Морква є однією з найулюбленіших культур для вирощування на садово-городніх ділянках. Її дуже люблять не тільки за прекрасний смак, легкість вирощування, а й невибагливість, відмінний урожай, універсальність використання і, звичайно ж, величезний набір корисних і поживних речовин. Лосіноостровская 13 – один з найбільш затребуваних сортів моркви на території Росії і не тільки. Далі ми дамо докладний опис сорту, розповімо про особливості його вирощування, відгуках городників і т.д. (Фотоматеріали додаються).
Опис сорту
Морква Лосіноостровская 13 відноситься до середньостиглих сортів. Дуже улюблена вітчизняними городниками за свої відмінні характеристики і універсальність використання. Розетка листя рослини має соковито-зелений колір і напівстоячий вид. Відмінною особливістю коренеплодів цього сорту є відсутність зеленого кольору на підставі. Справа в тому, що протягом практично всього вегетаційного періоду вони повністю занурені в землю (лише іноді можуть виступати з грунту на 3-4 см). Незважаючи на повну заглибленість в грунт, морквяні плоди легко звідти витягти.
Плоди мають насичений помаранчевий колір (причому, не тільки шкірка, але і м’якоть). Шкірка гладенька, глянцева, досить тонка і не жорстка. Морква виростає переважно циліндричної форми, кінчик може бути як загостреним, так і затупленим. Плоди цього сорту досить великі: в довжину досягають 13-15 см, а в діаметрі – 3-4 см. Вага однієї моркви становить в середньому 70-100 м
За відгуками городників можна судити про чудових смакових якостях плодів, які часто використовують для приготування морквяного соку і навіть дитячого харчування, оскільки мають не тільки відмінний солодкий смак, але і містять велику кількість каротину і цукру.
До найбільш істотних переваг сорту можна віднести:
- відмінні смакові якості;
- високу врожайність (з одного квадрата можна зібрати до 7 кг коренеплодів);
- стійкість до несприятливих кліматичних умов (зокрема, до низьких температур);
- стійкість до більшості хвороб;
- чудову лежкість;
- універсальність використання.
Насіння сорту Лосіноостровская
Особливості вирощування та догляду
Висадка рослини може здійснюватися як навесні, так і в зиму, оскільки сорт, як вже було зазначено раніше, прекрасно переносить низькі температури. Таким чином, до речі, ви зможете раніше отримати урожай.
До вибору грунту для посадки насіння слід поставитися дуже серйозно, оскільки від цього в більшій мірі буде залежати результат. Оптимальним грунтом для посіву насіннєвого матеріалу Лосіноостровскій моркви вважається суглинку і супесчанік. Крім того, місце повинно бути добре освітленим, оскільки морква дуже любить сонячне світло і «відплатить» вам соковитим і солодким врожаєм. Перед посадкою грунт необхідно як слід удобрити.
Отже, посадка насіння моркви в грунт здійснюється орієнтовно в квітні. Необхідно виконати неглибокі борозни і опустити туди насіння, занурюючи їх у зволожений грунт на глибину не більше 3-4 см. Відстань між насінням має становити близько 15-20 см. Зверху необхідно акуратно присипати посів землею. Після того, як над землею з’являться перші сходи, необхідно здійснювати стандартну агротехніку вирощування культури: полив, розпушування грунту, підживлення і проріджування.
Що стосується підгодівлі, то вони не повинні бути занадто частими і рясними: досить внести добрива лише 3-4 рази за весь вегетаційний період. Причому, вперше необхідно здійснити процедуру через 3 тижні після появи перших сходів.
Увага! Ні в якому разі не використовуйте в якості підгодівлі органічні добрива, оскільки це може привести до надмірного розростання бадилля і погіршення смакових якостей коренеплоду.
Хоча морква і не боїться посухи, її необхідно поливати потроху, але часто. Зокрема, в період активного росту коренеплоду.
Розпушування вважається однією з найголовніших складових догляду за зростаючої морквою. Таким простим способом ви зможете вирішити відразу кілька завдань. По-перше, спростите циркуляцію повітря в кореневій системі. По-друге, створите перешкоду для активного росту бур’янів. По-третє, зможете краще зберегти вологу в глибині грунту.
Порада. Не бійтеся видаляти «зайву» морква з морквяного ряду: якщо ви бачите візуально заважає екземпляр, який заважає повноцінно рости іншим рослинам на грядках, негайно видаліть його. Пам’ятайте, проріджування грядок допоможе не тільки підвищити врожайність плодів, а й збільшити їх розмір.
Збір врожаю можна починати до листопада, коли не за горами буде перший сніг. Зберігати коренеплоди необхідно в досить прохолодному вологому місці. Тим самим ви зможете максимально продовжити термін зберігання плодів.
На цьому ми закінчуємо розгляд особливостей вирощування зростання моркви Лосіноостровская 13. Сподіваємося, ви обов’язково спробуєте виростити його на своєму садово-городній ділянці. Успіхів!
Морква Лосіноостровская: відео
Сорт моркви Лосіноостровская: фото