизно 25%.
  3. Дає великий урожай.
  4. Відноситься до пізніх сортів.

Зовні, першою відмінністю від північного солодкого, можна побачити тільки форму ягід. У сапераві, вона більш овальна. Листя куща мають округлі риси, світло-зеленого кольору. Ягоди покриті злегка білим нальотом. Лоза визріває добре. Квіти мають обидві статі, тому не потрібне додаткове запилення.

Вино з цього сорту, дуже цінується в усьому Світі. Родоначальниками виноробства з сапераві, є грузини. Винороби помітили, що вино, отримане з цього сорту, покращує свої смакові якості з віком. Це дуже цінується в виноробства і є показником якісного винограду.

Саме схрестивши цей відомий сорт і північний солодкий, російські селекціонери, ще в далекому 1947 році, отримали північний сапераві. Унікальний морозостійкий сорт винограду, який має смакові і виноробні якості сапераві, посадка якого з першого разу увінчалася успіхом. Ці сорти, разом здатні підкоряти серця всіх любителів як вина, так і просто винограду. Використання його в північних районах, дає можливість отримувати різні якісні продукти, в силу своєї врожайності.

Виноград Сапераві Північний

Виноград Сапераві любить вологий грунт з мінімальною кількістю вапна

Білий північний вид

Сорт білого північного винограду, дуже солодкий. Є досить універсальним. Дозріває, як, і інші пізні сорти вже в другій половині вересня. Смакові та інші якості такі ж, як і північного чорного:

  1. Сильнорослий.
  2. Кількість врожаю.
  3. Цукристість до 25%.
  4. Морозостійкий.

Грибкові захворювання дуже рідко бувають у білого північного. Саме ця якість є основним показником здорового і сильного куща. У цього сорту квітки також двостатеві і не потребують додаткового запилення. Білий північний сорт зустрічається на ділянках північних районів, де температура повітря нижче, ніж в південних. Білий виноград підходить до виготовлення вин і соків. Має дуже сильний аромат і мускатний присмак. Білий вид за всіма характеристиками не в чому не відрізняється від чорного. Саме ці чинники дозволяють його застосовувати, здійснюючи посадку в більш холодних регіонах. Наявність цих двох північних сортів на ділянці дасть урожай і можливість різноманітності смаків, як самих ягід, так і отриманого соку і вина. Білий виноград «північного» виду був описаний самим Мічуріним. Його слова, завжди вказували на урожай і позитивні властивості цього виду. Білий вид північного винограду здатний до схрещування з «Брандтом», таким же чимало відомим виноградом.

Крім того, з одного куща такого винограду, можна зібрати до 12 кг ягід. Білий кущ дуже плодоносить, як і його соратник чорного кольору.

Дрібні ягоди округлої форми щільно обліплюють кисть. Її форма може бути як конусоподібної, так і інший. Всі вони відрізняються один від одного. Білий виноград завжди відрізняється більш солодкими нотками і мускатним ароматом. Північний в цьому плані – не виняток.

Догляд за білим північним

Посадити такої виноград не становить проблем. Головне, враховувати той факт, що на жирній землі, білий виноград буде інтенсивно рости, але плоди давати в не буде. Удобрювати його не слід. Найкраще вибирати сонячні місця. Це допоможе куща швидше розвиватися і виноград вийде солодшим. Якщо ж такого місця немає, то тільки в таких випадках кущ слід удобрювати. У перші тижні, цього винограду потрібно частий полив. Якщо погодні умови без опадів, то слід робити це через день. Плодоносити цей вид почне приблизно на 3 рік свого життя. Ягоди будуть солодкими і дрібними. З кожним роком, при правильному зверненні, урожай буде постійно збільшуватися і через кілька років віддасть вам борг за всю виконану вами роботу по його догляду. Деякі виноградарі радять не поспішати зі швидкою висадкою винограду, а дати йому звикнути до ділянки. Для цього вони використовують горщики. За допомогою них, вони дають не тільки звикнути до землі, а й зміцніти. Для цього зазвичай його виносять на сонячну сторону. Як виноград набереться сил для самостійного росту, його можна пересаджувати разом зі старим грунтом в заздалегідь підготовлені ями. Засипати землею його слід так, щоб на ділянці, під кожним кущем утворився горбик. Загалом, посадити виноград північний будь-якого з сортів, нескладно. Способи мало відрізняються один від одного.