Басейн на власній ділянці – доступна розкіш, здатна привнести в життя комфорт і розслаблення. І не дивно, що кожен власник бажає користуватися такою розкішшю як можна довше. Однак для цього важливо не тільки грамотно побудувати об’єкт, але і забезпечити йому належний догляд. Зокрема необхідно захистити басейн від згубних зовнішніх факторів: пилу, забруднень, ультрафіолету, морозу. Як? Кращий варіант – павільйон з полікарбонату. Його споруда не зажадає великих витрат, адже зробити конструкцію можна навіть своїми руками. Особливо, маючи в розпорядженні покрокову інструкцію монтажу – її ми і пропонуємо до вашої уваги далі.
Навіщо потрібен павільйон?
Перед тим, як почати розбиратися в особливостях споруди павільйону з полікарбонату, ознайомимося з головними функціями такої захисної конструкції:
- Захист штучної водойми від бруду, листя, сміття і різних опадів.
- Мінімізація теплових втрат і скорочення витрат на обігрів води.
- Забезпечення парникового ефекту і захист водойми від морозів.
- Захист поверхні басейну від впливу ультрафіолету.
- Підтримання комфортної температури навколо чаші басейну.
- Скорочення обсягу випаровується вологи.
Установка павільйону дозволяє заощадити на очищенні води, а також збільшити тривалість купального сезону і загальний термін експлуатації басейну.
Павільйон захистить воду від забруднень
З огляду на все вишеобозначенние функції, може виникнути логічне запитання: чому варто використовувати саме полікарбонатну конструкцію? Відповідь проста – цей матеріал володіє цілим рядом принципових переваг:
- міцність;
- стійкість до корозії і вологи;
- пожежна безпека;
- здатність розсіювати сонячні промені;
- довговічність;
- низька ціна.
Тепер приступимо до розгляду основних етапів безпосередньої установки павільйону – їх всього чотири.
Складаємо план-схему
Перший етап – створення проекту павільйону. Для цього необхідно визначитися з габаритами, типом, формою і дизайном конструкції. По висоті споруди ділять на три групи:
- Низькі – до 1 у висоту.
- Середні – від 1 м до 2 м у висоту.
- Високі – більше 3 м у висоту.
Порада. Якщо плануєте встановити навколо басейну столики з шезлонгами, найвдалішим рішенням буде високий павільйон – він дасть найбільший простір для організації комфортної зони відпочинку.
Що стосується ширини, то тут можливі два варіанти: або павільйон повністю відповідає розмірам чаші водойми, або виходить за її межі по периметру на будь-яку відстань, залежно від ваших побажань і площі ділянки.
За типом павільйони ділять на дві групи:
- Напівзакриті – захищають водойму з двох-трьох найбільш вітряних сторін.
- Закриті – повністю захищають басейн з чотирьох сторін.
За формою павільйони можуть бути куполоподібними, напівсферичними або асиметричними. Тут слід орієнтуватися на форму конкретної чаші басейну.
Закритий павільйон для басейну
Визначившись з усіма параметрами, складіть план-схему захисного павільйону з позначенням його конфігурації і габаритів. Не забудьте, що в закритій конструкції повинна бути невелика двері або розсувні секція – вкажіть її в кресленні.
Готуємо матеріали і заливаємо фундамент
Другий етап – підготовчі роботи, що включають в себе закупівлю матеріалів і облаштування фундаменту.
Для монтажних робіт вам будуть потрібні:
- панелі полікарбонату;
- профільні труби прямокутного або квадратного перетину;
- розпірки;
- саморізи і болти;
- кріпильні сталеві пластини;
- суха суміш цементу.
Павільйон повинен встановлюватися тільки на міцну основу, так як листи полікарбонату, незважаючи на гадану невагомість, важать досить пристойно – звичайний грунт не витримає таку конструкцію і почне просідати. Уникнути заливки фундаменту можна в одному випадку – якщо навколо басейну покладена міцна плитка, якій не страшні великі навантаження. У всіх інших ситуаціях потрібно новий фундамент: приготуйте розчин з цементної суміші і залийте його по периметру чаші з відступом по всім сторонам на 8-10 см. Рекомендована глибина фундаменту – 0,5 м. Після заливки армуючих підставу осередками-квадратами 20х20 см.
Монтуємо каркас
Третій етап – виготовлення каркаса з профільних труб-опор. Використовуйте широкі труби, на які можна буде кріпити краями відразу по дві панелі.
Порада. Щоб розрахувати необхідну довжину опорних труб, складіть плановану висоту захисного павільйону і ширину басейну.
Спочатку вигніть підготовлені опори в дуги:
- болгаркою зробіть три надрізи в тій частині труби, яка буде згинатися;
- повільно зігніть опору, щоб вийшла арка;
- заваріть раніше виконані пропили і ретельно їх зашліфуйте.
Після цього по черзі зафіксуйте все дуги на фундаменті, сформувавши каркас необхідної форми. Щоб кріплення були надійними, рекомендується використовувати подвійні болти. Зберігайте між каркасними дугами крок близько 1 м.
зведення каркаса
Як тільки труби будуть зафіксовані, змонтуйте між ними спеціальні горизонтальні розпірки – вони візьмуть на себе функцію ребер жорсткості. Щоб зробити каркас максимально стійким, додатково зафіксуйте його до основи за допомогою сталевих пластин.
Обшивають конструкцію
Четвертий етап – покриття металевого каркаса полікарбонатними панелями. Намітьте на аркушах місця для кріплень до опор і акуратно просвердлите їх. При цьому робіть отвори діаметром на 2-3 мм більше діаметру використовуваних саморізів: при нагріванні полікарбонат збільшується вшир, так що потрібно мати хороший запас для таких змін, інакше деформації панелей не уникнути.
Після підготовки починайте обшивку конструкції: послідовно фіксуйте панелі за допомогою саморізів до опорних дуг.
Порада. Для щільної фіксації листів і саморізів підкладайте під капелюшки кріпильних елементів спеціальні шайби з цинку.
Якщо ви споруджуєте закритий павільйон, що не обшивають каркас повністю – залиште місце для установки секції або двері. Монтаж останньої виконайте вже після того, як захисна конструкція буде зібрана. Покривши павільйон полікарбонатом, загерметизуйте всі стики і кріплення листів і труб.
Павільйон з полікарбонату
Таким чином, якщо хочете захистити свій басейн і зробити його максимально довговічним, без павільйону з полікарбонату не обійтися. Перед вами проста інструкція споруди такого навісу: проект, фундамент, каркас, обшивка – приділивши увагу кожному етапу монтажу, ви зможете створити якісну конструкцію, яка довгі роки буде рятувати ваш водойму від згубних зовнішніх впливів.
Павільйон для басейну: відео
Павільйон з полікарбонату: фото