Вирощування сливи Мірабель

Багато садівники відносяться до слив з особливою любов’ю. Колоновидні сливи мають набагато менше поширення, але все ж є цінителі дерев і з таким штамбом. Слива Мірабель є популярним сортом подібного типу.

Слива Мірабель

Особливості різновиди

Різновид Мірабель – це ціла група французьких сортів, які являють собою щось середнє між аличею і сливою. Батьківщиною є Мала Азія. Вирощується в Європі: в Німеччині, Франції, в північній частині Африканського континенту, на Україні і в середній частині Росії.

Переваги сорту:

  • скороплодность (на другий рік після посадки);
  • врожайність (10-12 кг з дерева);
  • висока стійкість до гоммоз, клястероспоріозу, сірої гнилі та коккомикозу;
  • легко відділяється кісточка;
  • плоди не осипаються відразу після дозрівання;
  • дерево невисоке (до 1,7 м);
  • можна вирощувати на невеликих ділянках (рослині достатньо 50 см).

Колоновидна зливу Мірабель

Опис вказує і на недоліки сорти:

  • вимагає уважний догляд;
  • менш морозостійка, ніж інші сливи;
  • дуже погано переносить протяги і вітру.

Опис дерева і плоду

Штамб колоновидний, до 1,7 м у висоту. Листя довгасті, темно-зелені. Плід округлий або овальний, маленький – до 20 мм в діаметрі. Це і стало причиною назви сорту, що походить від французького слова «світі», що означає «кругла мушка прицілу». Дозрівати плоди починають до середини серпня.

Урожайність сливи Мірабель

Колір плоду – золотисто-жовтий. Шкірочка міцна і щільна. М’якоть має дуже приємний аромат, а смак (кислий, солодкий або ж просто з кислинкою) залежить безпосередньо від сорту. Те, що кісточка легко відділяється, робить плід зручним для консервації і заготовки сухофруктів.

дерево мірабель

Збирають урожай в кілька підходів, оскільки плоди, що залишилися на гілках, можуть почати тріскатися і загнивати.

Вибір саджанця і місця

Купуючи рослину, слід уважно його оглянути. Коріння повинні бути цілими, живими, без будь-яких пошкоджень. На гілках теж не повинно бути ніяких ознак хвороб або шкідників.

Плоди сливи Мірабель

Чим старше саджанець, тим гірше він приживається. Оптимальний вік – 1 рік.

Місце посадки має величезне значення для росту і плодоношення сливи. Найкраще вибрати ділянку, де багато сонячного світла. Затемнене місце може привести до невиспеванію врожаю і захворювання дерева.

Сорт сливи Мірабель не любить протягів і надмірного скупчення вологи у коренів. В ідеалі грунтові води мають бути остаточні на відстані 1,5 м від поверхні.

Особливості посадки

Оптимальний термін висадки залежить від району: в південних – це осінь, а в північних – весна (коли земля повністю буде прогріта). Нерідко радять викопувати ями восени, навіть якщо висаджуватися рослина буде навесні. Розмір ями – 0,4 м в ширину і 0,4 м в глибину. В ряду між деревами має залишатися 0,5 м, а між рядами – не менше 1 м.

Під час висадки мінеральні добрива додавати не можна. Виняток – перегній. Його змішують з садової грунтом. Якщо грунтові води близько, то на дно поміщають шар дренажу (дрібні камені або бита цегла). На нього насипається родючий грунт, а зверху ставиться саджанець.

посадка сливи

Схема посадки сливи

Коренева шийка останнього повинна знаходитися на 3-4 см від поверхні. Перед тим як засипати яму ґрунтом, коріння дерева потрібно добре розправити, а потім акуратно притоптати руками.

Правильний догляд

Мірабель любить помірно вологий грунт, тому не можна забувати про полив. Якщо немає посухи, то оптимальним буде поливати рослину 1 раз в місяць. У посуху це треба робити частіше.

Не можна забувати і про розпушування грунту в пристовбурних кіл. Коріння сливи будуть дихати, вона буде набагато здоровіше, але, щоб не було вивітрювання, робіть мульчування перегноєм або торфом.

Колір сливи Мірабель

Для здоров’я і гарного росту Мірабель потребує підгодівлі: на 1 рослину доводиться 2 л розчину сечовини (50 г на 10 л води). Робиться це в 3 етапи.

  • Під час активної вегетації.
  • Через 14-15 днів після першої.
  • Через 14-15 днів після другої.

Удобрювати можна коров’яком або селітрою. Обрізка потрібна тільки санітарна, щоб прибрати пошкоджені і підмерзлі гілки взимку. Якщо є кілька хороших пагонів, то серед них вибирається самий здоровий і міцний. На зиму стовбур закривається опалим листям і соломою. Нижню його частину закривають лапником, щоб уберегти від гризунів.

Хвороби і шкідники

Мірабель може зазнавати нападів сливової плодожерки. Комаха залишає свої яйця на плодах через 2-3 тижні після цвітіння. З’явилися потім гусениці проїдають сливи наскрізь ще до їх дозрівання. Уражені плоди слід знищити, а, щоб запобігти нападу метеликів, в кінці весни на сливи вішають спеціальні феромони.

коккомікоз

Коккомікоз проявляється плямами червоного і коричневого кольору

Дерево вважається стійким до захворювань, але, якщо не стежити за його здоров’ям, клястероспоріоз може розвинутися. Для запобігання та лікування використовують фунгіциди.

Профілактика

Будь-яке захворювання краще попередити, ніж потім лікувати. До профілактичних заходів можна віднести:

  • своєчасний і не зайве рясний полив;
  • достатню кількість сонячного світла;
  • своєчасне видалення всіх пошкоджених гілок.

Висновок

Мірабель примітна тим, що це один з найпопулярніших сортів штамбових слив. Якщо у вас на дачі мало місця або ви ходите посадити дерево, яке не буде дуже високим, але дасть хороший урожай, слива Мірабель підійде ідеально.