З усіх сортів зливу Пионерка є одним з найбільш шанованих у садівників. Така популярність обумовлена високою плодючістю і морозостійкістю дерева. Завдяки цим якостям рослина стали вирощувати в різних кліматичних зонах.
Специфіка культури
Даний гібрид був отриманий в результаті вільного запилення сливи Уссурійська. Опис сорту включає кілька характеристик:
- рослина середньоросле – максимальна висота становить 3-3,5 м;
- крона розлога, густо облистнені, середньої густини;
- гілки гладкі з темно-зеленою корою;
- листя дрібні, смарагдового кольору, овальної або округлої форми;
- цвіте рясно дрібними, білими квітками;
- цвітіння припадає на середину або кінець травня в залежності від регіону вирощування;
- перші плодові зав’язі дерево формує на 4 рік після посадки;
- це самобезплідний сорт, тому потребує сусідстві дерев-запилювачів;
- плоди формуються на плодових частково на молодому прирості.
Плоди
Цей урожайний сорт дає дрібні плоди вагою близько 20 г. Слива округлої форми з загостреним кінчиком. Шкірочка кольору бордо містить помаранчевий рум’янець, покрита щільним восковим нальотом. На поверхні сливи є слабовиражений шов. Усередині міститься золотиста, соковита і дуже солодка м’якоть. При поїданні відчувається легкий сливовий аромат. Кісточка швидко відділяється від м’якоті.
Столовий сорт Пионерка відноситься до технічних сортів, добре переносить транспортування на довгі відстані і володіє хорошим товарним виглядом.
Переваги
Від інших сливових дерев ця культура відрізняється декількома важливими якостями:
- тривалістю життя, яка становить близько 30 років;
- стабільно високою і щорічно зростаючої врожайністю – з однієї рослини можна зняти від 20 до 40 кг плодів за сезон;
- підвищеною зимостійкістю – квіткові нирки не вимерзають при зниженні температури до -40 ° С;
- надвисокої стійкістю до хвороб і шкідників;
- культуру використовують для обробітку як в приватному, так і промисловому садівництві.
Відмінний смак плодів оцінили багато споживачів, тому урожай цього сорту має великий попит на споживчих ринках.
Секрети вирощування
Для благополучного вирощування здорового і врожайного дерева потрібні певні умови – правильна посадка і грамотний догляд.
Вибір саджанця
Для успішного вирощування слід вибрати якісний посадковий матеріал. Найкраще віддати перевагу саджанця з розплідника, так ви будете впевнені в тому, що купуєте сортове рослина.
Вибирайте саджанець довжиною не менше 60 см з декількома пагонами. При покупці ретельно огляньте кореневу систему – одна повинна бути однорідного забарвлення, довжиною близько 30 см. Не купуйте саджанець з обламаними, підсохлими або підгнилими корінням – така рослина навряд чи приживеться.
Також слід оглянути надземну частину на предмет ураження хворобами і шкідниками.
Вибір місця
Для цього сорту сливи підійде сонячний ділянку в саду з південного боку будинку або госпбудівлі. Дерево вважає за краще рости в суглинистой або супіщаних землі з нейтральним рівнем кислотності і глибоким заляганням грунтових вод.
Підготовка ділянки під посадку проводиться восени. Спочатку грунт посипають поживною сумішшю (перегній – 1 відро, деревна зола – 1 кг і калійна сіль – 50 г), потім проводять глибоку перекопування. До весни ділянка буде готова до посадки.
Деякі садівники вносять добрива в яму за два тижні перед посадкою рослини. У цьому випадку використовують такі компоненти – 1 відро садової землі, 5 кг перегною або компосту, 400 г деревного попелу і 30 г калійної солі.
Висадка рослини
Для посадки сливи виривають яму за розміром кореневої системи – приблизно 70 на 80 см. Убивають кол для опори, потім опускають коріння рослини. Розправлені коріння присипають садовою землею, гарненько притоптують в області пристовбурного кола, підв’язують до опори. При посадці важливо, щоб коренева шийка рослини виявилася на 5 см вище поверхні грунту, інакше деревце може підгнити і загинути.
Після посадки сливу рясно поливають. Під одне деревце виливають – 3 відра води, потім мульчують садовою землею.
Правила догляду
Догляд за сливою Пионерка мало чим відрізняється від турботи про інших сливових деревах.
- Регулярний полив. Зволоження проводять протягом весняно-осіннього періоду. Перший раз сливу поливають ранньою весною, потім перед цвітінням і через два тижні після нього, потім на етапі формування зав’язей і після збору врожаю. Останній влагозарядковий полив роблять восени, після того як дерево скине листя.
- Підживлення. Ця культура добре реагує на добрива азотними, фосфорними і калійними препаратами. Азотомісткі кошти (сечовина, аммофоскі, нітрофоска) вносять під перекопування ранньою весною і пізньою осінню. Фосфорними (суперфосфат) і калійними (калійна сіль) підживлюють в середині літа, щоб підвищити врожайність, смакові якості плодів і імунітет дерева.
- Обрізка. Перша процедура проводиться відразу ж після посадки деревця – вкорочують центральний провідник, щоб простимулювати зростання скелетних гілок. На другий рік всі пагони підрізають на третину довжини, а центральну гілку на 20 см від верхівки. Таку ж маніпуляцію проводять на четвертий рік. Усі наступні роки рослина потребує санітарної стрижці – видаленні пошкоджених вітрами, морозами і хворобами гілок. Для 8-річного дерева потрібна омолоджуюча стрижка – вирізають все п’ятирічні пагони і підстригають молодий приріст на третину довжини.
- Розпушування і мульчування. Після кожного поливу грунт розпушують, щоб підвищити його волого і повітропроникність. Мульчування перегноєм або торфом попереджає пересихання грунту, а також живить коріння сливи корисними компонентами. Регулярне видалення бур’яну і підтримання ділянки в чистоті допоможе уникнути появу шкідників і хвороб.
- Підготовка до зимівлі. Це зимостійка культура, але в перші роки життя їй потрібен захист від зимових холодів. Тому саджанці спочатку мульчують товстим шаром садової землі, потім вкривають пристволову зону будь-яким покривним матеріалом – ялиновим гіллям, лутрасилом або руберойдом.
Хвороби і шкідники
Як і будь-який сорт сливи, ця культура уражається різними інфекціями і паразитами. Часто їй докучає попелиця, листовійка, плодожерка, довгоносик. Щоб попередити появу паразитів, проводять профілактичні обробки крони і пристовбурного кола інсектицидами. Зрошення здійснюється 3 рази за сезон – ранньою весною, за два тижні до цвітіння і пізньої осені.
Найнебезпечнішими хворобами сливи є борошниста роса, іржа, клястероспоріоз. Попередити появу грибкової і вірусної інфекції можна, якщо провести трикратну обробку рослин мідним купоросом або бордоською сумішшю. Крону обприскують ранньою весною, за 14 днів до цвітіння і восени після листопаду.