Жовті квіти в саду: монохромність або «веселка» на клумбах

жовті квітиЗа давньою народною прикметою, не можна дарувати жовті квіти і предмети людині, з яким не хочеш розлучатися. Цей міф прийшов до нас із старої доброї Європи. Сучасні любителі квітів не вірять старим казкам. Подивіться на ці квіточки. Хіба вони викликають почуття смутку? Зовсім навпаки, дивлячись на них, відчуваєш тепло і яскраве сонячне світло. А як дивно і красиво звучать їхні назви: тюльпан, нарцис, ірис, примула і багато-багато інших.

Жовті квіти: багаторічники різних рівнів зростання

Оформлення ландшафту – копітка робота. Потрібно врахувати багато нюансів при посадці різних саджанців. Багато часу дизайнери приділяють підбору кольорової гами на клумбах, ще більше, якщо ця клумба – багатоярусна. У таких композиціях значне місце віддається жовтим кольорами, переважно – багаторічним їх видами. Фахівці знають свою справу, а наші рекомендації призначаються початківцям садівникам.

Квіти для верхнього ярусу багаторівневих клумб (див. Фото):

  • Язичник сибірський – єдиний вид рослини з 150 язичник, зростаючий в Сибіру і на Далекому Сході Росії. Багато окультурених сортів зустрічається в садах і парках Євразії. Рослина високоросла, може досягати 1,3 метра у висоту, квіти розташовані на високих квітконосах, їх забарвлення, в залежності від різновиду, буває блідо або яскраво-жовта, оранжева, рідко – з червоним відтінком.

квіти жовтого кольоруязичник

  • Дивосил (жовтий колір) – за формою його квіти нагадують айстри, але трохи меншого розміру, в висоту рослина досягає 1,5 метрів і більш, квіти жовтих відтінків.
  • Рудбекия – висока рослина (до 3 метрів) з яскравими жовтими квітами.

Квіти для середнього ярусу. Тут перевагу потрібно віддати:

  • нарцисів;
  • півонії;
  • тюльпанів;
  • ірису;
  • Купальниці;
  • лілійників.

квіти з жовтими пелюсткамиПівонія

Всі ці квіти мають середню висоту від 0,2 до 1,3 метра, але різняться формою, розмірами і відтінками. Ці трав’янисті багаторічні культури добре впишуться в ландшафт приміських приватних садів, на дачних і паркових клумбах. Залежно від сортової приналежності, час цвітіння у них різний, як і інтенсивність запаху: слабкий аромат, невловимий, або стійкий і різкий.

Квіти нижнього ярусу клумб, які можуть служити обрамленням сформованої клумби, прикрасою бордюрів і доріжок – це гіацинт, примули, шафран або крокус. Висота їх всього від 10 до 40 сантиметрів.

Жовта монохромність або райдужне різнобарв’я

У кожного, будь то фахівець високого класу або звичайний любитель, є свої переваги у виборі колірної гами для складання та оформлення своїх клумб. Одним подобаються однотонні і приглушені тони, іншим – яскраві і бурхливі феєричні вибухи фарб. Жовтий колір підходять і тим, і іншим.

У монохромному стилі

Монохромний стиль – створення дизайну, де відсутні різкі колірні перепади. Для «сонячних» клумб не потрібно використовувати рослину одного виду і сорту, саме в відтінках жовтого кольору відчувається гра світла, переходи зовсім блідих, до яскравих, майже вогненно-помаранчевих з червоним відтінків. Чи це не сонячні спалахи і згасання?

Порада. Якщо ви хочете виростити свою «сонячну» клумбу, не пошкодуйте часу, вивчіть всі властивості рослин, які вирішите посадити на ній: точну забарвлення пелюсток, час початку і закінчення цвітіння, умови вирощування та методи догляду. Вам все це стане в нагоді.

У різнобарвною гамою інших рослин

Не всім подобаються однотонні клумби, ці люди вважають за краще оформити квітник в поєднанні з квітами різних відтінків, відмінних від жовтого забарвлення. Для них ми приготували кілька рекомендацій:

як посадити жовті квітиоформлення клумби

  1. Не можна на одній клумбі висаджувати рослини з квітами різного забарвлення, але більш ніж 3-4 видів. Вони повинні поєднуватися один з одним. Жовті пелюстки квітів добре відтіняють червоні або бордові, але погано виглядають з блакитними і синіми. Хороше поєднання: жовті нарциси, червоні тюльпани, білі лілії.
  2. Низькорослі квіти не слід садити позаду високорослих жоржин або півоній. Тобто, необхідно дотримуватися правильну поверховість посадок, щоб одні квіти не загороджували інші.
  3. Сусідство рослин необхідно дотримуватися по їх агротехнічним вимогам вирощування. Світлолюбні культури не саджають разом з тими, що вважають за краще затінення, вологолюбні не можуть бути сусідами з рослинами, яким надлишок вологи тільки зашкодить.

Увага! Перед тим, як висаджувати багаторічні квіти на їх постійне місце, добре обдумайте, де вони будуть виглядати більш виграшно, з чим не зможуть бути сусідами. Багаторічники – це надовго, а постійна пересадка може нашкодити рослині.

Квіти, що володіють позитивною енергетикою, знайдуть собі застосування на будь-якій ділянці, будь то квітник на дачі або в парку, оранжерея або теплиця в заміській садибі. «Сонячна» клумба підніме вам настрій, додадуть енергії і тепла навіть в самий похмурий день.

Жовті квіти в саду: відео