Фруктові дерева популярні на вітчизняному ринку. Багато з них невибагливі в посадці і догляду, але демонструють високі показники врожайності. Опис сорту вишні Булатніковская вказує на те, що цей різновид універсальна і підходить для вирощування в усіх областях країни.
Загальні характеристики
Плодоношення настає на 2-3 рік після посадки. Вегетаційний період середній. З огляду на той факт, що цвісти дерево починає в травні, збір врожаю припадає на кінець липня. Різновид вишні Булатніковская самозапилюватися, т. Е. Для її розвитку не буде потрібно посадка інших сортів поблизу. Але якщо ви хочете прискорити або поліпшити процес дозрівання плодів, то поруч можна розмістити дерева сортів Жуковська або Харітоновская.
Вишня Булатніковская характеризується підвищеною стійкістю до негативних факторів навколишнього середовища. Вона здатна переживати як низькі (до -40 ° С), так і високі температури повітря (до +50 ° С).
Особливості рослини
Опис вишні Булатніковскій вказує на те, що дерево представлено в багатоствольної формі. Висота кущів досягає максимальної позначки в 2 м. При розгляді опису листової пластини, відзначаються такі характеристики:
- розміри аркуша середні: довжина близько 6 см, а ширина 4-5 см;
- на поверхні листової пластини присутній восковий наліт, який надає їй щільність;
- є невеликі смуги світлого відтінку, а на краях щербини;
- форма овальна, трохи подовжена;
- колір листа темно-зелений, без плям.
Пагони великі, до 30 см. Плоди формуються на однорічних гілках. Генеративні бруньки стійкі до морозів, що благотворно впливає на врожайність. Суцвіття складаються з невеликого числа квіток (до 4 шт).
Характеристики плода
Опис плода вказує на наявність таких особливостей:
- середні габарити: вага ягоди становить 5 г, розмір – 3 см;
- форма округла;
- шкірка досить щільна, насиченого червоного відтінку;
- м’якоть соковита, волокниста.
Смак ягід приємний і солодкий. Підходить цей різновид як для вживання в свіжому вигляді, так і для консервації. Врожайність на високому рівні. З кожного куща садівники збирають до 15 кг продукції, яка характеризується відмінними товарними якостями.
Рекомендації по посадці і догляду
Спочатку визначається правильне місце для посадки. Воно повинне добре освітлюватися сонцем, тому посадку краще проводити з південного боку саду. Це дозволить прискорити процес наливання і дозрівання ягід. Найкраще вибирати піднесені ділянки, які захищені від близько розташованих ґрунтових вод і накопичення вологи. Якщо посадити саджанці на рівнині, це призведе до кореневої гнилі та негативно позначиться на стані рослини.
Для посадки краще вибирати закриті ділянки, які розташовані на відстані 3 м від загороджень і будівель. Це дозволить захистити рослини від протягів і скупчення снігу поруч з кущами. Грунти повинні бути легкими і родючими. Максимальний кислотно-лужний баланс повинен становити 3%. Якщо кислотність підвищена, то обов’язково має проводитися вапнування землі (2 кг вапна на 1 кв. М.).
Основні правила посадки
Восени починають готувати ділянку. Для цього під час копання саду видаляють всі бур’яни, скла і каміння. Після цього по всій ділянці розкидають перегній і дають йому вбратися в землю протягом 2 тижнів. Через зазначений час викопують посадкову лунку, розміри якої повинні складати 70 × 90 см.
Вибираючи саджанці, віддавайте перевагу 2-річним зразкам, які пройшли етап щеплення. Т. к. Покупку краще здійснювати восени, до весни посадковий матеріал повинен зберігатися в горщику із землею.
Навесні, коли грунт прогріється до температури в 7-9 ° С, дозволяється посадка саджанців. Усередині лунки встановлюють дренажну систему, після чого присипають її невеликою кількістю землі. Поміщають в яму саджанець і присипають щільним шаром грунту.
Після цього поливають посадковий матеріал водою кімнатної температури. На кожен кущ має припадати по 15 л води. За рахунок розлогою крони, посадка повинна проводитися за схемою 4 × 4 м.
Догляд
Догляд за вишнею цього сорту простий. Для початку потрібно регулярний, але не інтенсивний полив. Його інтервал повинен становити 2 тижні. Для південних областей інтервал скорочують до 10 днів через активне сонця. Оптимальна кількість води, що припадає на кожен кущ, має становити 10-15 л.
У обрізаннях ця культура не потребує. Однак якщо ви помітили пошкоджені або сухі ділянки, то їх краще видалити. Після кожного поливу, коли просохне земля, потрібно розпушити грунт і видалити всі бур’яни. Це дозволить поліпшити повітрообмін в землі.
Підживлення здійснюються в міру необхідності. Якщо цвітіння затримується, рослина потребує калієвих з’єднаннях. Розводять 40 г нітрату калію в 10 л води, після чого вливають по 10 л під кожен кущ. Для прискорення дозрівання підгодовують рослини аміачною селітрою (30 г на 10 л води). Для підготовки саджанця до зими, вливають під кожен кущ по 10 л суперфосфатного розчину (40 г на 10 л води).
Методи боротьби із захворюваннями і паразитами
Цей сорт вишні стійкий до таких хвороб, як коккомикоз і борошниста роса. Іноді уражається оливковою плямистістю, від якої легко позбутися розчином бордоської рідини (10 г на 5 л води). При виникненні кореневої гнилі повинен віддалятися весь кущ, разом з корінням. Вилікувати цю хворобу неможливо.
З шкідників часто зустрічаються кліщі, птиці та блішки:
- Позбутися від кліщів допоможе розчин мідного купоросу (20 г на 10 л води).
- У боротьбі з блошками застосовується «хомус» (10 г на 3 л води).
- Проти птахів доцільно застосовувати спеціальні сітки, якими накривають крону дерева.
Висновок
Вишня цього сорту невибаглива в догляді. Займатися її вирощуванням – під силу навіть новачкам в сфері садівництва. Ви лише повинні слідувати всім зазначеним правилам і надати культурі повноцінний догляд. Це забезпечить високий рівень якості плодів і загальної врожайності.