Вирощування сливи Амурська троянда

Клімат – основний фактор впливу, що визначає вибір сорту сливи. На Далекому Сході була виведена зливу Амурська троянда, яку відносять до універсальних різновидів, т. К. Вони легко адаптуються до будь-яких умов. Культура дає стабільно високі врожаї і невибаглива в догляді.

слива амурський троянда

Загальна характеристика

Різновид була виведена групою Хабаровський селекціонерів. Як батьківських дерев були взяті Амурська рання і Санта-троянда.

Сорт відрізняється скоростиглістю і високою врожайністю. Його основними перевагами є швидка пристосованість до будь-яких кліматичних умов і високу якість плодів. Рослина рідко вражають грибкові захворювання.

Культура вибаглива у виборі місця посадки. Погано росте на вологих ґрунтах і не виносить затінення. Для виробництва стабільного врожаю потребує запилювачів. Кращий вибір – Алая Зоря.

Опис рослини

Амурська троянда – середньоросле дерево, висотою 1,5-2,5 м. Потужний стовбур покритий корою коричневого кольору. Крона пірамідального типу. Від стовбурової частини відходять міцні пагони з Мелкогабаритная листям насиченого зеленого кольору.

Квіткові бруньки зібрані в букетики по 3-5 шт. Розпускаються після 15 травня. Товкач коротше тичинок, що визначає нездатність рослини до самозапилення.

Особливості плода

Зливи виростають на букетний гілочках. Детальний опис плодів:

  • стигла слива яйцевидної форми важить 40-50 г;
  • поверхня покрита ледве помітним восковим нальотом;
  • пофарбовані в червоний, жовто-оранжевий і бордовий кольори;
  • до гілок кріпляться короткими плодоніжками;
  • шкірка тонка;
  • м’якоть жовто-зелена, середньої соковитості, кисло-солодка;
  • кісточка займає 20% плода, погано відділяється від м’якоті.

слива амурський троянда

Перші плоди дозрівають на початку серпня. Плодоношення стабільно високе – 13 кг / рік. Завдяки щільній структурі і високому вмісту сухої речовини, сливи добре переносять транспортування і довго зберігають первинний вигляд. Плоди використовуються для вживання в свіжому вигляді, виготовлення десертів, зимових заготовок. У промислових масштабах Амурська троянда знайшла застосування у виробництві соків і пюре для дитячого харчування.

Правила вирощування

Слива буде добре плодоносити і розвиватися на сонячній ділянці, закритому з одного боку від продувних вітрів. Краще вибрати піднесене місце з глибоким рівнем залягання грунтових вод.

Культура воліє суглинки і супесчанікі з нейтрально-кислою реакцією. Підбираючи саджанець, відразу визначитеся з сортом запилювачів. Краще відправитися за покупкою в спеціалізований розплідник, що пропонує районовані різновиди слив. Добре приживаються однорічні саджанці, заввишки 70-100 см з 5-6 гілками.

Уважно огляньте кореневу систему на предмет механічних пошкоджень і підгнилих відростків. Приділіть увагу місцю щеплення. Воно знаходиться вище кореневої шийки на 10-15 см. У цьому місці ствол трохи викривлений.

Ділянка під посадку готують з осені. Перевіряють кислотність грунту. Зробити це можна за допомогою 9% оцту. В ложку з грунтом капніть 5-7 крапельок оцту і оціните реакцію. Якщо піна не виділяється, необхідно знизити кислотність. Внесіть по 400г / кв. м. доломітового борошна. На ділянку з важким грунтом вносять пісок з розрахунку 10 кг / кв. м. При нормальній кислотної реакції, ділянка відразу перекопують і вносять органічні добрива.

Посадка

Висадка проводиться навесні, після відступу заморозків. За 2 тижні викопайте 2 ями розміром 60х80 см на відстані 4 м (для Амурської троянди і запилювачі). Верхній шар грунту (20-30 см) відкладайте на одну сторону, нижній на іншу. Родючий шар змішайте з 200 г суперфосфату, 50 г сечовини і 5 кг перегнилого компосту або сухого коров’ячого гною. Готової землесмесью заповніть яму на 1/3, влийте 2 відра теплої води.

Через 2 тижні в яму вбийте кол.

Коріння саджанця занурте в розчин марганцю або прискорювача зростання на 1 годину.

У центрі посадкової ями сформуйте піднесення. На ньому розташуйте кореневу систему і порівнявся саджанець. Коренева шийка повинна бути вище рівня грунту на 5-7 см. Обережно присипте кореневище родючої сумішшю. Якщо її не вистачить, досипьте грунтом з дна. Ущільните грунт і залийте в лунку 2 відра води. Коли грунт просохне, замульчируйте її компостом.

Мінімальні вимоги до догляду

Полив здійснюється в міру необхідності. Рослина добре відгукується на часте розпушування. Після кожного поливу і випадання опадів грунт мульчують. Навесні і восени проводяться планові санітарні обрізки. Видаляють всі пошкоджені і загущающие крону гілки.

слива амурський троянда

Протягом перших 3-4 років ведеться формує обрізка. Крону формують в 3-4 яруси, залишаючи в кожному по 4 основних гілки.

Щорічно навесні в грунт вносять азотисті добрива. У період зав’язування плодів використовують доломітове борошно.

Хвороби і шкідники

Слива сорту Амурська троянда схильна до чорної узловатости. Захворювання вражає молоді пагони. На них з’являються ущільнення і м’які зелені здуття. Зі збільшенням наростів, гілки деформуються, порушується обмін речовин в корі і камбії. Решта грибкові захворювання практично не вражають культуру. Найнебезпечніший шкідник, який вражає Амурську троянду, – попелиця сливова запилення. Комаха харчується соком нирок, листя і пагонів. Пік розвитку личинок припадає на червень-липень, коли йде формування зав’язі.

  1. Чорну вузлуватість усувають комплексно. Видаліть уражені гілки спаліть їх. Поверхні обробіть 1% розчином мідного купоросу. Потім замажте зрізи олійною фарбою.
  2. У боротьбі з тлею використовують «Карбофос». На 8 л води додають 60 г речовини. Після обробки вживати плоди можна через 1 місяць. Дозування збільшується до 80 г, якщо поголів’я комах дуже велике і існує ризик втратити рослина. Якщо почали в’янути пагони і листя, зав’язі краще видалити з дерева і провести повноцінне лікування.

Профілактичні заходи

В якості профілактики хвороб і шкідників, проводиться обробка 1% розчином мідного купоросу до набрякання бруньок, після цвітіння і збору врожаю. Щоб не допустити розмноження грибкових спор і шкідників, регулярно рихлить грунт у пристовбурних колі і проводите санітарну обрізку. Після збирання врожаю, видаляйте з ділянки весь садовий сміття.