Особливості Левокумское винограду

Хто з нас не любить виноград? Це неймовірно смачні, соковиті, корисні ягоди, які здатні не тільки втамувати голод, а й спрагу. Всі ми в дитинстві балували себе виноградним соком і компотом, а в більш зрілому віці дізналися про ще більш вишуканому та смачне напої, як вино.

Перетворення винограду в алкогольний напій можливо лише при правильному виборі сорту. Технічними називаються сорти, при яких перетворення ягід особливо позитивно. Однак такий виноград вимагає особливих умов вирощування, хоч і не відрізняється вередливістю в них.

Основні особливості вирощування винних сортів

Для того щоб технічні сорти прижилися в вашому саду, важливо приділити увагу грунті і місця, в якому будуть виростати майбутні ягоди. Для глинистої землі принципово правильне закріплення виноградної лози: підвищена кислотність грунту усувається вапном. Не забувайте про важливість поливу винограду, які не заливаючи кореневу систему. Винним сортам рекомендується постійне забезпечення світлом і теплом. Але це не є вирішальним фактором при їх вирощуванні – ви переконаєтеся в цьому далі.

посадка винограду

Посадка винограду на гряди зручна в обслуговуванні

  1. Садівники вважають за краще висаджувати винні сорти в траншеї метром в довжину і глибину.
  2. У них фіксують бревнишко, засипають шаром щебеню, рівним десяти сантиметрам.
  3. Камінці слід прикривати подібним по товщині земельною шаром. Їх поливають і удобрюють за допомогою перегною.
  4. Зверху перегною відбувається приміщення суперфосфату, золи, калійної солі.
  5. Яму заповнюють землею більш, ніж на половину і поливають знову.
  6. Укопаний кілочок прив’язується до саджанця, який ущільнюється руками.
  7. Висаджування саджанців відбувається на дистанції 1,5 м.

Початківцям садівникам або тим, хто вперше стикається з вирощуванням винограду, важливо запам’ятати, що підтримка чистої землі, очищення від бур’янів і хороше розпушування – шлях до успішного і високому врожаю.

Крім цього, потрібно обламувати пагони, коли вони досягають десяти сантиметрового обсягу. З настанням нового сезону удобрюйте виноградну лозу мінералами (краще зробити це не один раз). Раз на кілька років, потрібно добриво гноєм.

Правильна обрізка винограду

Правильна обрізка – на 2-3 вічка

Щороку займайтеся підрізанням рослини і усуненням зайвих пагонів. Позбавляйтеся від ослаблених, неповноцінних гілок. Підрізання рослини робиться для додання потрібної форми. Виходячи з опису вибраного сорту, ви повинні визначити самостійно, потрібно йому утеплення.

Укриття винограду Левокумское на зиму

Укриття винограду Левокумское потрібно тільки в північних регіонах

Переваги технічних сортів винограду

Ягоди винних сортів, найчастіше, привабливі і доповнюють дизайн садової ділянки. В цілому, технічні сорти мають ряд однакових позитивних якостей в описі:

  • вони невибагливі і витримують з успіхом захворювання;
  • сорт стійкий до морозу;
  • високоврожайні;
  • винним сортам властивий високий показник сахаронакопленія;
  • високий рівень соковіддачи;
  • нехитрість в догляді і формуванні;
  • ягоди не осипаються;
  • плоди універсальні у використанні;
  • ягоди легко розмножувати різноманітними способами, прищепленням;
  • не втрачають смаку при зберіганні;

Левокумское - дуже соковитий сорт винограду

Левокумское – дуже соковитий сорт технічного винограду

Часто вирощування винних сортів відбувається тільки виходячи з їх естетичних якостей. Це виправдано, тому що крім смакових якостей, багато плоди виглядають, що зійшли з полотен відомих художників.

Одним з найбільш поширених технічних плодів є Левокумское. Сорт не тільки відповідає всім позитивних рис технічного виду, але і має індивідуальні особливості. Про те, що являє собою виноград даного виду, і як виростити його в домашніх умовах, розповість наша стаття.

Повна характеристика сорту Левокумское

Перш, ніж почати поглиблене опис винограду, потрібно виділити його приналежність до технічних сортів. Тому головна його відмінність – це соковитість ягід, низьке відношення маси плодів до маси гребеня. Завдяки його властивостям, сорт прекрасно підходить для виготовлення купажного сухого вина і різноманітних соків. При переробці ягід можна отримати темно-червоні вина, які мають злегка вловимий аромат винограду і високий вміст алкоголю.

Левокумское - грона різної форми

Стандартні грона Левокумское

Крім смакових факторів, сорт є морозостійким і здатний витримати до 35 градусів морозу.

Естетичний вигляд ягід співвідноситься з простим, ненасиченим смаком, тому часто його вживання в звичайному вигляді приносить мало задоволення. Опис ягід Левокумское сорти не відрізняється труднощами:

  • ягоди дрібні;
  • пофарбовані в насичений чорний колір;
  • мають округлу форму;
  • їх вага не досягає і 1,5 грам;
  • тонка шкірка;
  • соковита безбарвна м’якоть.
  • властиво накопичення цукру.

Дозрілі грона сорти Левокумское

Дозрілі грона Левокумское на кущі

Грона винограду мають:

  • не надто великий розмір: найчастіше, зустрічаються дрібні грона;
  • витягнутий, конічний, циліндричний вид і середня щільність;
  • вага, в середньому, дорівнює 120 грамам.

Кущі Левокумское сорти характеризуються швидким ростом і відрізняються:

  • середнім за розміром, слаборассеченним листом з витягнутої в ширину формою;
  • світло-зеленим забарвленням;
  • блискучою поверхнею;
  • відсутністю опушення.

Віялова Формування винограду

Віялова Формування застосовується в домашньому вирощуванні

Сорт Левокумское має народне походження. Його отримали в селі з відповідною назвою, яке знаходиться в Київських краях.

Ця селекція пояснюється тим, що цей район займається виноробством практично протягом двох століть і розбирається в якісному винограді. Людиною, що займаються виноградство і виноробством в тих краях, названий дворянин П.М. Скаржинський, чиїм заслугам і приписують популярність села.

Опис сорту слід продовжити з вказівки часу його дозрівання, яке відбувається дуже динамічно і дорівнює всього 130 дням. Виноград готовий вистояти мороз і витримати низьку температуру, надавши високу врожайність і якісний смак ягід. Крім цього, врожайність сталого винограду легко підвищується: для цього достатньо займатися регулярним добривом і зрошенням кущів. Посадка сорту Левокумское пройде успішно на Північному Кавказі, в Підмосков’ї або в Ставропольському краю.

Правильна посадка і догляд за сортом Левокумское

Для професійних і початківців садівників посадка виноградного соку не буде складною. Простоті смаку сорту відповідає легкість вирощування. Для того щоб почати висадку, досить згадати схему 3 на 1.5 м., Яка ідеальної підходить для кущів. Коли сорт почне розростатися, вам слід, всього лише, надати йому певний вид, оформлення.

Фахівцями рекомендується застосування форми «двуплечего кордону» для кущів винограду. Підходящої виявиться і надання віяловій форми. Для двуплечего кордону підійде штамб висотою в один метр.

Штамбова двухплечевую Формування винограду

Штамбова двухплечевую Формування сорти Левокумское підходить для великих виноградників

Коли відбудеться зав’язування ягід, рекомендується обірвати зелені пагони, пасинки. Лоза не повинна перевантажуватися. Щоб уникнути перевантаження, обрізайте лозу на 1-2 вічка – цього цілком вистачить.

Виконання рад допоможе виростити не просто величезний урожай, але і неймовірно смачний виноград для переробки.

Гроно винограду перед цвітінням

Гроно Левокумское перед цвітінням

Вплив хвороб та шкідників на Левокумское сорт

Ми переконалися, що Левокумское сорт винограду вкрай зручний і нехитрий при вирощуванні. Незгаданих раніше плюсом є те, що виноград вкрай легко і швидко переносить захворювання, віруси і нападу шкідників.

Сорт має високий імунітет до поразки сірою гниллю та мілдью. Досить стійкий до поразок оїдіумом і філоксерою. На жаль, виноград уражається такими захворюваннями.

Чорна плямистість винограду на аркуші

Чорна плямистість винограду небезпечна для сорту

  1. Антракнозом – грибкове ураження рослини виразками з подальшим засиханням пагонів, лози. Збудники антракноза – грибкові бактерії.
  2. Чорною плямистістю – при якому відбувається ураження всіх зелених частин куща.

Боротьба із захворюваннями неможлива без правильного професійного втручання і потрібних медикаментів. Так, в першому випадку доречно придбання антракол, Ридоміла, Бордоської суміші. У другому варіанті – хлорокиси міді, Купроксат, Строби.

Крім захворювань, Левокумское сорт винограду уражається шкідниками:

  • виноградним зуднем, якому характерно порушення фотосинтезу в листі;
  • звичайним павутинним кліщем, яке згубно впливає на вміст цукру, знижуючи його.

Для того щоб боротьба була дієвою і ефективною потрібно застосувати акарициди – обробка Актеліком, омайт, неорон, Санмайт корисна однаково.

Сітка від птахів на винограді

Сітка від птахів захистить урожай

Соковитість плодів сорту забезпечує не тільки смачні вина, але і провокує птахів до нападу на виноград. Так як цькування і відстрілювання тварин – вкрай неприпустима міра боротьби, слід застосовувати більш спокійні методи. Наприклад, прикрити плоди мережею, що забезпечує захист від найдрібніших і прудких пташок.

Оси люблять їсти виноград

Оси люблять виноград Левокумское

Якщо захистити Левокумское сорт від птахів не так вже й складно, то з осами доведеться поборотися, бо з їх усуненням не впорається жодна мережа. Для повного позбавлення від ос допоможе їх знищення. Робити це важливо обережно, бо комахи не відразу піддаються і борються з устранітель до кінця.

Осине гніздо вид знизу

Осине гніздо можна зняти вночі і відразу спалити

Щоб позбутися від ос, можна застосувати наступні заходи.

  1. Зайнятися повним знищенням усієї кількості ос в гнізді. Зробити це можна лише вночі, коли комахи заповнили місце свого проживання. Для боротьби знадобиться спеціальний препарат.
  2. Усунути ос за допомогою приманки. Зробити таку пастку можна за допомогою меду. Комахи буду прилипати, і не зможуть звільнитися. Якщо часу в обріз, то поставте у гнізда ємність з отрутою.
  3. Найбільш складним методом є цькування димом, для якого вам знадобиться спеціальне обмундирування і димова шашка. Випалювання комах призведе до того, що вони впадуть, і ви зможете їх розчавити.

Проста пастка для ос з медом

Проста пастка для ос небезпечна і для бджіл

Метод небезпечний для людини через величезну ймовірності атаки з боку ос.

Пам’ятайте, що знищення ос краще проводити в серпні – під час дозрівання винограду. Комахи займаються винищенням гусениць, тому є корисними для плодів.

Отрута від ос спрей

Отрута від ос знищує всіх комах

Опис Левокумское винограду точно переконало вас в тому, що його вирощування не буде зайвим на вашому садовій ділянці і доказів цьому маса. Сорт ідеальний для виготовлення різних напоїв, він стійкий до холодів і певних шкідників, доглядаючи за виноградом, ви не відчуєте занепаду сил.

Якщо ви прагнете обзавестися дійсно якісним виноградом на своїй ділянці, який буде не просто врожайним, але і дозволить застосовувати себе в якості безлічі «продуктів», цей сорт – саме те, що ви шукали!