Бані-бочки: як вибрати і зробити своїми руками?

Баня-бочкаДалеко не всі можуть дозволити собі таке задоволення, як особиста стаціонарна лазня. У кого-то занадто маленьку ділянку, комусь не вистачає коштів, а хтось просто не має будівельних навичок – причин може бути багато. Але що робити, якщо парна завжди була вашою мрією? Вирішити проблему допоможе лазня-бочка – відгуки власників кажуть, що побудувати її своїми руками не складе труднощів, а численні фото підтверджують: за багатьма якостями вона не поступається класичної парної. Як же реалізувати задумане і спорудити таку оригінальну баню?

Особливості та види: традиційна, на сухому пару і японська лазня бочка

Перший крок до появи лазні-бочки на вашій ділянці – вибір моделі. Тут потрібно відзначити, що є два найважливіших чинника, які потрібно брати до уваги, оцінюючи лазні-бочки: відгуки власників і конструктивні особливості. Виходячи з другого чинника, можна виділити три найбільш поширені типи лазень:

  1. На сухому пару – герметична сауна зі спеціальною піччю, оснащеної підігрівається каменкой. Така лазня складається тільки з одного приміщення – безпосередньо парилки.
  2. Традиційна – класична закрита міні-бочка з окремим входом. Складається з парної і мийної, між якими встановлена ​​піч. міні-лазняТрадиційна лазня-бочка
  3. Офуро – японська парна-бочка без даху, яка конструктивно схожа на купіль. Розділена на дві частини: одна – для купальних процедур, друга – для установки нагрівального приладу.

Численні відгуки власників лазень підтверджують, що всі три моделі не викликають клопоту в будівництві, тому їх абсолютно реально спорудити своїми руками.

Підготовка та організація будівництва

Другий крок – підготовчі роботи. На даному етапі необхідно вибрати матеріали і грубку для лазні.

З матеріалів вам знадобляться:

  • профільні дошки шириною не більше 9 см і товщиною не більше 4,5 см – для каркаса конструкції;
  • обрізні дошки шириною 20 см і товщиною 5 см – для перегородок;
  • пиломатеріали шириною 40 см і товщиною 4 см – для основи;
  • блоки дверей і вікон, якщо вони передбачені проектом.

Для будівництва лазні рекомендується використовувати модрину, сосну, кедр, ялина або липу – подивившись фото, ви переконаєтеся, що парні з усіх цих порід виглядають дуже самобутньо і оригінально.

Порада. Для внутрішньої обробки краще застосовувати листяні породи, а для зовнішнього каркаса – хвойні, так як другі містять багато смоли, яка при нагріванні починає активно виділятися і може обпалити людини.

Не менш відповідальний момент – вибір печі, яка безпосередньо визначає якість пара. Відгуки тих, хто вже будував баню-бочку, показують, що тут виправдане використання як класичної дров’яної, так і електричної печі. Головне – правильно підібрати матеріал і ізолювати опалювальний прилад від дерев’яних поверхонь. Що стосується матеріалу, то найчастіше в міні-лазнях встановлюють печі з: листового заліза, залізної бочки або з каменю і заліза в комбінації. Зона, в якій розташовується топка, обов’язково обшивається листами нержавіючої сталі або алюмінію.

Спорудження лазні-бочки

Третій крок – безпосередня збірка лазні. Починається вона з підготовки майданчика. У фундаменті тут немає необхідності – цілком достатньо рівною забетонованої майданчики, ізольованою від води.

Далі потрібно спорудити підставу. Для цього на кожній широкій дошці зробіть поглиблення – в них будуть фіксуватися дошки для перегородок і каркаса. Діаметр заглиблень повинен бути 30 см, за умови, що ви використовуєте дошки шириною 40 см. Закріплюється підставу дерев’яної опалубкою з використання шурупів і металевих куточків.

як побудувати лазню своїми рукамиВнутрішнє облаштування лазні-бочки

Наступний етап – перегородки. Зафіксуйте дошки для перегородок на підставі, не забувши залишити місце для віконець і дверей. Потім приступайте до спорудження стін: укладіть на підставу заздалегідь підготовлені дошки необхідної довжини і скріпіть їх між собою по системі «шип-паз». З перегородками їх можна з’єднувати за допомогою саморізів. Укладайте дошки до тих пір, поки не буде завершено окружність. Коли стінки будуть готові, перевірте всі з’єднання і, при необхідності, відрегулюйте і підсильте їх.

Для додання отриманої конструкції необхідної міцності і жорсткості стягніть її по колу металевими кільцями – вони не тільки дозволять уникнути тріщин, а й дадуть можливість час від часу підтягувати дошки, якщо ті почнуть всихати. Завершальний етап – установка віконець і дверей.

Порада. Ще перед початком збирання ретельно обробіть всі дерев’яні елементи антисептиком, щоб захистити їх від різного роду комах і грибків.

Зовнішня і внутрішня обробка

Четвертий крок – обробка. Щоб лазня була комфортною, функціональної і безпечною, потрібно виконати цілий ряд робіт по зовнішньому і внутрішньому облаштуванню:

  1. Злив води – якщо на вашій ділянці передбачена повноцінна каналізаційна система, проведіть слив в відводок труб, а якщо немає, то недалеко від лазні організуйте зливну яму.
  2. Підлоги – обладнайте підлоги з ухилом для стоку води і постеліть зверху дерев’яний гратчастий настил для поліпшеного прогріву конструкції.
  3. Електропроводка – прокладете ізоляційний кабель і встановіть герметичні світильники, призначені саме для використання в умовах високої вологості. обробка лазні вагонкоюВнутрішнє оздоблення лазні
  4. Утеплення – з відгуків власника лазень-бочок можна зрозуміти, що, якщо конструкція буде використовуватися цілий рік, її бажано утеплити рулонними матеріалами, попередньо покривши стінки парної пароізоляційною плівкою.
  5. Піч – встановіть заздалегідь обраний опалювальний прилад.
  6. Меблі – оснастите баню лежаками, полками і столиком. Їх рекомендується робити або з осики, або з липи. На фото ви можете побачити, що лежаки і полки можуть бути будь-яких розмірів і конфігурацій, так що вас нічого не зупиняє в прояві фантазії.
  7. Зовнішнє оздоблення – обробіть конструкцію захисними просоченнями і лляною олією.

Як бачите, будівництво бочки-лазні своїми руками – не дуже складна процедура. Вона досить копітка і вимагає акуратності, проте цілком можна реалізувати. Так що, якщо ви завжди мріяли про лазню, але не могли собі її дозволити, саме час здійснювати бажане – дотримуючись простих рекомендацій, ви зможете спорудити комфортну міні-лазню, яка не поступатиметься класичної.

Як побудувати лазню-бочку: відео

Баня-бочка: фото

Баня-бочка Баня-бочка

Баня-бочка

Баня-бочка Баня-бочка

Баня-бочка

Баня-бочка Баня-бочка

Баня-бочка