Вирощування огірків в теплиці з полкарбонат: підготовка грунту, схема і особливості посадки

Огірки в теплиціТеплиця – зручне рішення для фермерів, що дозволяє продовжити сезон стиглих овочів. Наприклад, популярна культивація в закритому грунті огірків, оскільки вони дуже чутливі до холодного клімату і наступними за ним хворобами і шкідниками. В останні роки дедалі популярнішими стали парники з полікарбонату. Такі конструкції мають масу плюсів перед класичними плівковими або скляними. Однак і технологія посадки, а також схема розташування грядок в них трохи інша. Як правильно висадити огірки в такій теплиці – допоможе розібратися ця стаття з відео.

Як підготувати теплицю з полікарбонату

Землю краще почати готувати з осені: змішайте чорнозем, золу і перегній і накрийте гілками. Навесні полийте грунт легким окропом з розчином марганцівки. Ще один варіант – т.зв. теплі грядки. За 2 тижні до висадки розсади зробіть в грунті траншеї по 20 см в глибину, заповніть їх органікою, залийте водою і зверху рівномірно насипте ЕМ-препарат для прискорення переробки. Ці грядки накрийте плівкою на кілька днів. Мета – акумулювати тепло і вуглекислий газ для розсади.

Порада. Огіркові грядки в цьому випадку повинні бути трохи вище доріжки в теплиці, оскільки після розкладання земля злегка просяде.

Рекомендації по кислотності грунту – не більше 6,5. Перед посадкою гарненько розпушити землю і удобрити її органікою (10-15 кг на 1 кв. М). Додатково можна внести в грунт деревну золу, суперфосфат (по 2 ч. Л. На 1 кв. М). Підійде і спеціалізоване огіркове добриво (по інструкції).

дачні теплицяТеплиця з полікарбонату Рада. Огірки – дуже вимоглива і ніжна культура. Якщо на цьому ж місці рослини в минулому році хворіли, то грунт рекомендують повністю замінити, а теплицю продезінфікувати розчином вапна і побілити.

Полікарбонатна конструкція має такі переваги:

  • щільність складання допомагає виключити протяги;
  • матеріал покриття захищає рослини від пекучих сонячних променів;
  • теплиця не потребує розбирання на зиму. Це допомагає скоротити обсяг робіт на ділянці і висаджувати огірки раніше.

Варіанти схем посадки огірків в теплицю

Класична схема висадки огірків теплицю з полікарбонату – 100х50 см. Так можна вкорінювати і розсаду, і пророщені насіння. Схема також може бути двустрочним (80x60x35 см) або однорядковою (70 × 35 см). Оптимальне розташування грядок в теплиці:

  • ширина – в межах 90-120 см;
  • відстань між рядами – 50-60 см, шаховий порядок;
  • відстань між рослинами: для короткоплетістих сортів – 10 см, для длінноплетістих – 20 см.

Для партенокарпических сортів підійде інша схема:

  • ширина грядок – 160 см;
  • відстань між рядами – 60 см;
  • відстань між рослинами – 30-35 см.

як посадити огіркиСхема посадки огірків

Огірки ефективно ростуть на вертикальній шпалері. Для її устаткування натягніть над кожним поруч на висоті 2 м дріт і вертикально прикріпіть шпагат.

Ще один спосіб посадити огірки в теплиці з полікарбонату – зробити круглі грядки:

  1. У центрі ділянки, відведеної під культуру, встановіть жердину.
  2. Прикріпіть до нього направляють шнури за кількістю кісткової розсади.
  3. Висадіть розсаду по колу, на відстані 15-20 см одна від одної.

Батога огірків будуть тягнутися по шнурах, в результаті в теплиці утворюється зелений конус. Плоди на ньому будуть розташовуватися купчасто, що зручно для збору.

Особливості висадки і основи догляду за розсадою огірків

Особлива акуратність – перше правило дачників, які займаються вирощуванням огірків за допомогою розсади. Ніжності в зверненні вимагає на тільки корінь, але і стебло. Його не варто надто заглиблювати або нахиляти. Фахівці рекомендують висаджувати розсаду в грунт разом з землею, в якій вона росла. Полив здійснюйте за такою схемою:

  1. Виміряйте приблизну довжину коренів рослин.
  2. Розрахуйте обсяг води, виходячи з формули: 1 см кореня = 1 л води на 1 кв. м.
  3. Враховуйте, що в подальшому корінь буде рости: під час плодоношення його довжина може досягати 18 см.

Грунт в теплиці на момент висадки рослин повинен бути прогрітий не менше ніж на 18 ° C. Розсаду розташовують строго вертикально. Якщо окремі саджанці занадто витягнуті, до сім’ядольних листочків їх додатково присипають торфом з тирсою (пропорція 1: 1).

догляд за огірками в теплиціцвітіння огірка

Вже на наступний день після висадки вас може очікувати неприємний сюрприз – листя рослин побіліють по краях. Перша причина – холодна земля. Коріння молодої рослини починають підгнивати. Виправити ситуацію можна підігрівом грунту: полийте землю теплим розчином марганцівки і тільки потім підвищуйте температуру в теплиці. Якщо не допомогло, ймовірно, ваші рослини заражені.

Увага! Якщо недуга підтвердиться, розсаду слід видалити, а грунт – продезінфікувати.

Садівники нерідко використовують техніку прікапиванія рослини. Якщо накинути землю на стебло, можна простимулювати розвиток бічних пагонів і зміцнити корінь. Однак цей прийом не актуальний для середньої смуги і північних регіонів. Вегетаційний період тут відносно короткий, тому рослині, навіть тепличного, краще витрачати максимум енергії на розвиток плодів, а не на нові кореневі відростки.

Теплиця з полікарбонату – гарне рішення, яке допоможе збільшити урожай огірків. Від садівника потрібно лише дотримуватися агротехніку і враховувати особливості культури.

Тонкощі посадки огірків в теплицю: відео

Огірки в теплиці: фото

Огірки в теплиці

Огірки в теплиці Огірки в теплиці

Огірки в теплиці

Огірки в теплиці Огірки в теплиці

Огірки в теплиці