Ландшафтний дизайн присадибної ділянки 15 соток своїми руками: фото та проекти

Дизайн ділянкиПридбавши присадибна ділянка, людина хоче перетворити його так, щоб на ньому було приємно і зручно перебувати. Як це зробити? Чи потрібно викликати фахівця з ландшафтного дизайну? Зовсім не обов’язково. Зробити 15 соток землі красивими і зручними можна і своїми руками. Нижче – фото і проекти.

Мрія більшості городян

Більшість з живучих в задушливих міських квартирах людей мріють переселитися в тихий заміський будинок, оточений килимом зелені. Дихати свіжим повітрям і насолоджуватися тишею, а не гулом проїжджаючих повз машин. Для тих сімей, в складі яких є діти або люди похилого віку, дача – відмінне місце для проведення вихідних. Звичайно, від такого відпочинку будуть в захваті і дорослі: їм особливо хочеться тиші і спокою після напруженої гонки трудових буднів. І деякі з мрійників дійсно заводять собі такий «оазис».

Але дачу мало купити – її потрібно упорядкувати. Придбавши дачу або ділянку в 15 соток, новоспечений господар «оази тиші» насамперед намагається зробити її зручніше для себе і своєї сім’ї. Така велика територія ні в якому разі не повинна стояти порожній. Так само важливо враховувати власні фінансові можливості і трудові резерви. А ще потрібен проект, щоб правильно розташувати на ділянці будинок, сад, город та інші об’єкти.

план ділянкиПерш ніж приступати до будівництва, обміркуйте місце розташування кожного об’єкта

Коли ділянка відносно малий, зовсім нескладно визначити, де поставити будинок, посадити дерева, розбити город або альтанку. Планування такого масштабного шматка землі, як територія 15 соток – зовсім інша справа. Труднощів не уникнути: на такому великому «поле діяльності» потрібно розташувати зону відпочинку, висадити прекрасний квітник, по крайней мере, кілька дерев, побудувати альтанку і, можливо, оформити по периметру живопліт. Варіантів оформлення ділянки – хоч греблю гати … Який же вибрати? Якою буде ідеальний для конкретного господаря і конкретної землі?

Як створити проект оформлення ділянки 15 соток

Будь-яке велике діло вимагає спочатку детально опрацювати план, а потім йому слідувати. Коли мова йде про оформлення території на 15-ти сотках, місце плану займає проект оформлення. Там в обов’язковому порядку слід вказати місце розташування

  • житлового будинку,
  • господарських будівель (сарай, ангар, лазня або літня кухня),
  • городу (не обов’язково великого, часто досить кілька овочевих грядок),
  • садової ділянки (невелика кількість фруктових дерев, невеликі рослини або малі плодові чагарники),
  • живоплоту або клумб по сторонам від садових доріжок,
  • великого декоративного елемента (озера, басейну, статуї або фонтану),
  • дитячої зони відпочинку (майданчик для ігор, гірки, будиночок, батут і інші «развлекалки»),
  • дорослої зони відпочинку (гамак, стіл, альтанка, лавочки і так далі).

Насамперед слід визначитися з зразковим розташуванням всіх об’єктів і зон на такому великому ділянці. Для цього малюється схематичний план. Коли план готовий, можна починати розрахунки і остаточне опрацювання плану. Іноді здається, що створити проект оформлення п’ятнадцяти соток досить просто, тому що місця там багато, і тому всі потрібні споруди і насадження можна розставити так, як хочеться. Але в процесі роботи раптово може з’явитися порожнеча, яку доведеться заповнювати, або об’єкти «не захочуть» вписуватися в існуючі розміри ділянки.

споруди на ділянціПам’ятайте, що господарські будівлі краще розташувати далі від будинку

У наведений вище список включені тільки основні з об’єктів, які можна влаштувати на дачі. Дизайнер проекту може при бажанні прибрати город, зробити його менше або більше, додати ще кілька декоративних елементів або зовсім їх прибрати. Хорошим натхненням здатні послужити фотографії ландшафтного дизайну п’ятнадцяти соток, якими рясніє інтернет.

Стандартний проект дизайну ділянки

Домінанта такого плану ділянки п’ятнадцяти соток – житловий будинок, розташований прямо посередині території. Решта споруди і висадки, які господар бажає мати на своїй землі, розташовуються навколо будинку. Такий варіант дизайну ідеально підійде для ділянок землі, що мають форму квадрата або прямокутника.

Найчастіше на землі такого планування наявність городу НЕ передбачається. Замість нього висаджують красиві клумби, декоративні кущі або в’юнкі рослини і квіти. Не варто обділяти увагою скульптури для саду: вони здатні перетворити ділянку, зробити його унікальним і неймовірно привабливим.

Навіть зі стандартним варіантом планування дуже цікавими виходять проекти для ділянок нестандартної форми (трикутної або квадратної), якщо правильно і креативно скористатися прийомами і методами ландшафтного дизайну наших днів.

Класичний проект

Такий дизайн ділянки робить його домінантою строгі, витримані геометричні форми. В середині території обов’язково розташувати декоративний елемент. Будинок традиційно будують позаду цього самого елемента. Місце збоку від житлового будинку відводиться під господарські прибудови. Зона відпочинку в такому випадку автоматично опиняється попереду.

Увага! Такий варіант планування найкраще підійде для ділянки, розташованої на рівній місцевості без горбків і западин.

Якщо господар ділянки бажає розбити на своїй території сад і / або город, в класичному проекті вони також займуть місце на передньому плані. Якщо на ділянці не передбачається зводити господарські будівлі, місце для відпочинку може бути переміщено углиб території. Також легко стає знайти місце для садової альтанки і шезлонга.

Змішаний стиль дизайну

На перший погляд такий проект здається не дуже зручним. Але якщо придивитися до нього уважніше, виявляється, що це не так. Якщо об’єкти будуть розподілені правильно і грамотно, ділянка може вийти красивим і функціональним, та ще й незвичайним. Всі необхідні будови і зелені посадки реально розмістити без шкоди. Творцеві проекту залишається лише визначити, що і де саме має бути розташоване на ділянці в 15 соток.

Якщо самостійно створювати проект немає бажання або часу, можна спробувати застосувати до своєї ділянки готові проекти з інтернету або створити проект на спеціальній програмі.

проект дачіПроект ділянки 15 соток

Чи можливо своїми силами створити проект ландшафту

Головне – спочатку ретельно переглянути всі доступні варіанти проектів, після вибрати той, що найбільше підходить до наявного ділянці, і привнести в нього щось своє, якусь родзинку. Важливо простежити, щоб така велика територія була в підсумку оснащена всіма потрібними зонами, щоб на ній були висаджені всі дерева, квіти і чагарники, про яких колись мріялося. Правильно встановлені на ділянці різні типи садових скульптур та інші декоративні елементи зроблять ділянку унікальним і підкреслять тонкий смак автора його проекту.

Оформляючи садові доріжки, необхідно пам’ятати, що зліва і праворуч від кожної з них можна органічно висадити квіти або малого розміру чагарники.

Увага! Фонтан, рукотворне озеро або маленькі садові фігурки, розкидані по всій території, обов’язково принесуть радість і великим, і маленьким членам родини. Гості теж неодмінно захопляться і зрадіють красі і затишку облаштованій своїми руками дачі.

Ділянка 15 соток досить великий для того, щоб поєднати на його просторах елементи кількох стилів дизайну. Можна оформити кілька зон в різних стилях. Можна висадити не тільки фруктові дерева, користь від яких очевидна, але і декоративні рослини – просто для душі. Дуже красиво і сучасно на ділянці будуть виглядати рокарій і альпінарій.

За допомогою технологій і методів сучасного ландшафтного дизайну можна втілити в життя всі свої ідеї та мрії, зробити недавно придбаний шматок землі тим ідеальним місцем відпочинку, про який так давно марилося в тісному задусі офісів і квартир. Головне – правильно скласти проект і ретельно провести всі необхідні розрахунки.

Проект ділянки 15 соток: відео

Дизайн ділянки: фото

Дизайн ділянки
Дизайн ділянки
Дизайн ділянки
Дизайн ділянки
Дизайн ділянки
Дизайн ділянки
Дизайн ділянки
Дизайн ділянки
Дизайн ділянки
Дизайн ділянки