Вирощуємо лимона з кісточки

Лимон – це рослина, яка відноситься до цитрусових. У його склад входить велика кількість вітаміну С. Він дозволяє підвищити імунітет і запобігти виникненню різних вірусних захворювань. Ті, хто хотів би мати таке дерево будинку, задаються питанням, як виростити лимон з кісточки в домашніх умовах.

вирощування лимона

Лимон можна виростити з кісточки

Щоб виростити лимон вдома, слід вивчити технологію і знати, як правильно за ним доглядати. Адже жодна рослина не може рости без відповідного догляду.

Кращі сорти для вирощування цитруса будинку

Щоб відповісти на питання, як виростити лимонне дерево з кісточки, треба вибрати сорт, від цього залежать необхідні умови для посадки і схожість насіння.

Для отримання цього цитрусового з насіння найчастіше використовують ці сорти:

  1. Павловський. Має великі лимони (вага одного може бути близько 500 г). Смак плодів солодкуватий з кислинкою. Дерево може досягати 2 метрів. Павловський сорт має ароматні листя, запах яких поширюється по всьому будинку.
  2. Сорт Мейєра – це суміш лимона з грейпфрутом. Плоди мають приємний кисло-солодкий смак з легкою гіркуватістю. Це дерево має невеликий розмір, маленькі плоди (вага одного максимум 150 г).
  3. Пондероза – ще один гібрид, переважають характеристики грейпфрута. Кісточки у цієї рослини досить великі. Сорт постійно знаходиться в процесі цвітіння. Перевагою цього виду є його невибагливість у догляді.
  4. Сорт Дженоа – це дерево невеликих розмірів. До другого року життя саджанці цієї рослини починають активно цвісти, а на п’ятий рік життя дають хороший урожай. Плоди мають кислий смак, але приємний аромат.

Коли ви визначитеся з сортом, можна починати відбирати насіння і висаджувати їх в горщику. З кісточки лимона вже через рік з’явиться перший хороший саджанець.

Кожна людина хоч раз у житті намагався посадити рослину, але мало у кого вдавалося отримати плоди. Тут може бути кілька причин: неправильний догляд або неправильна посадка. Як посадити лимон з кісточки так щоб він радував своїми плодами?

Пондероза

Лимон Пондероза дає великі кісточки

Вирощування лимона з кісточки цілком можливо. Тому не варто ставити питання, чи можна виростити лимон в домашніх умовах. Усередині плоду можна побачити не одну кісточку, яка відмінно для цього підійде. Головне, правильно вибрати стиглий лимон. Тільки з насіння такого лимона можна буде виростити повноцінне рослина, адже всередині вже будуть сформовані зародки.

Вирощування лимона в домашніх умовах має здійснюватися за допомогою 10 великих насіння. Це дозволить з декількох паростків вибрати найміцніший саджанець. Також дуже важливо правильно підібрати сорт, адже від нього залежить, чи буде плодоносити дерево і скільки плодів воно зможе дати.

Технологія посадки

Щоб в домашніх умовах з кісточки виростити лимон, потрібно виконувати всі дії покроково. Перше – проростити насіннячко. Щоб прискорити процес, його акуратно очищають від верхнього шару, намагаючись не пошкодити ядро ​​кісточки. Від зіпсованого насіння проростання можна не чекати.

Існують інші методи. Перед тим як посадити кісточку, її необхідно на кілька днів замочити у воді. Пророщують насіння обов’язково, якщо хочете отримати хороші саджанці. При бажанні можна вимочувати насіння в спеціальному розчині для прискорення росту, який продається в будь-якому магазині садівництва.

Слід заздалегідь підготувати невеликий горщик і насипати в нього грунт. На дні ємності обов’язково повинні бути невеликі дірочки, що дозволяють виводити з грунту зайву вологу. Перед тим як садити лимон, на дно горщика насипають трохи керамзиту. Посадка лимона з кісточки в домашніх умовах має здійснюватися на глибину не більше 2 см і використовувати для цього варто лише пророслі насіння.

Після того як з насіння виросте саджанець, його варто пересадити в горщик побільше. Пересаджувати потрібно таким же способом, як садили насіння. Далі слід проводити правильний догляд в домашніх умовах.

Вирощувати лимон можна з держака. Цей метод дозволяє швидко отримати плоди. Але багато хто все ж вважають за краще садити насіння лимона. Подібний спосіб забирає більше часу, але він дозволяє отримати нові, молоді дерева.

лимонні кісточки

Лимонні кісточки перед посадкою слід розмочити

Плоди кімнатного лимона

Деякі думають, що зростаючий саджанець марний, адже він не фрукти. Скільки часу потрібно чекати, щоб отримати їх? Вирощений вами цитрус дасть плоди тільки років через 7. Є кілька методів прискорення плодоношення:

  1. Розщеп. Береться держак плодоносного рослини. На насіннєвому саджанці робиться невеликий надріз і до нього додається плодоносний держак. Щеплення потрібно обмотати ізоляційною стрічкою і накрити пакетом. Коли гілка приросте, поліетилен треба зняти.
  2. Окуліровка. Саджанець обрізається до 10 см і прищеплюється плодоносним держаком.

Найчастіше для того щоб зробити щеплення використовується перший метод. Він набагато простіше і ефективніше. Багато садівники стверджують, що якщо ми вирощуємо лимон з кісточки в домашніх умовах, то плодоносити він почне раніше, ніж посаджений живцем.

Можна використовувати будь-який спосіб з вищевказаних. Досвідчені садівники практикують і перший і другий метод щеплення. Результат буде однаковим, тільки в другому випадки чекати доведеться трохи довше.

саджанці лимона

Вирощений з кісточки лимон дасть плоди через 7 років після посадки

Догляд за молодим рослиною

Коли саджанець активно зростає, йому потрібен ретельний догляд. Перше, що потрібно зробити з деревом, це пересадити його, коли на стовбурі з’являться чотири листочка. Молоді лимони потребують пересадки два рази в рік.

Лимонне дерево реагує на будь-яку зміну клімату. Тому краще за все тримати його постійно на одному місці. Для дерева підходять підвіконня, які розташовуються на південній або південно-західній стороні. Оптимальна температура 22 ° C. Вологість повітря повинна складати близько 65%.

Поливати лимон рекомендується дощовою водою. Температура рідини повинна відповідати кімнатній. У літній період полив потрібно проводити по два рази в день. З настанням осені і зменшенням дня слід висвітлювати лимон за допомогою світлодіодних ламп. Влітку проводиться підживлення за допомогою гумусу і мінеральних добрив.

дощова вода

Дощова вода оптимальна для поливу лимона

Недуги і комахи лимона

Лимон може піддаватися нападу шкідників і хвороб, особливо якщо дерево росте в саду. Щоб лимони добре росли, доглядаємо за ними ретельно. Лимон може захворіти лише в тому випадку, якщо за ним неправильно доглядати. При недостатньому поливі дерево сохне, а при надлишку вологи листя починає ставати жовтими. Це говорить про те, що коріння рослини гниють. Якщо лимону не вистачає заліза, то листки не просто жовтіють, але і сохнуть.

Є також ряд шкідників, які активно нападають на лимон:

  • борошнистий хробак;
  • щитівка;
  • павутинний кліщ.

Щоб ці паразити не нападали на дерево, необхідно проводити профілактику. Для цього потрібно регулярно мити лимон під гарячою водою. Також рекомендується обприскувати листя водою.

Досвідчені садівники рекомендують ще листя протирати за допомогою мильного розчину, який можна приготувати в домашніх умовах.

Варто обзавестися «Фітоспорін». Він дозволяє боротися з усіма хворобами і шкідниками лимона.