Вирощування аличі Сонейка

Незвичайна алича Сонейка є результатом білоруської селекції. Для її виведення використовувався сорт аличі Мара та інші морозостійкі сорти слив. Основною перевагою цієї культури є те, що вона не піддається клястероспоріозу.

алича сонейка

Характеристики різновиди

Ця гібридна культура здатна переживати низькі температури, які доходять до -26 ° С. Алича сорти Сонейка характеризується ранніми термінами дозрівання і періодом плодоношення. Вегетація триває всього 90 днів з моменту появи нирок на дереві, а плодоносити гібрид слив починає на 3 рік після посадки.

Алича сорти Сонейка Самоплідна. На показники її врожайності не впливають зовнішні фактори. Для кращих показників врожайності поруч висаджуються такі різновиди, як слива сорту Алтайська Ювілейна або Оленка.

Основні параметри дерева

Опис вказує на те, що дерево цього сорту невисокого зросту – 2,5 м. Крона середньої густоти, пірамідальної форми. Якщо її НЕ проріджувати щорічно, то вона стає розлогою і створює тінь для сусідніх культур. Пагони середньої величини, щільні за своєю структурою. Більшість – однорічні та на них формуються зав’язі.

Суцвіття представлені у великій кількості, що позитивно впливає на показники врожайності. З дерева збирають до 25 кг добірної продукції. Суцвіття складаються з 3-5 білих і пишних квіток. Листова пластина характеризується насиченим зеленим кольором і покрита середньою кількістю нальоту з воску.

алича сонейка

Зовнішні показники плода

Опис сорту аличі Сонейка вказує на те, що плоди її мають такі особливості:

  • невеликі розміри;
  • середня вага – 38 г;
  • шкірка щільна, жовтого відтінку, є невеликий червоний рум’янець;
  • м’якоть м’ясиста, щільна, соковита.

Плоди цього сорту характеризуються приємним смаком. Він кисло-солодкий і подобається як дітям, так і дорослим. Продукція цього сорту ідеально підходить для універсального використання: вживання в свіжому вигляді, консервації та приготування десертів.

Вирощування і посадка

Вирощуючи сорт аличі Сонейка, ви повинні дотримуватися певних правил.

  1. Родючі ґрунти. Кращим варіантом є чорнозем або легкі суглинисті землі.
  2. Захист від протягів. Посадка повинна проводитися поблизу загороджень.
  3. Піднесені ділянки. Вони необхідні для захисту кореневої системи від перезволоження.
  4. Низька кислотність грунту. Рівень кислотно-лужного балансу не повинен перевищувати 4%.

Місце для посадки готують з осені. Спочатку перекопують всю ділянку, а після видаляють всі камені і коріння бур’янів, що знаходяться всередині грунту. Через 3-5 днів вносять органічні добрива у вигляді перегною. На 1 га використовують 50 кг перегною. Розміри посадкової лунки, яку викопують на початку березня, повинні складати 60 × 70 см. Для захисту коренів від надмірної вологи на дні встановлюють дренаж.

Вибір саджанця – це найвідповідальніший процес. Від якості посадкового матеріалу залежить не тільки рівень врожайності, але і тривалість життя рослини. Саджанець повинен бути здоровим (без пошкоджень або ознак захворювань). Кращим віком буде 2 роки. Максимальна висота посадкового матеріалу повинна бути 80 см.

Процес посадки проводять навесні, на початку квітня. Дренажну систему присипають верхнім шаром грунту. Насип повинен бути висотою до 40 см. Всередині нього роблять невелике заглиблення, в яке поміщають сам саджанець.

Прикореневу шийку залишають над поверхнею землі. Коріння щільно присипають і грунт утрамбовують. Поливати посадковий матеріал прийнято 10-12 л теплої води. Оптимальна схема посадки – 3 × 4 м.

Рекомендації по догляду

Полив здійснюється за певним графіком. Поливають рослини не частіше, ніж раз в 3 тижні. В рослина вливають по 20 л теплої води. Для поливу потрібно викопати навколо стовбура невелику кругову яму. Після зволоження грунту потрібно розпушити землю і видалити всі бур’яни. Глибина розпушування не повинна перевищувати 7 см.

Підживлення використовуються як органічні, так і мінеральні. Навесні рослина потребує нітрат калію (50 г на 10 л води). Влітку використовуються добрива у вигляді аміачної селітри (30 г на 10 л води). Восени – комбіновані речовини. Спочатку проводять полив розчином суперфосфату (60 г на 10 л води). Після цього мульчують пристовбурні кола перегноєм і соломою. Під дерево вливають по 20 л розчину.

Обрізки проводять 2 рази на рік. Навесні видаляють гілки, що вибилися з грунту. Восени потрібно обрізати хворі гілки, а місця зрізу полити садовим варом.

Шкідники і хвороби

Різновид аличі Сонейка стійка до більшості захворювань. Зрідка вона уражається дірчастій плямистістю. Позбутися від неї допомагає розчин «хомус» (50 г на 10 л води).

З основних шкідників відзначається тля і семяєд. Боротися з семяєд допомагає «Атлетик» (40 г на 10 л води). Знищує тлю розчин «оксихом» (30 г на 5 л води). Мідний купорос використовується для профілактики хвороб (70 г на 10 л води). Обробки проводяться раз на місяць.

алича сонейка

Висновок

Вже згадана різновид відрізняється великим числом достоїнств. Завдяки цьому вона почала займати лідируючі позиції на ринку через кілька років після реєстрації в реєстрі. Оскільки вона невибаглива в догляді, вирощувати її під силу навіть новачкам.