Які бувають види затіняючої сітки

Затіняюча сітка

Одне зі складних завдань, яке доводиться постійно вирішувати садівникам, – це захист врожаю від палючих сонячних променів. Навіть якщо пройшли дощі, спека може встановитися дуже скоро, і волога з поверхні землі випаровується практично миттєво. Проблему можна вирішити за допомогою спеціальної затіняючої сітки. Саме таку продукцію пропонує за низькою ціною український інтернет магазин “Сад Город”. Затіняюча сітка допоможе ефективно захистити від активного сонця розсаду, нещодавно висаджену у відкритий ґрунт. Сітка допомагає врятувати врожай від птахів, її можна використовувати для затінення альтанки або тераси.

Затіняюча сітка: що це таке

Затіняюча сітка, як і агроволокно, являє собою полотно, виконане із синтетичних волокон, скріплених між собою певним чином. Способи переплетення і розміри осередків можуть бути різними. Синтетика стійка до вологи, різких змін температури і впливу сонячних променів. Матеріал не схильний до гниття, він може прослужити до 10 років. Це досить багато, враховуючи відносно невисоку вартість виробів.

Яку б затіняючу сітку ви не вибрали, призначення її – розсіювання і рівномірний розподіл сонячних променів над поверхнею грядки, що допомагає уникнути появи опіків у рослин. Температура повітря під навісом нижча за навколишню на кілька градусів. При цьому рослини не позбавлені світла повністю. Завдяки комірчастій структурі матеріал частково пропускає сонячні промені. Допомагає затінене полотно і в період дозрівання врожаю. Птахи не можуть дістатися до плодів і зіпсувати їх.

Основні різновиди

Купівля затінювального полотна здається досить простим завданням, але воно вимагає уваги і відповідальності. Параметри, за якими можна вибрати і купити сітку від сонця:

  • комірчастість:
  • відтінок;
  • щільність;
  • розміри.

Сітку випускають різних розмірів. Вибір залежить від габаритів ділянки, яку заплановано затінити.

Щільність – показник, від якого залежить ступінь затінення рослин. Вибір залежить від ступеня світлолюбності культур. Ідеальний варіант – для кожного виду рослин підібрати “свою” сітку:

  • для світлолюбних гарбузових рослин підходить виріб зі ступенем затінення до 45%. Урожайність при цьому збільшується приблизно на 15%. Через оптимальний рівень вологості смакові якості плодів поліпшуються;
  • помідори краще накривати сіткою, що забезпечує затінення близько 55%. Це дає змогу зберегти не тільки рослину як таку, а й плоди, чутливі до УФ-випромінювання. Така ж тіньовка використовується для листового салату, зелені, полуничних грядок;
  • щільна тіньовка, що пропускає світло на 70-80%, використовується для укривання теплиць зовні. Така сітка служить додатковою теплоізоляцією. Рослини отримують світло в потрібній кількості. При цьому нічні заморозки їм абсолютно не страшні.

Захисні сітки застосовують і для затінення альтанок або облаштування навісу для автомобіля. Тут оптимальний матеріал, що пропускає лише 10-15% сонячних променів. Такий щільний матеріал не годиться для використання в теплицях або на грядках.

Вибір за кольором

Виявляється, і колір сітки має значення для правильного вибору. І це – не тільки про ландшафтний дизайн. Сітка зеленого кольору благотворно впливає на дозрівання врожаю, служить захистом від ураження хворобами. Виріб червоного відтінку підвищує якість врожаю, захищає плоди від пошкодження різними мікроорганізмами. Щоб отримати хороший урожай, необхідно враховувати безліч чинників: купити піддон для розсади, касети для її вирощування, продумати якісне затінення під час висаджування в ґрунт.