Більшість плодових дерев призначене для вирощування в середній смузі країни, але є і такі різновиди, які підходять для посадки в північних областях і характеризуються стійкістю до низьких температур повітря і ґрунту. Опис сорту вишні Загорьевской вказує на те, що вона ідеальна для вирощування на Кавказі та Уралі.
Основні характеристики
Вегетація різновиди триває 100 днів, і збір врожаю припадає на кінець липня. Плодоношення настає на 3 рік після посадки.
Загорьевской вишня характеризується стійкістю до температур до -30 ° С. Вона Самоплодность, тому не потребує додаткових сусідніх запильниках.
Особливості куща
Середня висота кущів складає 3 м. Крона кущі не розлога, пірамідальної форми. З інших особливостей різновиди, відзначаються:
- листя овальної форми, їх довжина становить 6 см;
- поверхня глянцева, з щільним шаром нальоту з воску;
- колір листової пластини темно-зелений;
- опис вказує на наявність дрібних ніжно-рожевих суцвіть, які складаються з 5 квіток;
- пагони прямі, довжиною до 40 см;
- кора дерева сірого відтінку, не відшаровується від основного стовбура.
Особливості ягід
Опис вказує на те, що вишня Загорьевской має наступні характеристики ягід:
- форма округла;
- середня вага плода – 6 г;
- поверхню шкірки має насичений червоний відтінок;
- шкірка досить щільна і захищає ягоди від перезрівання і розтріскування;
- м’якоть соковита, бежевого відтінку, в ній містяться невеликі волокна;
- смак приємний, кисло-солодкий;
- застосування універсальне.
Посадка і вирощування
Вирощувати вишню сорти Загорьевской прийнято в легких ґрунтах, які характеризуються високою родючістю, т. Е. Посадка рекомендується в суглинні або піщані землі.
Посадка цього різновиду повинна проводитися на підвищених ділянках, щоб грунтові води не підвищували вологість в кореневій системі. Кислотність ґрунту не повинна перевищувати 3%, в іншому випадку обов’язково проводять вапнування землі (розводять 2 кг вапна в 5 л води і вливають по 5 л розчину на кожен 1 кв. М.).
При виборі саджанця, віддавайте перевагу 2-річним зразкам, які пройшли етап щеплення. Це дозволить їм бути більш стійкими до захворювань і зміні температурного режиму. Коріння повинні бути розвиненими, довжиною до 30 см. Висота саджанця вишні сорту Загорьевской – 1 м.
Ділянка готують з осені, а ось саму посадку проводять в кінці березня. Восени потрібно перекопати територію і видалити всі сторонні предмети (камені, скла, бур’яни і коріння інших рослин). Після цього землю підгодовують перегноєм, застосовуючи 5 кг на 1 кв. м.
На початку березня викопують лунку розмірами 70 × 70 см. Всередині неї встановлюють дренажну систему для контролю повітрообміну і вологості. Присипають дренаж 2 см грунту і 2 кг перегною. Через кілька тижнів, коли добрива вбереться в землю, всередину посадкової лунки поміщають саджанець. Його коріння розподіляють по всій ямі і щільно присипають землею. Поливають рослину на наступний день, використовуючи 15 л води. Дистанція між кущами вишні повинна становити 3-4 м.
Особливості догляду
Догляд за цією культурою полягає в правильних підгодівлі і поливах.
- Підгодовувати належить, застосовуючи комплексні добрива. Навесні вливають по 20 л нітрату калію (30 г на 10 л води), а восени використовують суперфосфат (40 г на 5 л води).
- Полив повинен здійснюватися з інтервалом в 10 днів. Кожен раз використовують не менше 10 л теплої води на кожен кущ. Важливо відзначити, що всі підгодівлі й поливи потрібно робити на наступний рік після посадки.
- Рослина потребує хорошого воздухообмене, тому щотижня потрібно видаляти бур’яни і розпушувати верхній шар землі (глибина не більше 6 см).
- Обрізка полягає у видаленні сухих або уражених хворобою гілок. Для захисту коренів від сильних морозів, проводять мульчування пристовбурної частини землі, застосовуючи солому і перегній.
Хвороби і шкідники
Вишня Загорьевской рідко піддається поширених захворювань, але іноді зустрічаються ознаки плодової гнилі та оливкової плямистості. Щоб позбутися від цих захворювань, потрібно проводити щотижневу обробку дерева розчином бордоської рідини (50 г на 4 л води).
Якщо відзначається ураження кущів блішки або кліщами, то краще використовувати розчин мідного купоросу (20 г на 5 л води) або «хомус» (60 г на 5 л води). Від попелиці кращим засобом стане медесодержащими речовина «оксихом» (40 г на 3 л води). Обприскування повинні проводитися раз в 2 тижні.