При виборі саджанців, важливо звертати увагу, на який рік плодоносить черешня після посадки. Від цього залежить не тільки очікуваний результат, а й якість врожаю. Сорти черешні, які швидко починають давати ягоди, зазвичай характеризуються низькими показниками врожайності.
Правильна посадка
Щоб черешня вчасно початку плодоносити і давати смачні плоди, слід проводити висаджування за певними правилами.
Дерево потребує родючому ґрунті і максимальному сонячному освітленні.
Якщо знехтувати цими рекомендаціями і визначити саджанець на невідповідне місце, можна не чекати своєчасного врожаю.
Слід враховувати ще кілька основних правил при висаджуванні дерева.
- Посадка повинна проводитися поблизу інших запилювачів. Для цих цілей слід використовувати різні сорти черешні. Щоб черешня могла максимально ефективно плодоносити, її садять поруч з вишнею. Коли ці дерева стоять поруч відбувається максимальне запилення, що сприяє прискоренню процесу плодоношення.
- У прохолодних регіонах (північна частина країни), слід проводити посадку ранньої весни. У південних частинах країни посадка здійснюється в жовтні.
- Лунка для висаджування саджанця повинна бути такою за розмірами, щоб коренева система рослини вільно розташувалася по всій площі. Не можна допускати сорому коренів.
- Часто рослина погано плодоносить, якщо в грунті недостатня кількість поживних речовин або надмірна вологість, тому рекомендується всипати на дно лунки пісок, щоб волога швидше вбиралася і не приводила до загнивання коренів.
Догляд для кращого плодоношення
Якщо черешня довго не плодоносить, їй потрібно більше уваги з боку садівника. Якщо дотримуватися всіх правил по посадці і догляду, можна виростити дерево, яке буде радувати вас кожен рік смачними і соковитими плодами. Варто звернути увагу на рекомендації по догляду.
Полив проводиться з інтервалом в 14 днів. Надлишок зволоження призводить до того, що коріння рослини починають гнити. В результаті дерево перестає нормально функціонувати (знижується кількість зав’язей і пагонів), що позначається на термінах плодоношення.
За кілька днів до твору поливу, рекомендується вносити в землю добрива. Слід віддавати перевагу комбінованим підживлення. У перший раз можна підгодувати культуру органічними речовинами. Для цього використовують перегній (в розрахунку 2 кг на 1 м2). Другий раз підгодівля здійснюється за допомогою розчину суперфосфату (50 г на 10 л води) або аміачної селітри (30 г на 10 л води).
Для максимального врожаю, часто проводять полив крони розчином меду. На солодкий присмак злітаються бджоли і запилюють рослину.
Щоб уникнути навали паразитів і захворювань, доцільно проводити обприскування культури розчином сечовини (30 г на 10 л води) або мідного купоросу (10 г на 10 л води).
Під час догляду рекомендується звертати увагу на місце вирощування черешні, її зовнішній вигляд і кліматичні умови. У жарких регіонах країни полив здійснюється набагато частіше, у міру осушення грунту, а підгодівлі повинні бути більш легкими. У такі моменти застосовуються всі ті ж розчини, ось тільки їх концентрація повинна бути в 2 рази менше.
Можливі терміни плодоношення
Більшість садівників починають займатися вирощуванням культур, навіть не замислюючись, на який рік плодоносить черешня:
- більшість сортів починають давати плоди через 4-5 років після посадки;
- деякі різновиди можуть плодоносити вже через 2-3 роки, тільки рівень врожайності у них набагато нижче, тому на цей параметр слід звертати особливу увагу;
- існують сорти черешні, які плодоносять через 7-9 років, вони характеризуються високими рівнями врожайності: з таких дерев збирають до 80 кг продукції відмінної якості;
- якщо сорт повинен давати плоди тільки через 10 років після посадки, то у нього будуть найвищі показники врожайності: щороку на такому дереві дозріває до 100 кг добірної продукції.
Висновок
Щоб точно знати, скільки часу черешні потрібно для початку плодоношення, слід детально вивчити всі основні її характеристики і опис. Тому покупку саджанців краще проводити не на ринках, а в спеціалізованих розплідниках або сільськогосподарських магазинах. Там ви зможете отримати конкретну інформацію про терміни дозрівання того чи іншого різновиду. На швидкість плодоношення і якість ягід впливають і правильна посадка, і якісний догляд.