Волоський горіх часто використовують для прикраси ландшафтного дизайну і отримання прибутку. Цей вид дає багато плодів, тому багато хто займається його вирощуванням з метою їх продажу. Буває так, що виникають хвороби волоського горіха. Щоб боротися з ними, треба визначити причини їх появи, однією з них є неправильний догляд.
Білий метелик – один з шкідників волоського горіха
Причини виникнення
Садівники задаються питанням, чому з’явилися хвороби волоського горіха. Неправильний догляд є основним провокатором виникнення хвороб.
Основні фактори:
- довгі весняні заморозки;
- град або кислотний дощ;
- дощова погода;
- виснажена грунт.
Не всі фактори залежать від дій садівника, вплинути на погоду не можна, але є способи, які допомагають допомогти дереву. Після тривалих дощів проводиться обробка спеціальними засобами, а морозної навесні горіх слід накрити плівкою.
Бурі плями на дереві
Якщо на зелених волоських горіхах з’явилися чорні плями з бурим відтінком, то це свідчить грибкової хвороби (Марсон). Причина виникнення – надлишки вологи. Недуга відразу вражає молоді пагони і тільки потім переходить до дорослих. На листках з’являються бурі плями, які з часом покривають його повністю. Якщо Марсон з’являється в період цвітіння, вона знищить всі квіти, і плоди не з’являться.
Щоб впоратися з подібною хворобою, необхідно використовувати бордоською рідиною. З її допомогою потрібно обробляти дерево три рази. Цей засіб можна приготувати і самостійно, знадобитися негашене вапно і мідний купорос в рівних частинах.
Можна використовувати препарати, які продаються в магазинах садівництва. Найпопулярнішими є «Строби» і «Вектра». Ці кошти можна застосовувати для профілактики.
Бурі плями свідчать про грибкове захворювання
Небезпека бактеріозу для волоських горіхів
Бактеріоз – це захворювання волоського горіха, через якого у дерева з’являється плямочка чорного кольору, опадає листя. Недуга негативно впливає не тільки на саму рослину, а й на його плоди. При бактеріозу зав’язі плодів опадають разом з листям. Якщо горіхи на дереві і залишаються, то в підсумку виходять плоди не дуже високої якості.
Бактеріоз може розвиватися в будь-якій частині дерева. Він виникає через надлишок вологи або великої кількості азотних добрив в грунті.
Щоб боротися із захворюванням необхідно набратися терпіння. Відразу збираються і спалюються всі опале листя. Дерево слід обробити мідним купоросом. Якщо хвороба сильно вразила горіх, то краще використовувати для цього бордоською рідиною. Лікування проводити в два або три етапи.
Бактеріоз проявляється характерними темними плямами
Кореневої рак
Кореневої рак є найнебезпечнішим захворюванням волоського горіха. Він потрапляє через різні тріщини на дереві. Виявити уражені ділянки можна по опуклостям, які з’являються на стовбурі і корені. Якщо горіх захворів на цю хворобу, то він перестане рости і плодоносити. На останній стадії раку дерево гине.
Боротьба із захворюванням полягає у видаленні наростів з коренів. Якщо цього не зробити, врятувати дерево буде неможливо. Після видалення наростів місця їх утворення обробляють розчином каустичної соди, промивають водою.
Кореневої рак може повністю погубити дерево
Шкідники як причина хвороб
Шкідники волоського горіха є такими ж небезпечними для нього, як і хвороби. Іноді їх поява є причиною недуги. Одним з шкідників волоського горіха є яблунева плодожерка. Через неї горіхи починають обсипатися раніше покладеного часу.
Щоб запобігти її появу, треба регулярно прибирати з дерева гнізда, які створюють гусениці.
Ще один паразит, нападаючий на волоський горіх, носить назву білий метелик. Вона починає знищувати не тільки листя рослини, але і молоді пагони. Велика кількість білого метелика призводить до того, що листя осипаються. Якщо з нею не боротися, то дерево втратить свою зелене листя завчасно. Шкідник активно нападає на горіх з липня і до вересня.
Якщо ви побачили гусениць або лялечок на дереві, їх варто відразу зняти і спалити. Позбутися від метелики можна тільки за допомогою спеціальних препаратів ( «Дендробаціллін» і «Бетоксібаціллін»).
Моль – ще одна комаха, яка нападає на волоський горіх. Цей паразит харчується соком горіхових рослин і проявляється у вигляді невеликих бурих утворень на листі. Позбутися від комахи можна за допомогою спеціальних засобів.