Детально обговоримо, що представляє собою мавританський газон. З якими плюсами і мінусами доведеться зіткнутися власникові такої галявини. Також окремо розберемо, як виростити квітучий газон своїми руками і якого догляду він зажадає надалі. А яскраві фото доглянутих садів з полянками в мавританському стилі піднімуть настрій і розвіють останні сумніви, чи варто його висівати.
Особливості мавританського газону
Травосмесь для мавританського газону багатокомпонентна, включає різні види декоративних злакових трав і красивоцветущих літників і багаторічників. Також в суміш можуть бути включені цибулинні і мелколуковічние рослини. Добре підібраний мавританський газон барвисто цвіте протягом всього періоду вегетації. На зміну відцвітають рослин приходять інші, на яких починають зав’язуватися бутони. Так, наприклад, жовтіючому надземну частину первоцвітів приховає куртина бурхливо розвиваються злакових трав.
Важливо. Травосмесь мавританського газону можна придбати в садівничих центрах або зробити своїми руками. При самостійному підборі можна не дотримуватися традиційного співвідношення 80% трав до 20% квітів, але потрібно орієнтуватися в строках цвітіння обраних рослин.
Для квітучих газонів вибирають невибагливі рослини, що вимагають мінімального догляду. Літники повинні давати самосів, щоб в наступному році знову радувати цвітінням. Найбільш поширені злакові трави, що включаються в мавританські суміші:
Для мавританського газону вибирають невибагливі рослини
- Тимофіївка лучна.
- Костриця червона.
- Тонконіг лучний.
- Лагурус.
- Райграс.
Порада. Можна використовувати запашні польові рослини, такі як м’ята, материнка, чебрець. Це додасть особливий шарм і аромат вашої ділянки.
Красивоцветущие літники, відмінно підходять для галявини в мавританському стилі:
- волошки;
- космея дваждиперістие;
- агератум;
- ешшольція;
- льон;
- матіола;
- водозбір;
- ротики.
Багаторічні красивоцветущие рослини, які підходять для мавританського газону, повинні бути невибагливі, але в той же час неагресивні. Неприпустимо, щоб квітуча галявина з ретельно підібраних рослин перетворилася в монопосадку одного багатолітника, схильного до безконтрольного розповсюдження. Добре підходять такі рослини:
- ромашка;
- пижмо;
- мак;
- ехінацея;
- календула;
- гайлардия.
Плюси і мінуси газону в мавританському стилі
До основних переваг квітучого газону відносять його невимогливість до догляду в порівнянні з партерним або навіть парковим варіантом. Однак, не дивлячись на відносно нескладний догляд, зовнішній вигляд таких насаджень декоративний весь сезон. Квіти залучають бджіл і метеликів, ще більш розфарбовуючи картину літнього саду.
Мавританський газон не призначений для пікніків та ігор
Доступність готових травосмесей також є плюсом. Легко купити вже підібраний фахівцями посівний матеріал, не піклуючись про підбір і поєднанні рослин. Травосмесь, як правило, складається з лугових рослин, невимогливих до складу грунту. Значить, розбити такий газон можна на збіднених ділянках, де складно виростити партерний аналог. А якщо приділити особливу увагу складанню травосмеси, включивши в неї тіньовитривалі рослини, є можливість прикрасити мавританським газоном ділянки під деревами або біля стін будівель, де мало сонця.
До негативних моментів прийнято відносити необхідність підсівання. Адже не дивлячись на рясний самосів літників і стійкість цибулинних, з часом може знадобитися ущільнити куртину. На відміну від паркових газонів, по мавританської галявині краще не бігати. Не всі рослини в її складі стійкі до витоптування. Пилок деяких квітів є алергеном, це необхідно враховувати.
Посів квітучого газону
При бажанні цілком можна самостійно розбити мавританський газон. Особливу увагу потрібно приділити підготовці ділянки. Стандартні квітучі травосмеси рекомендується висівати на добре освітлених ділянках. Готувати місце під посів рекомендується ще з осені. Воно повинно бути вирівняні, видалені всі корені і камінчики. На бідних грунтах навесні вносять мінеральний комплекс. Якщо ділянка схильний до заболочування, необхідно подбати про дренажі. Як би не були невибагливі лугові рослини, застій талих вод призведе до їх пригнічення і загибелі.
Важливо ще восени підготувати грунт для майбутнього газону
Висівати можна як вручну, так і з використання спеціальних сівалок. Грунт повинна бути попередньо зволожена. Глибина посіву може відрізнятися в залежності від складу суміші рослин, як правило, насіння загортають на 0,2-0,5 см. Засіяти ділянку рекомендується прикатать для кращого контакту посівного матеріалу з ґрунтом. Для швидкого отримання дружних сходів майбутню галявину можна накрити нетканим агроматеріалом.
Недосвідчені садівники, побачивши недружні сходи, намагаються відразу підсівати рослини в мавританський газон. Але цього робити не слід, оскільки травосмесь проростає нерівномірно, кожен вид рослин свого часу. Іноді час поява сходів одних квітів майже на три тижні відрізняється від інших. Терміни посіву мавританського газону залежать від кліматичної зони і обраних рослин. У середній смузі Росії намагаються висівати в ранні терміни, щоб літники встигли дати насіння для самосіву. Як правило, лугові трави здатні переносити легкі заморозки, тому можна проводити посівні роботи вже на початку травня.
Догляд за мавританської галявиною
Основними етапами догляду за таким газоном є:
- Полив.
- Проколювання для аерації коренів.
- Рідкісне скошування.
- Підживлення по необхідності.
Мавританський газон потребує регулярного поливу
Поливи особливо важливі в період появи сходів і початку росту рослин. Зрошувати необхідно акуратно, використовуючи метод крапельного поливу. Дрібні насіння легко розмиваються, цього не можна допускати. Коли рослини зміцніють, в залежності від їх конкретних видів і погодних умов поливають рідше, зазвичай вистачає одного разу на тиждень.
Для формування розгалуженої кореневої системи, здатної самостійно добувати вологу з нижніх шарів грунту, необхідно забезпечити аерацію. Рихлити газон не можна, тому застосовують метод проколювання. Для цього можна використовувати звичайні вила. Підживлення потрібно проводити лише в міру необхідності. Особливо обережно потрібно ставитися до внесення азотних добрив, що стимулюють активне зростання зеленої маси, часом на шкоду цвітінню.
Важливо. Якщо проводиться викошування мавританського газону в середині літа, слід залишити скошену траву на ділянці на кілька днів. Це потрібно, щоб насіння літників обсипалися в грунт і могли дати самосів.
До скошування мавританських газонів потрібно поставитися з належною увагою. 1-ий раз викошують після того, як трави досягнуть висоти близько 10 см, а квіточки ще не з’являться. Це важливо для того щоб зійшли і зміцнілі раніше злакові не заважали з’явитися суцвіттям. У деяких випадках може знадобитися скошування в середині вегетації. Останній раз викошують восени, після завершення вегетації на висоту 8-12 см.
Мавританський газон має неповторну чарівність природного різнотрав’я. Він не тільки красиво і яскраво цвіте, але і виділяє чудовий аромат. А нескладний догляд робить таке оформлення саду ще більш привабливим. Використовуючи наші поради, обов’язково вийти виростити квітучий газон своїми руками.
Мавританський газон: відео
Мавританський газон своїми руками: фото