Швидка заготівля малини на зиму: легко і без варіння

заготівля малини на зиму без варінняНіжна і запашна малина навіть взимку здатна подарувати шматочок річного щастя. Існує безліч рецептів, за допомогою яких можна побалувати домочадців – заготівля малини на зиму без варіння: з цукром, п’ятихвилинне варення, конфітюр, малина в смородиновому соку, соромливо червоніюче желе, солодкий ароматний сироп, ніжне дитяче пюре. Фантазія справжніх кулінарок не знає кордонів, у деяких з них є чому повчитися.

Як правильно зібрати і підготувати малину

Корисна і надзвичайно смачна, малина щедро дарує господаркам можливість робити заготовки на зиму протягом усього літа. Однак, щоб варення, желе або компот вийшли яскравими, красивими і смачними, ягоди необхідно правильно зібрати з куща і підготувати.

яку малину заготовлювати на зимуКраще, якщо ягоди для заготовки будуть чистими і целенькая

Найбільш вдалий час для збору суха сонячна погода, адже від дощу ніжна красуня стає водянистою і малопривабливою. З цієї ж причини її рідко миють, особливо якщо збирають в своєму саду. Тільки при підозрі на наявність жучків, ягідки заливають ненадовго підсоленою водою (1 л води + 20 г солі), щоб непрохані гості спливли на поверхню. Починати переробку ягід краще відразу, в цьому ягода схожа з повсті вишнею, яка також починається псуватися досить скоро, навіть в холодильнику. Щоб не помилитися в пропорціях, незайвим буде запам’ятати – в одній літровій банці поміщається приблизно 600 грамів малини.

Варення за п’ять хвилин – поради і секрети

Щоб корисні компоненти малини не зникли при тривалій обробці, її тривалість можна звести до мінімуму. Чудовим прикладом може служити п’ятихвилинне, надзвичайно смачне і не розварене, варення з малини, яке готується гранично просто. Мінімальна обробка дозволяє зберегти ніжні ягідки цілими і привабливими.

Розбіжності в рецептах від різних господинь полягають в різній кількості цукру, який потрібно для варення – одні вважають за краще співвідношення 1: 1, інші кладуть на 1 кг малини лише півкілограма цукру і забезпечують зберігання готового виробу в холоді, а треті не шкодують і 1,5 кг цукру, зате впевнені в надійному збереженні ласощі. Однак принцип приготування п’ятихвилинного варення приблизно однаковий як для малини, так і для смородини, і інших ягід:

як закрити малину на зимуРецепти п’ятихвилинного варення з малини дозволяють зберегти в ній максимум вітамінів

  1. В емальовану або мідну ємність (містку і з широким дном) акуратно викладаються чисті і перебрані ягідки малини.
  2. Малина засипається цукром, виходячи з уподобаної пропорції, і залишається на 2-4 години. Протягом цього часу виділився сік повинен покрити ягоди.
  3. Поставивши тазик з майбутнім варенням на вогонь, необхідно довести його, злегка помішуючи, до кипіння і потім варити 5-7 хвилин, поки цукор не розчиниться повністю. Під час варіння можна поласувати солодкими пінками, які потрібно прибирати з поверхні.
  4. Ретельно помиті банки бажано ще й додатково простерилізувати, особливо якщо кількість цукру мінімально. Не забувати про обробку кришечок.
  5. Гаряче ласощі обережно розкласти по банках, щоб вміст доходило до самого верху, і негайно закатати. П’ятихвилинне варення готове, тепер можна розміщувати його в зручному для зберігання місці і насолоджуватися вишуканими ласощами взимку.

Малина з цукром

Дуже багато господинь вважають за краще обходитися без термічної обробки, і малина просто змішується з цукром – така заготовка на зиму максимально зберігає всі унікально-корисні властивості ягід. Цей спосіб займає ще менше часу, ніж приготування п’ятихвилинного варення, і доступний абсолютно досвідченим господиням. Однак для того щоб надійно зберегти малину, приготовлену за цим рецептом, баночки з заготовками доведеться простерилізувати або обрати місцем їх зберігання холодильник.

як заготовити свіжу малину на зимуЗазвичай в заготовку додають цукор в пропорції 1: 1

Існує багато рецептів приготування на зиму малини з цукром. Найбільш часто користуються такими рецептами.

Спосіб перший:

  • крепенькие і сухі ягідки укладаються рядками в підготовлені банки. Кожен новий шар пересипається цукром, а посуд злегка струшується для потрапляння його між окремими ягодами;
  • банки з малиною занурюються у велику ємність з водою і стерилізуються – 25 хвилин знадобиться для літрових ємностей, 20 хвилин – для півлітрових.

як зберегти свіжу малину на всю зимуЦукор – прекрасний консервант для ягід

Спосіб другий:

  • малинові ягоди засипаються цукром в пропорції 1: 1 і залишаються на пару годин, це необхідно виділення соку;
  • потім ягоди подрібнюються і ретельно, але обережно, перемішуються з цукром;
  • залишається лише розкласти малину в стерилізовані банки, покривши сантиметровим шаром цукру, і надійно зберігати в сімейному погребі чи холодильнику.

Отримане дивовижне варення з запашної і ніжною малини, приготування якого обійшлося без варіння, подарує незабутнє задоволення під час сімейного чаювання і допоможе обійтися взимку без неприємної застуди.

Ексклюзив! Цілі і сухі ягоди малини укласти в контейнер, залити медом і поставити в морозилку. Смак – неповторний!

Конфітюр – рецепт перший

Барвистий конфітюр, успішно заготовлений на зиму з малини з цукром, незвично швидко і без звичної варіння, приємно урізноманітнить сніданок і доставить масу насолоди. Не можна сказати, що приготування за запропонованим рецептом занадто просте, хоча деяку складність викликає лише один етап. Зате отриманий результат з лишком окупає всі витрачені зусилля, і барвистий конфітюр радує бездоганно ніжним смаком.

як зробити конфітюр з малиниНіжний конфітюр вийде, якщо видалити всі кісточки малини

Найважче – позбутися від дрібних кісточок малини, що можна зробити за допомогою сита і маточки. Потім отриману масу необхідно добре перемішати з цукром. Його знадобиться 1,5 кг на кожен кілограм солодких ягід. Залишилося розкласти по банках, накрити кришечками і, до пори до часу, поставити в холодне місце – запашний і корисний конфітюр готовий.

Конфітюр – рецепт другої

Приготувати ароматні ласощі можна і іншим способом, за допомогою варіння. Рецепт передбачає наявність наступних інгредієнтів:

  • свіжі ягоди малини – 2 кг;
  • цукор – 3 кг;
  • вода – 1 л.

як зберігати малину взимкуЯкщо витратити трохи більше часу на заготівлю і проварити конфітюр, то малину можна буде зберігати без холодильника

Розім’яти малину в підходящої посуді з широким дном, обережно залити гарячою водою і варити близько 20 хвилин від часу закипання. Потім обережно, в кілька прийомів, додати цукор і продовжувати варити ще 15 хвилин. Гарячий джем розлити по чистим і теплим підготовленим банкам і накрити кришками. Всю зиму його приємний аромат і ніжний смак нагадуватиме сонячне літо.

Малиновий сироп

Обійтися без малинового сиропу взимку ніяк неможливо! Він необхідний скрізь – для рум’яних млинців, святкового торта, вишуканого напою, як прикраса для морозива. Приготування його не викликає ускладнень і не займає надто багато часу.

Спосіб перший

  • малина – 2 кг;
  • цукор – 4 склянки;
  • вода – 8 склянок.

як зробити сироп з малини на зимуМалиновий сироп стане прекрасним десертом і джерелом вітамінів одноврменно

Скласти чисту і перебраний малину в каструльку, залити потрібною кількістю води і варити на невеликому вогні 20 хвилин, помішуючи і знімаючи пінки. Витягнути шумівкою ягоди, додати цукор і продовжувати варити ще 5 хвилин. Готовий сироп розливається по пляшках або в банки і зберігається в холодному місці.

Спосіб другий

  • ягоди малини – 1 кг;
  • цукор – 1,5 кг;
  • вода – 0,5 літра;
  • лимонка – 10 гр.

Подрібнити за допомогою ступки або блендера ягоди, додати півлітра води і залишити до ранку. Отриману суміш перемішати і процідити, додати цукор і лимонку і знову позбавити її своєї уваги на добу. На наступний день проварити сироп протягом однієї-двох хвилин, після чого розлити по чистим теплим пляшках. Зберігати його бажано в холодильнику.

Сушена малина

як сушити малину на зимуСушену малину можна додавати в чай, випічку, компоти і десерти

Якщо часу катастрофічно не вистачає, а урожай вдався, можна просто її посушити і забезпечити домочадців вітамінами на все дощове і морозний час року. Неодмінна умова – ягідки потрібно вибирати максимально щільні і навіть трохи недоспелий. Якісно і швидко висушити малину можна в духовці – години дві при температурі 50 градусів, а потім хвилин п’ятнадцять при шестідесятіградусной. Остигнула, її розкладають в коробочки або банки і поміщають в прохолодне і обов’язково сухе місце. Чай з сушеної малиною ароматний і підвищує захисні функції організму.

Різноманіття рецептів заготовок малини на зиму дозволяє не розлучатися із запашною ягодою круглий рік. Компоти, варення, джеми – відмінне підмога в приготуванні вишуканих страв і хороші самі по собі. Малина – це не тільки солодке і приємне ласощі, але і гарант міцного здоров’я. Вибираючи спосіб консервації, про це потрібно пам’ятати і звести нанівець найменші втрати вітамінів та інших корисних складових. А коли підійде сезон, не забудьте припасти для сім’ї і пару баночок вітамінного вишневого джему.

Секрети зберігання малини без варіння: відео

Збір і зберігання малини всю зиму: фото

заготівля малини на зиму без варіння заготівля малини на зиму без варіння

заготівля малини на зиму без варіння

заготівля малини на зиму без варіння заготівля малини на зиму без варіння

 

заготівля малини на зиму без варіння

заготівля малини на зиму без варіння заготівля малини на зиму без варіння

заготівля малини на зиму без варіння