Опис і особливості популярної яблуні сорту Зірочка

Сорт яблуні ЗірочкаСорт Зірочка – один з найбільш затребуваних у вітчизняних садівників. Посадка і догляд за яблунею досить прості, смакові якості – відмінні. Це робить її універсальною: яблучка смачні в домашній випічці, у вигляді повидла, джему або просто так. У статті зібрані опис з докладними фото, рекомендації та відгуки про вирощування Зірочки.

Опис сорту

Зірочка – це зимовий сорт яблук. У юного дерева крона має округлу форму і підвищену густоту. В середньому на 15-20-й роки життя яблуня виростає до 5 м у висоту і 6 м в ширину:

  • гілки довгі, мають безліч дрібних відростків;
  • пагони довгі і тонкі, коричнево-червоного кольору;
  • лист овальний, з зазублинами по краю;
  • черешки короткі;
  • плоди не дуже великі, щільні, важать в середньому 80-130 г, але можуть бути і важче;
  • за кольором яблука округлі, світло-зелені з червоним відливом, поверхня злегка відблискує;
  • м’якоть плоду світло-зелена, злегка рожева біля поверхні;
  • на смак яблука соковиті, кислувато-солодкі, сорт вважається столово-десертних.

сорти яблуньЯблуко сорту Зірочка

Яблучка цього сорту складаються з:

  • сахарози – трохи більше 10%;
  • тітруемих кислот – їх 0,65%;
  • сухих речовин – понад 13%;
  • аскорбінки – до 15 мг в 100 г продукту;
  • Р-активних катехінів – 135 мг в 100 г продукту.

Сорт вважається відмінним ісходником для роботи селекціонерів. Він прекрасно уживається з іншими зимовими яблунями, серед яких: Антонівка, Жигулівське, Ладога, а також Богатир, Білоруське малинове і ін. Для Антонівки Зірочка – найкраща сусідка, оскільки є для неї хорошим обпилювачем. Сорт підходить для вирощування в Північно-Західному, а також Центральному, Середньоволзька і Волго-Вятському регіонах РФ, добре приживається на півдні.

Рекомендації садівників по посадці

Сорт неважливо адаптується восени, тому садівники радять робити посадку навесні. У середній смузі найбільш відповідний час – кінець квітня і початок травня, після того, як сніг повністю зійшов, а нічних заморозків більше не буде. Дереву потрібно багато світла, тому підійде південна сторона ділянки, на якій не буде тіні. Інакше яблуня буде повільно рости, а плоди будуть не такими рум’яними і смачними.

Порада. Місце для висадки ретельно розпушити і перекопайте.

Садівники відзначають, що для саджанця потрібна широка і глибока яма. Туди насипають органічне добриво: торф, деревну золу, гумус і ін. Коріння деревця повинні бути рівномірно розподілені по ямці, коренева шийка на 5-6 см вище рівня землі. В процесі закапування грунт потрібно злегка притоптати, а поруч з саджанцем викопати канави для відводу зайвої вологи.

Поради дачників по догляду за сортом

Підживлення яблуні цілком залежить від родючості грунту. Хороша земля знижує необхідність в добривах. Після підгодівлі при посадці можна ще восени внести в грунт добрива, що не містять азот. А ось до обрізку розлога крона Зірочки чутлива. Правильно проводячи цю процедуру, ви додатково захистіть дерево від хвороб і підвищите врожайність.

вирощування яблуніяблуня Зірочка

Обрізка проводиться кожну весну, поки не розпустилася листя. Після висадки крону вкорочують на третину. Також видаляють засохлі сучки і гілочки. Сорт не дуже стійкий до морозів, тому при підготовці до зими необхідно замульчувати грунт сіном, торфом, корою і тирсою. Мульчу потрібно викладати товстим шаром. Укриття з дощок стане додатковим захистом від гризунів.

Увага! Через слабку стійкості до морозів не варто вирощувати сорт в північних регіонах.

Збір і зберігання яблук Зірочка

За спостереженнями дачників, дерево починає стабільно давати плоди на 7-й рік після окулірування. В основному, яблука з’являються на середньої і зовнішньої частинах крони. З 12-річного дерева за сезон можна зібрати до 100 кг врожаю. Рекорд – 200 кг.

Плоди зимової яблуні добре і довго зберігаються: в середньому, до середини січня, максимум – до березня. Щоб домогтися максимальної ефективності зберігання, яблука Зірочка потрібно збирати в злегка недозрілі стані, поки вони не впали на землю. У середній смузі це зазвичай перша половина вересня, в південних регіонах – раніше. Досягати стиглості плоди будуть вже в процесі лежання.

догляд за яблунеюПлоди Зірочки

Їх зберігають у ящиках:

  1. Для Зірочки добре підійдуть звичайні дерев’яні, невеликого розміру.
  2. Тара повинна бути вимита, очищена від бруду і просушена.
  3. Ідеально для яблук – укладання в один шар. Якщо ємність досить глибока, допускається класти не більше 3-4 штук у висоту.

Краща температура для зберігання цього сорту яблук – 0 … + 2 градуси С, інакше урожай буде псуватися. Тому яблука зазвичай не кладуть на тривале збереження в холодильник. Альтернатива – прохолодний льох. Яблуня сорту Зірочка при нескладному догляді здатна дати відмінний урожай: як для столу, так і на продаж.

Зимові сорти яблунь: відео

Сорт яблуні Зірочка: фото

Сорт яблуні Зірочка

Сорт яблуні Зірочка Сорт яблуні Зірочка

Сорт яблуні Зірочка

Сорт яблуні Зірочка Сорт яблуні Зірочка

Сорт яблуні Зірочка