Красивоцветущие рослини, висаджені у вигляді бордюру, є улюбленим прийомом ландшафтних дизайнерів. Використовуються в садах, розбитих в різних стилях. Квіти для таких насаджень можна підбирати як однорічні, так і багаторічні. Важливо висаджувати саме низькорослі рослини, щоб бордюр не перетворився на живопліт. Обговоримо як підібрати ефектні культури, наведемо опису, назви і фото.
Як створити квітучий бордюр в саду
Бордюрами оформляють доріжки, клумби, малі архітектурні форми. Такі насадження можуть досягати висоти півметра або бути дуже низькими, пагонами. У класичному фітодизайн ширина бордюру не перевищує 40 см. Він може бути сформований з різних рослин, таких як:
- Чагарникові.
- Грунтопокривні.
- Трав’янисті.
- Хвойні.
- Красивоцветущие.
Для бордюру підбирайте рослини, які можуть бути сусідами один з одним
Літники, двулетники і багаторічники з однаковим успіхом використовуються для цього виду озеленення. З цибулинних квітів формуються бордюри, що радують яскравими фарбами вже на самому початку сезону. Від грамотного підбору рослин для конкретних умов залежить зовнішній вигляд квітника, а в кінцевому підсумку і саду. Перш ніж придбати вподобаний квітка, необхідно знати його вимоги до наступних умов вирощування:
- висвітлення;
- родючості грунту;
- вологості;
- можливість сусідства з іншими рослинами.
Для бордюрів, протяжність яких може бути значною, доцільно вибирати невибагливі рослини. Важливо, щоб культура не розросталася, безконтрольно займаючи будь-яку територію. Це стосується в основному багаторічників, оскільки догляд за агресивними рослинами може перетворитися в постійну боротьбу з ними. Потрібно також враховувати тривалість цвітіння і зовнішній вигляд відцвілої куртини.
Недосвідчені садівники можуть зіткнутися з тим, що половину літа їх бордюр являє собою пожухлу жовтувату листя. Пропонуємо ознайомитися з деякими поширеними кольорами, відмінно підходять для бордюрів.
Порада. Ефектні бордюрні насадження створюються не тільки за допомогою рослин з гарними яскравими квітами, а й з використанням декоративно листяних культур. Скромна зелень здатна найкращим чином обрамляти і відтіняти інші рослини.
Однорічні квіти для створення ідеальних бордюрів
Агератум
Багаторічна рослина, що вирощується в нашій смузі як літник. Отримало визнання садівників і дизайнерів завдяки невибагливості і красивому блакитному відтінку суцвіть. Часто висаджується на міських клумбах, не вигоряє від сонця навіть серед асфальту. Невибагливий, але бажано висаджувати на відкритих, сонячних місцях. Вимагає періодичного поливу. Виведено сорти агератума, що мають забарвлення квітів від білого до темно-фіолетового. Висота рослин коливається від 15 до 45 см. Найпростіше розмножити насінням або купити готову розсаду.
агератум
Сальвія блискуча
За природою сальвія блискуча є багаторічників, але в середній смузі культивується як однорічна рослина. Досягає у висоту 20-50 см, формує привабливі бордюри, прикрашені яскравими червоними кистевидними суцвіттями. Цвіте до самих заморозків, невибаглива. Досягає максимальної декоративності на добре освітлених ділянках.
Практично не вимагає підгодівлі, оскільки на дуже багатих поживними речовинами грунтах бурхливо розростається на шкоду цвітінню. Добре поєднується з левкоями, айстрами, агератум і т.д. Розмножується переважно насінням. Доцільно придбання підрощеної розсади, оскільки цвітіння настає приблизно на 100 день після посіву насіння.
Сальвія блискуча
Петунія
Це низькоросла трав’яниста рослина з дуже великими і яскравими квітами відмінно підійде для створення невисоких бордюрів. Виведено безліч форм:
- крупноквіткова;
- махрова;
- мелкоцветковая;
- багатоквіткова;
- ампельна.
Петунія
Квіти можуть досягати діаметру 7-10 см, високодекоративний. Період цвітіння триває весь вегетаційний період, до заморозків. Рослина невибаглива, не вигоряє на клумбах, вимагає лише світла і періодичних поливів. Відтінки суцвіть різноманітні, можна створювати з них візерунки, смуги, багатобарвні бордюри.
Насіння петунії дуже дрібні, їх посів досить копіткий, вирощування розсади під силу досвідченим садівникам. Початківцям квітникарям краще придбати готову розсаду.
Бордюрні багаторічники
Астра альпійська
Утворює компактні, добреоблиствені кущики висотою 10-40 см. Суцвіття можуть бути синіми, фіолетовими, білими або рожевими. Цвітіння настає в червні, триває 30-40 днів, дуже рясне.
Астра
Рослина не втрачає декоративності і без квітів, щільна куртина виглядає акуратно. Відрізняється невибагливістю до умов вирощування. Не виносить тільки кислого, надмірно вологоємного субстрату. Найбільш поширені прийоми розмноження – насінням або поділом куща. Рекомендується кожні 3-4 роки оновлювати насадження для збереження максимальної декоративності.
Котовник Муссіні
Невибагливий багаторічна рослина досягає у висоту 40 см, синювато-бузкові суцвіття прикрашають рослину з кінця червня до кінця серпня. Котовник невибагливий, в природі здатний успішно рости навіть на сухих кам’янистих схилах. Якщо ваш ділянка не відрізняється високою родючістю грунтів – це рослина відмінно підійде.
котовник Муссіні
Краще по можливості висаджувати його на освітлені місця, хоча до півтіні цей багаторічник також терплячий. Найчастіше розмножується насінням, їх можна висівати безрассадного – у відкритий грунт.
Важливо! Котовник Муссіні є лікарською рослиною. Також молоде листя використовуються в якості приправи, добре поєднується з рибою.
Верес
Ареал природного поширення цієї рослини справді колосальний. Верес здатний рости навіть на найбідніших, кислих грунтах в умовах короткого літа. У садівництві використовується безліч сортових форм, що відрізняються рядом властивостей:
- Забарвлення віночка.
- Висота стебла.
- Терміни цвітіння.
- Величина і форма суцвіть і листя.
верес
Верес світлолюбний і хоча витримує затінення, в умовах недостатнього освітлення період цвітіння буде коротше, а самі суцвіття блідими. Найвищою декоративності вересових бордюрів можна домогтися, розташовуючи їх вздовж садових доріжок з гравію. Оскільки в цьому випадку в субстраті не затримується надлишок вологи, а коріння захищені від пересихання.
Бордюр з квітів здатний прикрасити будь-яку ділянку. І хоча його з успіхом може замінити кам’яне, цегляна або пластикове огородження, живі рослини до речі в садах різних стилів. З їх допомогою можна не тільки підкреслити кордону території, але і створити плавний перехід від одного об’єкта до іншого. А якщо ви підберете невибагливі рослини, що утворюють щільні куртини, бордюр зможе виступати також в якості бар’єру від бур’янів.
Рослини для створення бордюрів: відео
Культури для живого бордюру: фото