Вирощування зимостійких сортів абрикосів

Після того як були виведені морозостійкі сорти абрикоса, цей фрукт перестав бути недоступною екзотикою. Тепер в будь-яких кліматичних умовах дачники успішно вирощують абрикосове дерево, збираючи відмінний урожай. Секрет успішного фермерства полягає в правильному виборі зимостійкого сорти.

абрикос Медовий

Абрикос Медовий – низькорослий зимостійкий сорт

Характеристика зимостійкого абрикоса

Абрикосова дерево родом з Гімалаїв. Небезпека для плодів в середній смузі представляють не тільки низькі температури, але і пронизливий вітер, відлиги, що змінюються заморозками, відсутність снігового покриву. Несприятливі погодні умови можуть привести до того, що на дачній ділянці виросте карликовий абрикос. Низькорослі ж дерева не приносять хорошого врожаю.

Найбільше від перепаду температур страждають абрикосові нирки. Найнебезпечніший період для них настає на початку весни (кінець квітня), коли зимова погода продовжує нагадувати про себе. Навіть невеликі заморозки (від -1 і до -3 ° С) справляють негативний вплив на плодових зав’язях. Досліди селекціонерів дозволили вивести нові сорти абрикоса, які виростають в північних широтах і переносять скачки погоди.

Морозостійкий абрикос слід вирощувати в грунті, багатому поживними речовинами, на відкритих дачних ділянках, не забуваючи рясно поливати саджанці. На 4-й рік дерево починає стабільно плодоносити.

Абрикоси містять масу мікроелементів, тому корисні для здоров’я людини. З них можна приготувати домашнє варення, джеми, компоти і наливки.

Популярні зимостійкі сорти

Отримати рясний урожай абрикоса можна, посадивши у себе на ділянці морозостійкі саджанці. Затребувані зимостійкість сорту абрикос зможуть порадувати рясним врожаєм при правильному догляді за деревом.

Ранній Бай

Сорт вкрай морозостійкий – рослина прекрасно переносить мінусові температури до – 45-50 ° С. Абрикос Бай спеціально виведений селекціонерами, для підвищення стійкості рослини до поганих погодних умов. В середньому дерево досягає 5-6 м у висоту, мають гарну, але негусто крону.

Характеристика сорту:

  • плодоносити дерево починає вже в червні, дає стабільний урожай;
  • плоди дозрівають протягом усього літа, до самого кінця серпня, мають характерний сонячний забарвлення.

Плід відрізняється середнім розміром і пропорційної формою. Це столовий сорт абрикос, тому у нього соковита м’якоть.

Смак плода приємний, з яскраво вираженою кислинкою. Абрикосові кісточки невеликі, легко відокремлюються від плоду. В середньому абрикос важить 35-45 р сезон при правильному догляді з одного саджанця можна зібрати від 70 до 100 кг плодів.

Абрикос Ранній Бай

Абрикос Ранній Бай витримує п’ятдесятиградусні морози

Августин

Дерева цього сорту плодоносять щорічно. Пік урожайності припадає на кінець літа-початок вересня. Абрикос Августин має наступний опис:

  • дерево великого розміру – 8-9 м у висоту;
  • густа крона;
  • великі плоди – 35-40 г, подовженої форми і жовто-оранжевого забарвлення.

Смак солодкий, м’якоть соковита. Сорт відмінно підходить для приготування домашніх заготовок.

Ці абрикоси зимостійкі, добре ростуть в північних широтах Росії (Владивостоці, Сахаліні, Хабаровську). Щоб рослина добре запилюють, висаджувати деревця слід поряд на одній ділянці, таким чином інші сорти абрикоса стануть обпилювачами Августина. Доросле дерево має розкидисту крону, тому в процесі посадки дерев слід дотримуватися відстань в 15-20 м. Яма повинна бути досить глибокою, щоб помістити всю кореневу систему саджанця (70х80 см).

Дерева невибагливі і не вимагають складних знань по догляду. Аматорського нагляду буде досить. Єдине правило, яке необхідно дотримуватися в обов’язковому порядку – підгодівля мінеральними добривами (як органічними, так і суперфосфату).

абрикос Августин

Абрикос Августин плодоносить щорічно

Харкот

Сорт виведений канадськими селекціонерами. Йому віддають перевагу більшість європейських фермерів. У продаж саджанці вперше надійшли в кінці 80-х років. Дерева зимостійкі і можуть переносити різкі коливання температури повітря. Абрикос Харкот відноситься до фруктів із середнім терміном дозрівання – плоди прибирають на початку липня.

Абрикоси мають велику форму і важать 65-85 м Відрізняються яскравим помаранчевим рум’янцем на боках. Прекрасно переносять транспортування і користуються великим попитом у покупців з-за акуратного зовнішнього вигляду і приємних смакових якостей. Однаково добре підходять для приготування домашньої консервації та вживання в свіжому вигляді.

Абрикоси Харкот – самобезплідний сорт, тому для гарного плодоносіння поруч з цими деревами повинні бути посаджені інші плодові культури. Саджанців не страшні весняні заморозки. Абрикосові нирки переносять навіть мінусову температуру.

Харостар

Сорт виведений канадськими садівниками. Абрикос Харостар люблять за гарний зовнішній вигляд – яскраві помаранчеві плоди з гладкою шкіркою, соковитою м’якоттю і слідкувати-кислуватим присмаком. Плоди відмінно транспортуються, прекрасно зберігаються і користуються попитом у господинь. Абрикоси можна використовувати для приготування домашнього варення і джему.

Ананасовий

Абрикос ананасовий був виведений в Криму. Характерні особливості сорту:

  • середнє зростання дерев – 8-9 м;
  • куляста густа крона з великим листям.

Плоди у саджанців утворюються на нових пагонах, тому дерева потребують щорічної обрізку.

Це Самоплодность рослина: навіть якщо навколо не буде іншого рослини, абрикос дасть рясний урожай. Щоб поліпшити смак плодів, поряд з ним садять сливи, персики, аличу. Важливо вчасно зібрати урожай (не пізніше кінця липня), інакше плоди моментально перестигнуть і опаде.

Жовті абрикоси мають велику довгасту форму. Стиглі плоди відрізняються гарним золотистим кольором. М’якоть соковита і по забарвленню нагадує ананас (звідси і пішла назва сорту). Незважаючи на великий розмір, плоди мають маленьку невиражену кісточку.

Сорт не тільки володіє морозостійкістю, але також несприйнятливий до різних грибкових захворювань. Відрізняється пізнім цвітінням, що дозволяє деревам благополучно переживати перепади погоди і зберігати врожай. У сезон досвідчені садівники збирають від 135 до 155 кг абрикос. Після збору плодів їх необхідно відразу переробити, оскільки вже через 8-10 днів вони починають псуватися.

Витривалий

Назва сорту походить від здібностей рослини стійко переносити погодні негаразди. Абрикос несприйнятливий до низьких температур, оскільки при схрещуванні селекціонерам вдалося домогтися товстої кори. Саджанці цього сорту швидко набирають зростання, але стабільний урожай приносять після 5-річного віку. Плоди середнього розміру, золотисто-карамельного відтінку.

Червонощокий

Незважаючи на те що цей сорт був виведений в 40-х роках, він користується популярністю у садівників і сьогодні. Його вигідно відрізняє багата врожайність: 120-130 кг. Використовуючи здатність сорту протистояти суворому клімату, на його основі були виведені нові популяції абрикос (Нікітінський, Миколаївський, син Краснощок). Це середньостиглий сорт, тобто плоди дозрівають в середині літа. Саджанці не виростають до великих розмірів, але мають густу крону. Плоди відрізняються солодкістю і соковитістю.

Медовий

Відрізняється низькорослістю і невеликим розміром плода приємного жовтувато-оранжевого кольору з нечастими вкрапленнями більш темного відтінку. Дерева витримують температуру від -30 до -35 ° С, а в сильні морози і до -40 ° С. Сорт стійкий до різних плодовим інфекцій. Плоди довгий час зберігають лежкість.

Снегірек

Деревця вирощуються на Крайній Півночі. Сорт не потребує укритті і прекрасно себе почуває в сніжну погоду. Саджанці не перевищують 1,5 м і пізно цвітуть, тому весняні заморозки їм не страшні. Плоди зберігаються до самого січня. Єдиний недолік сорту: абрикоси Снегірек часто хворіють грибковими хворобами, тому у весняний період деревця потребують ретельного догляду. Необхідно стежити, щоб не відбувалося застаивание води біля коріння, інакше це може спровокувати розвиток інфекції, яка моментально поширюється по всьому дереву.

абрикос Снегірек

Абрикос Снегірек підходить для вирощування на Крайній Півночі

Послепосадочний догляд

Виростити зимостійкі сорти абрикоса нескладно, при дотриманні певних правил:

  • Регулярна обрізка. З настанням осіннього періоду дерево обов’язково слід рятувати від сухих і хворих пагонів.
  • Рясна волога. Залежно від погодних умов культуру поливають 2-3 відрами теплої води по кілька разів на тиждень.
  • Розпушування грунту і мульчування на глибину 5-10 см. Це необхідно для того, щоб волога змочувала всю кореневу систему.
  • Добрива. Органічні речовини вносять при посадці, суперфосфат – в період активного росту.
  • Пересаджування. Роблять це не раніше осені – після того, як на вулиці досить похолодає, а листя повністю опаде.

Висновок

Правильно вибравши для посадки сорт, можна виростити відмінний урожай навіть в суворих кліматичних умовах. Селекціонери вивели безліч сортів, які добре переносять мінусові температури, володіють прекрасними смаковими якостями і підходять для приготування домашніх заготовок. Ообенно зимостійких сортів: вони не потребують якихось особливих заходах по догляду. Морозостійкі сорти необхідно регулярно поливати, удобрювати і обрізати.