Вся користь меду акації від А до Я, і трохи шкоди

Будучи самої по собі унікальним, цілющим рослиною, акація дає настільки ж відрізняється від інших надзвичайний мед. Він повністю включає в себе корисні якості інших медів, але має окремі властивостями, притаманними тільки йому одному. Найбільш важливо приділити увагу меду акації людям, які підпадають постійно під вплив алергенів, і батькам, ростять маленьких дітей. Однак насправді таке природні ліки здатне поліпшити здоров’я кожного, його скуштував. Головне – щоб не було допущено жодних порушень.

Чим так відрізняється акація

Для жителів Півдня акація – високе, розлоге дерево з красивими запашними квітами. Якщо квіти білі, то це благородна робиния. Акацію з жовтими квітками в побуті любяще звуть мімозою.

На Півночі дерево набуває вигляду мініатюрного чагарнику, але за властивостями будь-який вид однаково стійко проявляє себе як лікувальний засіб проти запалень, що піднявся спека і тиску, пухлин і нервових нападів. Всі ці якості перейняв і особливо цінний мед рослини.

Порада. Якщо приймати 30 днів по чайній ложці настоянки квітів акації-робинии, настане довгоочікуване полегшення при пієлонефриті, хворобах сечовивідних шляхів, шлункових, кишкових кровотечах, харчової алергії. Меду на це вистачить і 14 днів.

Зовнішні контрасти акацієвого меду

Квітковий мед акацієвих дерев настільки характерний і яскравий, що його не вийде переплутати. Перша ознака чарівного продукту – колір:

  • мед майже повністю прозорий, необов’язково – з легким лимонним відтінком – якщо збір пройшов з акації білої;
  • насичений сонячно-золотистий, бежевий мед – коли бджоли вибирали жовті квіти.

цвітіння акації

Кращим вважається сорт меду з білоцвіт, саме цей зазвичай шукають покупці. Але і жовтий нектар поступається мало – обидва сорти коштують набагато дорожче інших аналогів.

Друга ознака – консистенція. Те, що в продажу саме потрібний мед, підкажуть наступні спостереження:

  • в’язкість менше, ніж у інших перероблених нектарів, струмує легко;
  • чи не перетворюється в цукристий продукт аж до року, а то й розбавлений і спочатку не зіпсований;
  • при зберіганні понад мед лише злегка густіє, має зернистість, темніший колір.

Третя ознака – легкий, свіжий смак, без почуття моментального пересичення солодким і без легкої гіркуватості, що з ходу відрізняє його від всіх інших медових делікатесів. Останню особливість шукати не треба, реальний мед акації пахне так само ніжно і особливо, як прекрасні квіти, його подарували.

Увага! Медовий запас не збереже всі описані якості, якщо в його ємність потрапить хоч якась вода. Розчиняючись в ній, бджолопродукти швидко втрачає свої хімічні зв’язки, окислюється і достроково руйнується.

Незвичайне наповнення меду

Перше, що виділяє на рідкість смачну акацієвий солодкість, це 40% фруктози в складі меду проти 35% глюкози. Значить, продукт абсолютно дозволений діабетикам. Вони можуть ласувати солодким делікатесом без всякої загрози здоров’ю, це справжня знахідка для інсулінозалежних хворих. Більш того, яка потрапляє в кров фруктоза тільки покращує її склад, легко расщепляясь без необхідного інсуліну.

свіжий мед

Той же ознака дозволяє без шкоди вживати їжу медових бджіл з акацієвих квіток перебувають на дієті. Цукор не осяде зайвими кілограмами. Але міру потрібно знати обов’язково. Не варто їсти більше 100 г навіть такий солодощі в день, коли їхня мета – струнке тіло за конкретний короткий термін.

Друга за важливістю цінність меду акацій-медоносів – сортова гипоаллергенность. Якщо є неприйняття інших видів, а спробувати смачні ласощі хочеться, рекордно низький за алергенів мед-білоцвіт принесе забуту або незвідану радість алергікам. Крім того, він дасть залежним від алергій людям можливість скористатися цілющими властивостями бджолиних медів при виникненні недуг. А у акацієвих їх особливо багато.

Що ж в ньому корисного

Не варто звертатися з цим питанням до тибетських монахів. Вони тільки посміхнуться у відповідь. Але будуть продовжувати акуратно використовувати дари чагарнику карагани, місцевого роду акації-дерева, як провідний інгредієнт своєї медицини проти найважчих хвороб. Адже чарівний нектар кожної робинии і «мімози»:

  • містить повний набір вітамінів від А, С, Е і В1-В12 до H, PP, нейтралізують нагрянула авітаміноз;
  • включає ударне кількість провітаміну А чи каротину, користь якого для дітей важко переоцінити;
  • насичений багатющим набором мікроелементів; серед них калій, головний елемент для допомоги гіпертонікам;
  • повністю зміцнює імунітет;
  • усуває збої серцево-судинного механізму: покращує склад крові, розширює судини, піднімає кисень крові, полегшує пережитий інфаркт;
  • знімає дисбаланс в ЖК тракті: стимулює травлення, обмін речовин, заліковує виразки, гастрити, коліт;
  • справляється зі шкодою, завданою печінки, нирок, сечовидільної системи;

сорти меду

  • є перевіреним засобом для підвищення якості статевого і репродуктивної функції у чоловіків;
  • виправляє жіночі порушення, викликані гормональним дисбалансом, знімає запалення внутрішніх ерозій, стабілізує овуляцію, виключає викидень (до мінімуму);
  • ударним методом усуває всі запалення верхніх дихальних шляхів і активно впливає на лікування при астмі, туберкульозі;
  • знімає подразнення очей, лікує несильно погіршення зору, прискорює лікування кон’юнктивіту;
  • сприятливо впливає на когнітивні функції, покращує пам’ять, нейтралізує наслідки стресу;
  • заліковує запалення ротової порожнини, ран на шкірі, дезінфікує гнійники, прищики, акне.

Зрозуміло, ефекти досягаються тільки при правильному вживанні і дозуванні меду, тільки при перевірці можливих протипоказань і виконанні настійною рекомендацією при захворюваннях спочатку проконсультуватися з лікарем.

Увага! Крім протипоказань, пам’ятайте, бджолопродукти від інших квітучих рослин не несуть тих же якостей, що мед акації. Вживати їх для тих же цілей нерідко не тільки не можна, але і небезпечно.

Шкода і протипоказання

При всіх своїх корисних якостях акацієвий мед здатний завдати шкоди здоров’ю, коли застосовується бездумно. Негативного впливу вдасться уникнути, якщо знати, що:

продукти бджільництва

  1. Такий продукт не підійде для змішування з дуже гарячими інгредієнтами – чаєм, молоком, сумішами, температура яких вище 40-45 ° C. Від таких випробувань корисні особливості диво-меду руйнуються.
  2. Бджолиний акацієвий мед для частого страви протипоказаний медициною гіпотонікам.
  3. Встановлено користь нектару акацій-медоносів для діабетиків тільки 1-2 типу.

Лікувальна цінність цього смачного медового сорти безсумнівна. Але ще більше світиться сонцем мед акації корисний для краси жіночого тіла і догляду за шкірою. І для всього цього зовсім недостатньо з’їсти одну ложечку ласощі або спробувати один скраб. Медотерапію потрібно займатися регулярно, вдумливо і тільки з хорошим настроєм.

Мед акацієвий: відео