Плівка повітряно-бульбашкова: вибираємо відповідну для теплиць і парників

плівка повітряно бульбашкова для теплиць і парниківОстаннім часом садівники-городники все частіше відмовляються від традиційних способів збереження тепла в парниках / теплицях, зважаючи на подорожчання енергоносіїв на користь нестандартних, але досить ефективних матеріалів. До числа таких належить і повітряно-бульбашкова плівка. Сьогодні ми розглянемо особливості цього матеріалу, його переваги та недоліки, а також розповімо, як вибрати відповідну різновид.

Повітряно-бульбашкова плівка: поняття, особливості, різновиди

Повітряно-бульбашкова плівка являє собою досить щільний прозорий матеріал, поверхня якого представлена ​​невеликими бульбашками, заповненими повітрям. Виготовляють її з високоякісного поліетилену високого тиску / низької щільності. Створюється він з особливого сировини, одержуваного шляхом полімеризації етилену з олефінами. Завдяки деяким особливостям його молекулярної маси в результаті виходить поліетилен з абсолютно новими технічними властивостями.

Головні завдання, що виконуються повітряно-бульбашкової плівкою: збереження тепла і рівномірне светораспределение на тепличному ділянці. Даний матеріал найчастіше буває представлений двома основними різновидами:

  • Двошарова – представлена ​​шаром звичайного плоского поліетилену, зверху на якому закріплений бульбашковий поліетиленовий шар. Такий матеріал використовується переважно в якості захисної прокладки, яка застосовується під час перевезення листових матеріалів або в якості упаковки для тендітних речей.
  • Тришарова – представлена ​​шаром плоского поліетилену, зверху на якому закріплений бульбашковий поліетиленовий шар, а зверху на ньому розташований ще один шар плоского поліетилену. Даний матеріал відрізняється підвищеною міцністю і щільністю.

плівка повітряно бульбашкова для теплиць і парниківТришарова бульбашкова плівка

Для укриття парників і теплиць найчастіше використовується саме другий різновид бульбашкового плівки. Структурна особливість матеріалу така, що при пошкодженні окремих бульбашок міцність виробу в цілому не зміниться.

Багатьох городників цікавить питання: наскільки доцільно застосовувати саме повітряно-бульбашкова плівка в якості укривного матеріалу для теплиць? По-перше, за своїми теплоізоляційними властивостями функція матеріалу на кшталт герметичному склопакету: тепло ізолюється в парнику максимально. Це відбувається саме завдяки пухирчастої структурі поліетилену.

Крім того, бульбашкова плівка краща за звичайну захищає парник від холоду. Варто враховувати, що бульбашковий поліетилен абсолютно не програє за своїми властивостями склу, а значить, використовуючи його, можна істотно заощадити і при цьому витратити мінімум сил на монтаж.

Сфера застосування матеріалу, його переваги і недоліки

Бульбашкова плівка досить затребувана не тільки серед городників, що роблять парники на своїх ділянках, але і в великих тепличних господарствах завдяки великій кількості достоїнств:

  • універсальність – завдяки різноманітності форм і розмірів, бульбашкова плівка можна застосовувати в якості укривного матеріалу практично на будь-яких конструкціях;
  • стійкість до впливу як високих, так і низьких температур – повітряно-бульбашкова плівка можна використовувати практично в будь-якому кліматі завдяки широкому температурному діапазону, в якому вона зберігає свої первинні властивості;
  • пластичність і невелика вага – завдяки даним якостям плівку дуже легко монтувати практично на будь-яку конструкцію, не порушуючи при цьому її цілісність;

плівка повітряно бульбашкова для теплиць і парниківМатеріал не пропускає воду

  • високі теплоізоляційні властивості – завдяки повітряному прошарку, створюваної бульбашковим шаром, плівка здатна ефективно утримувати велику кількість тепла всередині парника (враховуючи цей факт, можна говорити про економічність цього матеріалу, оскільки він дозволить скоротити кількість використовуваного в холодний період року палива для обігріву теплиці);
  • водонепроникність – матеріал абсолютно не пропускає вологу (як і пил);
  • екологічність – матеріал абсолютно нешкідливий як для людського організму, так і садово-городніх культур;
  • здатність пропускати «корисне» кількість ультрафіолету всередину парника / теплиці.

Що стосується вибору відповідної повітряно-бульбашкової плівки для парника, то виходити слід перш за все з того, які умови ви плануєте створити в парнику. Як ви вже знаєте, для парників підходить тільки тришарова плівка. Але вибрати різновид плівки недостатньо: потрібно віддавати перевагу тій, в складі якої присутні особливі речовини, такі як антифог або світлостабілізатор.

Порада. Вибираючи відповідний розмір плівки, майте на увазі, що в більшості випадків можна замовити матеріал під індивідуальний розмір. Іноді ж у продажу зустрічається плівка в рулонах по 3 метра, але частіше – 1,5-2 м.

У першому випадку плівка виступає свого роду захистом від ефекту лінзи, коли конденсат збирається на плівці у вигляді великих крапель води, які проектують світло сонця, створюючи на рослинах опіки. Відповідно, при виборі такої плівки у вашій теплиці кількість роси буде мінімальним.

плівка повітряно бульбашкова для теплиць і парниківБульбашкова плівка захищає рослини від опіків

У другому випадку мова йде про плівку з особливим складом, який перешкоджає руйнівному впливу сонячних променів. Тим самим продовжується термін служби матеріалу і одночасно «фільтрується» сонячне світло, що проходить всередину теплиці, пропускаючи лише певний його спектр.

Порада. При виборі підходящої бульбашкового плівки обов’язково звертайте увагу на товщину матеріалу, яка коливається в межах 40-200 мкм. Врахуйте, що чим більшу товщину матеріалу ви виберете, тим він буде міцніше, але в той же час і щільніше, а значить буде перешкоджати проникненню сонячних променів.

На цьому ми закінчуємо знайомство з універсальним і практичним матеріалом, використовуваним для обробки верхньої частини парників / теплиць. Як ви могли переконатися, він заслуговує на увагу. Вдалої покупки!

Плівка бульбашкова: відео