З’явився сорт Зірниця завдяки виноградарю Віктору Миколайовичу Крайнову, який вважає гібрид (Талісмани і Кишмиш променистий) одним з кращих серед жовтих сортів винограду. Дуже часто виноград Зірниця (складний міжвидовий гібрид) садівники називають ранньої Аркадією, так їх характеристики дуже схожі, тільки повна зрілість Зірниці настає на 5-10 днів раніше і ягоди трошки менше, ніж у Аркадії.
Зірниця молодий сорт, йому лише трохи більше двадцяти років
Мрія селекціонера-любителя збулася
Зірниця молодий сорт, йому лише трохи більше двадцяти років. Садовий ділянку В.Н. Крайнова розташований в низькій місцевості, там, де часто бувають тумани і стоїть вогкість, тому не всі види винограду витримували такі суворі умови. Селекціонер-аматор поставив собі завдання знайти сорт, ягоди якого будуть витримувати такі умови, які не гнити, що не розтріскуватися. Зірниця, став одним з перших сортів, які вивів виноградар. У 1997 році гібрид дав перші плоди, які спробували члени сім’ї Крайнова і його друзі. Сорт втілив в собі кращі якості своїх батьків, сорти Талісман:
- урожайний;
- смачний;
- не схильний до гниття;
- тип квіток – жіночий.
Сорти Кишмиш:
- смачний;
- квітки – чоловічі;
- бессемянним;
- солодкий і корисний;
- тип квітки – чоловічий;
- містить безліч вітаміну С, необхідного для імунної системи людини;
Опис
Виноградна лоза сильна і росла. П’ятилопатеве, слабо розсічені листя середнього розміру, внизу покриті ледь помітним, приємним на дотик оксамитовим пушком. Ягоди не схильні до горошенія, квітки двостатеві, запилюються якісно.
Виноградна лоза сильна і росла
Вегетативний період короткий (105-115 днів). Грона великі 800-1500 грам, конічної-циліндричної форми. Ягоди схожі на подовжене яйце із загостреним кінцем. Гарний світло-бурштиновий колір плодів, привертає увагу, серед смарагдових зеленого листя, грона Зірниці виглядають вельми привабливо. Вага однієї ягідки 9-12 грам. Гармонійний приємний смак, в якому можна виявити нотки м’яти. Плоди дуже солодкі (цукристість 16-18%), м’якоть хрустка, щільна. Деякі дегустатори називають плоди Зірниці медовими. Морозостійкість до мінус 23 градусів. Кислотність 6-7 г / л. Ягоди не схильні до гниття, не розтріскуються. Шкірочка середньої щільності, під час їжі не відчувається і не заважає.
- гармонійний насичений смак;
- щільна, з помітним хрестом м’якоть;
- їстівна шкірка;
- гарне визрівання лози;
- відмінне укорінення саджанців і живців;
- позитивна реакція на підщепи;
- мало уражається осами;
- висока опірність виноградним хвороб (антракнозу, мілдью та оїдіуму 3-3,5 бала);
- чудовий товарний вигляд;
- збереження кількісних і якісних характеристик при транспортуванні на далекі відстані.
У винограду тільки один недолік: збирання врожаю потрібно проводити в термін, інакше ягоди швидко висихають і заізюмліваются.
Виноград користується попитом в торговій мережі. В цей час масового надходження винограду на прилавки не спостерігається, тому смачний і привабливий зовні сорт Зірниця охоче купують. Він придатний для безпосереднього вживання в їжу і для виробництва вина. Деякі дачники використовують виноградну лозу Зірниця для прикраси пергол і альтанок.
Посадка
Виноград воліє грунт багату поживними речовинами, чуйний на підгодівлю, але може рости і на глинистих ґрунтах з гарним дренажем. Живці винограду добре вкорінюються, тому отримати якісні саджанці не становить проблем.
Опис догляду за сортом рекомендує яму під посадку готувати заздалегідь, найкраще з осені.
- Розмір ями 100х100 см.
- На дно ями шаром 40 см укласти перегній коров’яку разом із золою.
- Зверху товщиною 10 см насипати деревна тирса і залишити на зиму.
- Навесні по центру ями насипати невелику гірку землі.
- По центру розмістити саджанець. Садити на 10-15 см глибше, ніж був вирощений в горщику.
- Акуратно розподілити коріння і засипати землею. Легко утрамбувати землю.
- Рясно полити (2 відра води по 10 л).
Виноград воліє грунт багату поживними речовинами
Захист від хвороб
Виноград стійкий до більшості хвороб винограду і виноградної лози, але в особливо вологих місцях і там, де температура повітря висока і йдуть часті дощі, рекомендується обприскувати кущі свежеприготовленной бордосской сумішшю (навесні і в вегетаційний період).
Обрізка
Живці сорти відмінно вкорінюються. Сорт сумісний з підщеп. Обрізають саджанці винограду до 6-8 очок, але допустимо до 2-3. На кущ рекомендовано 35-40 очок і одна гроно на втечу. Пасинки і пагони, які заважають проникненню променів сонця і накопичення цукру в ягодах обламують, а кисті нормують.
Восени рекомендується підгодувати Зірницю суперфосфатом, який сприяє кращому розвитку кореневої системи, щоб краще підготує рослина до майбутньої зими.
Догляд
Сорт не примхливий і при створенні мінімальних умов дає високі врожаї, охоче і з вдячністю відгукується на підгодівлю грунту мінеральними і органічними добривами. На початку весни лозу підживлюють азотними добривами, стимулюючими ріст пагонів і листя.
У період дозрівання ягід, лоза з вдячністю відповідає на внесення калійних добрив.
Підготовка до зими
В регіонах, де температура в зимовий період менше мінус 23 градус, сорт Зірниця необхідно вкривати.
Перед тим, як відправити виноградну лозу на зимову сплячку, необхідно обрізати гілки, зняти з шпалер і обв’язати лозу бавовняними стрічками.
На землю покласти тонкий лист фанери і укласти на нього обв’язані гілки винограду так, щоб вони не торкалися землі, закріпити скобами. Зверху присипати землею і вкрити лутрасилом (руберойдом, плівкою, нетканим полотном).
Можна викопати канавку глибиною 30 см і точно таким же способом укласти виноградну лозу.
Порожнечі, що утворилися, при укладанні виноградної лози, заповнити сухою соломою, ялиновими гілками, листям. Рекомендується закласти разом з лозою отруту для мишей, так як гризуни дуже люблять погризти соковиті гілочки в «теплій хатинці».
Молодий сорт оцінили на Україні, Молдові, Україні, успішно вирощують його і в Білорусі, Краснодарському краї і Сибіру. Сорт однаково добре підходить для вирощування у великих фермерських господарствах і на крихітних дачних ділянках і приватних подвір’ях.