Томати низькорослі: кращі сорти для відкритого грунту

томати низькоросліТомат – одна з найбільш простих у вирощуванні культур, яка при правильному догляді здатна порадувати щедрим урожаєм смачних і ароматних плодів. Завдяки різноманітності томатних сортів кожен городник завжди знайде для себе щось путнє. Але більшість стверджує, що саме низькорослі сорти ідеально підходять для вирощування у відкритому грунті. Вашій увазі перелік і докладний опис кращих томатних низькорослих сортів, які не потребують пасинкування (додаються фото з назвами сортів, відгуки).

Що таке пасинкування або про особливості вирощування штамбових сортів

Отже, що ж таке пасинкування? Це – процес, що має на увазі видалення бічних пагонів у різних культур. Зазвичай мова йде про невеликі паростки, розташованих в Лістьєва пазухах, особливо, в нижній частині стебла.

Якщо вести мову про томатних сортах, то дана процедура виключно важлива для високорослих (індетермінантних) рослин.

томати низькорослівидалення пасинків

Справа в тому, що додаткові пагони забирають у рослини деяку частину поживних речовин, які як повітря потрібні зріє на основному стеблі томатним плодам. При цьому цвітіння пасинків не приведе абсолютно ні до якого результату. Тому цілком резонно видаляти пасинки, для того щоб основне стебло отримав максимально можливу кількість «палива» для зростання.

Порада. Багато починаючі городники, на жаль, часто помилково приймають за пасинки молоде листя і видаляють їх. Щоб уникнути подібної неприємності, запам’ятайте: пасинки не ростуть на стеблі, вони «визирають» з його пазухи.

На відміну від високорослих, низькорослі сорти не потрібно пасинкувати в період зростання томатних кущів, оскільки вони найчастіше досить швидко дають перший урожай і навіть пасинки за один сезон зможуть порадувати смачними томатними плодами.

Говорячи про особливості штамбових сортів, не можна не відзначити той факт, що вони не такі вимогливі у догляді, досить витривалі (в своїй більшості) і не бояться відкритого грунту. Більшість детермінантних сортів томата є ранньостиглими, невибагливими у догляді, «живучими» і дуже врожайними.

Крім того, кущі штамбових сортів не відрізняються облиственностью, а, значить, на рослині встигають визрівати навіть великі плоди.

Кращі низькорослі сорти томата для відкритого грунту

Низькорослі сорти, здатні «вижити» у відкритому грунті, умовно розділені на кілька категорій залежно від розміру томатних плодів. Розглянемо кращі з них далі.

Великоплідні сорти

Великоплідні сорти вважаються кращими серед усіх для приготування соку, а також використання в салатах через чудового смаку томатних плодів, а також їх великого розміру. Вашій увазі кращі великоплідні штамбові сорти:

томати низькорослівеликоплідні сорти

  • Данко. Ранній виключно «живучий» сорт, який відмінно пристосовується практично до будь-яких кліматичних умов. Рослина слабоветвістие, досить невисока (близько 0,5 м), стійке до посухи. Плоди відрізняються значними розмірами: вага одного може досягати 0,5 кг. Салатний сорт.
  • Демидов. Середньоранній врожайний сорт, який не боїться томатних хвороб, відрізняється лежкостью і гарною транспортабельністю. Універсальний сорт. Один томат досягає у вазі 150 г (іноді – близько 200 г).
  • Валютний. Незважаючи на те що сорт є черрі, рослина виростає до значних для даного різновиду розмірів (близько 0,8 м у висоту). Сорт дуже урожайний. Вага одного плоду досягає 300 м Зовнішній вигляд дуже естетичний, тому сорт часто вирощується в промислових масштабах. Завдяки щільному шкірці прекрасно переносить транспортування.
  • Чудо Сибіру. Досить новий високоврожайний сорт, виведений в Росії. Рослина відрізняється середньою висотою, досить розлога. Плоди круглі, м’ясисті, відрізняються чудовим смаком, з відмінною солодкістю.
  • Часточка Далекосхідна. Середньоранній дуже витривалий томатний сорт, який в період дозрівання врожаю радує чудового виду плодами, що мають овальну, сильно витягнуту форму. Біологічно стиглі помідори мають ніжно-рожевий колір. Томатний плід може досягати 300 м Прекрасний інгредієнт для салатів, але прекрасно підійде і для консервації.

Порада. При виборі відповідного низькорослого томатного сорти обов’язково читайте інструкцію на упаковці: там повинна бути вказана інформація про особливості росту сорту (детермінантний / індетермінатний варіант). Необхідно вибирати виключно перший варіант.

Среднеплодние / дрібноплідні сорти

Сорти з середньої величини плодами можна по праву вважаються універсальними. Особливо можна виділити наступні:

  • Дубок. Завдяки невибагливості у догляді, а також винятковою стійкістю до хвороб і суворого клімату досить часто вирощується в комерційних цілях. Плоди ідеально круглі, з щільною м’якоттю.

томати низькоросліСреднеплодние сорти

  • Гіпербола скоростигла. Ранньостиглий сорт, який радує щедрим урожаєм. Плоди невеликі. У деяких випадках рослина може досягати 1,3 м, але це – досить рідкісне явище, тому сорт, все-таки, вважається низькорослим. Яйцевидної форми плоди відрізняються прекрасним смаком. Часто використовуються для засолювання.
  • Золотий потік. Ранньостиглий сорт. Еліптичної форми плоди відрізняються дивним золотим забарвленням. Рослина стійка до впливу несприятливих кліматичних умов, а також більшості томатних хвороб.
  • Турбореактивний. Сверхранний сорт, який прекрасно почуває себе в будь-якому кліматі. «Родзинкою» сорти вважається здатність щедро плодоносити практично в будь-яких умовах, що вкрай важливо для тих, хто проживає в регіонах з холодним і дощовим літом.
  • Ленінградський холодок. Досить компактна рослина, яке формує при висадці у відкритий грунт по кілька кистей, на кожній – по 6-8 плодів. Плоди невеликі, з щільною шкіркою, неймовірно смачні.

На цьому ми завершуємо ознайомлення з кращими томатними сортами для відкритого грунту. Звичайно представлені вище сорти – лише мала частина того розмаїття, з якого можна вибрати відповідний для того або іншого городньої ділянки варіант. Успіхів!

Догляд за низькорослими томатами: відео