Нектарини: просто про непростий фрукті. Користь для здоров’я і можливу шкоду

властивості нектаринаЧи не такий простий фрукт, як здається. Це потрібно знати кожному: властивості нектарина – що приховує під тонкою шкіркою ароматна м’якоть? Які користь і небезпеку несе південний плід – протипоказання, обмеження. Для кого заборонений плід, для кого солодкий – поради, думки, застереження, фото.

Коротко нема про головне: історія, походження

Ботаніки віднесли нектарин до підвиду персика і не дарма дали фрукту оригінальна назва Prunus persica (лат. «Персик голоплодний»). Його позбавлена ​​ворсу шкірка – не продукт хитрою гібридизації, а результат відбувається під час самозапилення природної мутації. Про точне походження відомо мало. Імовірно, батьківщина нектарина – Китай, де він вважається їжею богів і символізує довголіття. У Європі перші письмові згадки датуються 1616 роком. Пізніше, з розвитком селекції як науки, були виведені великоплідні сорти нектарина, солодші і продуктивні. А ще – з відносно щільною м’якоттю.

Увага! Зібрані на стадії біологічної стиглості, нектарини вкрай погано зберігаються за рахунок тонкої шкірки. Збирають їх у стиглості технічної – незрілими, але до вживання придатними.

Сьогодні лідерами виробництва нектарина стали райони з відповідним для культивації кліматом: Італія, Туніс, Греція. Тільки там можна з’їсти по-справжньому стиглий плід.

Харчова цінність і властивості нектарина

Цікаво, що будучи схожим на персик, плід має глянсову шкірку, абсолютно позбавлену ворсу. А ось що під нею ховається – набагато цікавіше. Калорійність невелика: на 100 г сировини всього 44-48 ккал (менше того ж яблука або груші). Харчова цінність наступна: білки – 1,1 г, жири – 0,3 г, харчові волокна 1.8 г, вуглеводи – 11.1 г, глюкоза – 8 г, вітамін С – 9%, неорганічні компоненти – 0.47 м

вітаміни в нектарина

При вельми скромною калорійності, склад – справжня вітамінно-мінеральна бомба. Чим південний фрукт багатий:

  • фолієвої, аскорбінової, мурашиної кислоти;
  • цинком, йодом, фосфором, марганцем, залізом;
  • вітаміном К і РР;
  • сахарозою, фруктозою;
  • альфа-токоферолом, тіамін, рибофлавін;
  • клітковиною нерозчинної, розчинної, пектинами.

Справедливості заради відзначимо, що за хімічним складом нектарин недалеко пішов від побратима персика, хоч і містить трохи більше вітаміну С, калію, фосфору, вітаміну А.

На сторожі здоров’я: кому корисний нектарин

  1. Трудоголікам. Магній спільно з рибофлавіном, фолієвою кислотою, мікроелементами, а особливо з кремнієм, підвищує працездатність і стресостійкість, знімає хронічну втому, підтримує нервову систему, не дає здолати безсоння.
  2. Бережуть серце і судини. Калій ( «вітамін серця») підтримує роботу міокарда, плюс рослинна клітковина, яка не дає «шкідливому» холестерину відкладатися в судинах, збережуть ритм серця рівним, підтримають роботу судин.
  3. Бережуть суглоби. Сік нектарина сприяє виведенню солей натрію і зайвої рідини. Корисний в профілактиці артриту, коксартрозу, подагри.
  4. Худне і підтримує стрункість. Помилкове відчуття ситості дасть клітковина. Мінеральний склад та антиоксидантний сприяє швидшому спалюванню жирів, утилізації продуктів згоряння глюкози. Нектарин часто вноситься дієтологами в програми корекції ваги.
  5. Жителям мегаполісу. Вітамін Е як потужний антиоксидант, фолієва кислота, багатий склад мікроелементів захистять організм від негативних факторів несприятливої ​​екологічної обстановки великого міста.

кому можна їсти нектаринНектарин корисний для всіх систем організму

Список хвороб, з якими солодкі нектарини допоможуть організму справитися, великий. Варто внести фрукт в меню при наступних проблемах:

  • за рахунок багатого мінерального складу покращує кровотворну функцію, сприяє підвищенню імунітету;
  • при гіпертонії – натрій бореться з надлишком солей і рідини в організмі в цілому і в судинах зокрема;
  • при проблемах шлунково-кишкового тракту, запорах, дисбактеріозах – пектини не тільки покращують моторику, перистальтику, а й пригнічують патогенну флору, очищають шлунково-кишковий тракт;
  • груба нерозчинна клітковина подібно хорошою мітлі вимете з організму шлаки, токсини та інші шкідливі для здоров’я сполуки;
  • вміст глюкози, фруктози, антиоксидантів дозволяє говорити про благотворний вплив на роботу головного мозку, про поліпшення пам’яті, збільшення швидкості реакції при перевтомі, вегето-судинної дистонії.

Увага! При вагітності нектарин корисний і для матері, і для плоду. Єдине, беруть до уваги алергічні реакції або можливу індивідуальну непереносимість.

Плід краси: користь для жінок

Користь нектарина взяли на озброєння не тільки дієтологи: для жіночої краси він незамінний.

  1. Ударна доза вітамінів А і С сприяє утриманню вологи в організмі в цілому і в шкірі зокрема. Розгладжуються дрібні зморшки, відновлюється здоровий колір обличчя.
  2. За рахунок здатності очищати організм, нектарин зберігає і чистоту шкіри – завдяки тим же пектиновим волокнам.
  3. Фолієва кислота плюс цинк – знахідка для відрощувати пишну шевелюру, для мріють про міцні нігтях. Крім того, «жіночий вітамін« В9 », підтримуючи гормональну функцію, перешкоджає старінню.

персик в раціоні

Шкода: протипоказання

Виключно корисний фрукт деяким варто виключити з раціону, або включати в гомеопатичної дозі, адже у нектарина є протипоказання.

По-перше, що страждають діабетом варто задуматися над глікемічним індексом, проконсультуватися з лікарем. При різних типах хвороби показання різні. По-друге, можлива харчова алергія. По-третє, які страждають панкреатитом, холециститом, спастичний коліт та іншими недугами надійдуть мудро, проконсультувавшись з гастроентерологом. Як і багато кісточкові, нектарин при подібних хронічних захворюваннях може виявитися на столі зайвим.

А в іншому ж, якщо цей соковитий плід з гладкою шкіркою викликає непереборне бажання з’їсти його – зробіть це. Як максимум – додасть трішки здоров’я, як мінімум – поліпшивши настрій, змусить посміхнутися.

Чим корисний нектарин: відео